ters maşa???..:(

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
meraba..bu yaz MTB mi köyümüze götürmüştüm..burda yenisini almak zorunda kalmaları için köyde bıraktım bisikletimi..bn aslında normal bırakmıştım ama sonra öğrendim ki bisiklet birileri tarafından ters çevrilmiş..yani bisiklet sele ve gidonun üzerinde..pozisyonu anladınız dimi:D..neyse şimdi bn maşadan korkuyorum..yağları akarmı, acaba bi daha çalışacakmı, donarmı (malum orası artvınİN şavşat ilçesi ve bi köyü dağın başı metrelerce kar vardır orda ve mekanı ısıtacak hiç bişey yok..) v.s gibi sorular kafamı kurcalıyo..e bide bisiklet ilk bisiklet olunca..duygusal bi olayda var:) ..neyse şimdiden teşekkür eiyorum..

bu arada maşa: RST OMNİ (rst olmayada bilir emin değilim ama omniden eminim..:rolleyes: )

(başlık biraz saçma oldu ama..):(

• Beğen
Tepkiler: Özgür!
Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
anladım pozisyonu :D
maşanın hidroliği donmuş olabilir kanımca :)

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Genelde birşey olmaz, hatta iyi çalışması ve heryerinin yağlanması için bazen bisiklet ters çevrilip bırakılır. Genel olarak ben olsam devamlı öyle bırakmazdım yine de. Ayrıca oda sıcaklığında muhafaza edilmesi, 10-15 günde bir de az bir süre de olsa binilmesi bisikletin sağlığı açısından çok iyi olacaktır.

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Omni'nin içerisinde o şekilde akacak donacak kadar aktif rol alan yağ yok sanırım...

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@HaliliOzturk

ama maşayı çalıştıracak kadar yağ var:D ...

bide bu yağların kuruması ve yazın maşanın bozulması, çalışmaması fln gibi bi durum olurmu??

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Herhangibir problem olacağını zannetmiyorum.Bir iki defa hırpaladınmı eminimki kendine gelir.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
senin dediğine benzer bi maşa kullanıyorum ama o maşalanın sadece pistonların kenarlarına biraz gress yağı sürdüğün zaman sorun kalmaz çünkü yaylı bir maşa ve sıvı yağlı değil bildiğim kadarıyla ben ne zaman maşam çalışmicak kadar pislenirse hemden kenardan biraz wd-40 sıkıyorum yarım saat bindikten sonrada kenarılarına iyice gress sürüyorum ve 6-7 aydır bu şekilde sorunsuzca biniyorum gayette güzel çalışıyo...

• Beğen