İnceleme Tern Node D8 Kısa

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
Uzun zamandır almayı düşündüğüm katlanır bisikletim Tern Node D8 sonunda geldi. Oldukça büyük bir kutu içinde kısmen demonte halde geliyor. kutu içinden parçaları birleştirmek için gerekli olan anahtar alyan vs çıkmıyor. benim tavsiyem bir bisikletçiye götürüp orada birleştirmeniz, ben öyle yaptım. kendiniz birleştirirseniz biraz zorlanabilirsiniz. mahalledeki bisikletçi dayıya götürdüm, 10 dakikada halletti, 5 tl de ücret istedi. bisikleti de çok beğendi :) 24" olması çok güzel, görüntüsü, duruşu normal ebatlarda bir bisiklet gibi. 20150401_195437.jpg 20150401_195404.jpg

bisiklet çantasını denemek için takmıştım, resimleri çekerken üzerinde kalmış.

bisikletin oldukça kaliteli olduğu, her ayrıntıya özen gösteridiği belli oluyor. ayaklık olması da bence iyi olmuş. çamurluklar ve bagaj bisiklet üzerinde geliyor, ayrıca almanıza gerek kalmıyor. katlanma mekanizması 20" bisikletlerde olduğu gibi. sele aşağı iniyor. gidon yana katlanıyor. bisiklet ortadan ikiye katlanıyor, pedallar katlanıyor. katlanma mekanizmasının böyle olması bence artı bir özellik ama yine de katlandığında çok küçük ve çok hafif olmuyor. toplu taşımayla kullanacaklar için çok tavsiye etmiyorum açıkçası, zor olur. benim gibi toplu taşıma kullanmayacak ama arabanın bagajına koymak isteyenler için güzel ama.

20150401_204903.jpg 20150401_204915.jpg 20150401_204946.jpg
bisiklet katlandığı zaman oldukça derli toplu oluyor. ayaklık bisiklet katlı haldeyken işe yaramıyor. seleyi dibine kadar aşağı indirmeniz ve sele borusunu bisiklet katlı haldeyken ayak gibi kullanmanız gerekiyor yoksa ön dişli yere değebiliyor. iki tekerleğin de yan taraflarında bisiklet katlandığında o şekilde kalabilmesine yarayan iki adet mıknatıs var. yeterince kuvvetli tutuyorlar.
20150401_205000.jpg

kadronun ön alt kısmında bir lastik ve gidon üzerinde de bir çentik mevcut. bisiklet katlandığında bu lastiği gidona takıp açılmasını önlüyorsunuz, yani katlıyken yeterince sağlam duruyor. katlı haldeyken seleden tutup tekerlekler üzerinde sürerek taşımayı denedim, malesef olmuyor. son resimde lastik bant görülüyor.

20150401_205036.jpg

bisikletin bagaj kısmında eşyaları tutmak için üç adet elastik bant mevcut. kullanışlı ama çok ağır şeyler taşımaya uygun değil. orta boy bir çanta da takabilirsiniz. v frenler çok iyi. lastikleri güzel. vites geçişleri çok hızlı ve sessiz. elcikten değişen vitesler biraz hassas. sürerken farketmeden vites değiştirebiliyorsunuz, alışınca olmaz herhalde. 8 vites gayet yeterli. çok dik rampa çıkmadım ama normal yokuşlarda sıkıntı olmuyor. selesi çok sert ve kesinlikle çok rahatsız. biraz sürünce resmen canınızı acıtıyor. buna nasıl bir çözüm bulabilirim bilmiyorum. sürüşü genel olarak dengeli. tekerleklerin büyüklüğünden dolayı ufak tümsek ve çukurlar çok etkilemiyor. gidon, şekli ve pozisyonundan dolayı sanırım çok hassas. az bir hareketle bisiklet çok dönüyor. alışana kadar biraz yalpalayarak sürebilirsiniz. kilit mandalları çok sert. kullandıkça biraz daha rahat olur diye düşünüyorum.

özet olarak güzel ve kaliteli bir bisiklet. katlanma mekanizması çok güzel, 30 saniyede bisikleti katlayıp açabiliyorsunuz. katlandığında çok da küçük olmuyor ve ağır. toplu taşıma için çok uygun değil bence, daha küçük ve hafif modeller daha rahat olur. şimdilik aklıma gelenler bunlar. merak ettiğiniz bir şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Scudo

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
Çok kaliteli görünüyor yıllarca binersiniz sorunsuz inşallah. Muadili bisikletleri incelediniz mi almadan önce? 8 vites sıkıntı olur mu uzun vade de? Gule gule kullanın...

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
@fbyram
Hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz kullanin insallah.
Ben de bu yaz eve 2.bisiklet olarak katlanir almayi dusunuyorum. Bilhassa babam icin. Guzel inceleme olmus.

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim. Ne kadara nerden aldınız??

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel görünüyor hayırlı olsun güle güle kullanın.
Seleyi biraz kaldırsanız boyunuzu bilmiyorum ama sanki daha iyi olur.

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
çok teşekkür ederim. doğa bisikletten havale indirimiyle 1670 tlye aldım.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@drobgyn hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın, gerçekte güzel.
Sele konusunda ben de çok rahatsızdım, ucuz yollu ve güzel bir sele baktım ve sele royal wave modelini aldım, tavsiye ederim. elbette fiyatı artırırsanız brooksa kadar yolu var:)

(link)

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
@Kazuya çok teşekkürler, hemen alıyorum, bu şekilde sürebilmem mümkün değil çünkü :)

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
@Yusuf'san teşekkür ederim. boyum 185 cm, sele yüksekliğini normalde o şekilde kullanmıyorum, bisikleti kurcalamak için açık hale getirmiştim, resimleri de o zaman çektim. :)

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
@Kazuya

bu söylediğiniz seleyi aldım, o kadar farketti ki, hiç sıkıntı çekmeden rahatça sürebiliyorum artık. çok teşekkür ederim. bu bisikleti almak isteyebilecek arkadaşlara da seleyi mutlaka değiştirmelerini öneriyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@drobgyn
Begendiginize sevindim, ben de tedirgin olmustum alir da begenmessiniz die;) gercekten fiyat performans olarak cok iyi, tekrar hayirli olsun

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel hayırlı olsun, bol keyifli günlerde kullanın.

@drobgyn

Katlı halde metroya binerken, sele en aşağıda olunca taşırken sorun oluyor, sele yukarıda olursa taşımak çok kolay oluyor ama o zamanda bekletirken ön dişli yere temas ediyor. Bazı modellerde extra bir destek var, Belki sonradan bir destek parçası yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: drobgyn

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Muhteşem bir bisiklet güle güle kullanın. Ben nedense 24 inç modelleri çok seviyorum :harika: Seleler çoğu katlanırda sorun oluyor ama çözümü basit, çözmüşsünüz zaten :) Keyifli pedallamalar.

alper52

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
Merhabalar su an en uygun nerede bulabiliriz bu modelden:) hep yurt dışı fiyatı var bi iki yere baktim oralarda da stokta yok.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
şu ara yoka girmiş, pek bulunmuyor ama yakın zamanda stoklara tekrar girer herhalde. benim aldığım da doğa bisikletteki sonuncu node d8'di.

alper52

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
zaten dolar aldı başını gitti. gene fiyatları arttı. 2 bin tlnin altına bulursak öp basa koy :D

mehmet ugur demir

Youtube: https://bit.ly/2ME7hSm
Tepki
95
Bisiklet
Whistle
Çok güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş. Güle güle kullanın ;)

tokhan

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Tern
herkese merhaba,

uzun süren araştırmalarımdan sonra Tern node D8 almaya karar verdim ve dün bisikletimi aldım.Karar verme sürecimde bu topik çok faydalı oldu.Dün pendik-bostancı arasında bisikletimi kullanma fırsatı buldum. sürüşü çok rahat ancak bir arkadaşın belirttiği gibi bir süre kullandıktan sonra sele yüzünden ağrı yaptı.( silikon jel kılıf + jelli şort giymeme rağmen) .Seleyi değiştirip değiştirmeme konusunda kararsızım. Sanırım 1 hafta daha kullanıp karar vereceğim.Bunun dışında bu bisikleti seçmemdeki temel neden arabamın bagajına sığması ve boyumun uzun olması. ( 1.87 cm) . 20 inch jantlı bisikletin çok uygun olmayacağını düşündüm ve bu bisikleti tercih ettim. katlanıp açılması çok basit ve hızlı yapılıyor. vites geçişleri çok yumuşak .şimdilik düz yolda kullandığım için 8 vites yeterli geldi.Bisikletimi kullandıkça ve tanıdıkça yorum yapmaya devam edeceğim...

bu dtern.jpg a bisikletim :)))

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
@tokhan güle güle kullanın. 24 inch kullanan pek yoktu, aramıza hoş geldiniz. İnşallah memnun kalırsınız bisikletten.