Termos (matara) tavsiyesi

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ikea'dan aldığım bu termosu dün test ettim, soğuk meyvesuyu koyup tura çıktım. 4saatlik turun sonunda termosun dibinde kalan son meyvesuyunu içtim hala soğuktu. termosun kapağını da bardak olarak kullanabiliyorsunuz.

uygun fiyatlı basit birşey arayanlara tavsiye ederim ;)

https://i.hizliresim.com/0kVmyV.jpg

(link)

https://i.hizliresim.com/QlXZV3.jpg

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
Çok güzel bir bilgilendirme ancak şöyle bir sorum olacak. Ben daha önce bu şekilde bir termos kullandım, paslanmaz çelik tarzında. Ancak bir süre sonra içi hassas olduğundan kırıldı. Şimdi bu ürünü de inceledim de içi kauçuk filan mı. Bisiklet kullanırken darbeler sonucu (çukur vs) kırılır mı, kullanan birisi olarak ne dersiniz. ok.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@sinemaperdesi

içi dışı tek parça metalden yapılmış, kırılması imkansız gibi duruyor..
ayrıca daha iyi termoslar da mutlaka vardır ama bütçesi kısıtlı olanlar ve basit birşey arayanlar için çok ideal bi ürün

• Beğen
Tepkiler: edge35

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
Anladım. Teşk. ederim. Ben bu tip çelik çok baktım aylardır araştırdım ancak içindeki maddeler CAM dan olduğu için kırılıyor diye biliyorum. aldım kırıldı zaten. Ama sizin kullandığınız ürünün içi plastik vs diyor açıklamalarında yine sorarım İKEA ya teşekkür tekrrar sağolun.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@sinemaperdesi

içi cam olanlar en çabuk kırılanlar zaten.. evdeyken bir tane içi cam olan termos kırmışlığım var, ani sıcak suyu temasıyla içindeki cam patlamıştı

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
Tamam, sizin aldığınız o markadaki üründen alıcam inşaallah. İçi plastik yazıyor. Normal termosum var soğuk su için jelli ancak bu çelik termoslar sıcağı da tuttuğu ve normal termos mantığında odukları için çok daha kullanışlı. Tekrar teşekkür ederim paylaşım ve bilgi hususunda. ok.

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bugün ikinci denemeyi yaptım.. izmirde hava 35derece diye termosun içine birkaç tane buz attım, sonra da soğuk limonata koydum.
50km'lik bi turdan sonra eve döndüm ve tv'de birşeyler izledim.
sonra bi baktım termosu mutfakta masaya bırakmışım ama içini boşaltmayı unutmuşum.
toplamda 6saat geçmiş, buz parçaları hala duruyordu ve içinde kalan limonata da buz gibi soğuktu.

bence içeçeklerinizi soğuk tutmak için 6saat gayet yeterli bi süre ;)

phardon

Üye
Tepki
45
İsim
Celal
Bisiklet
Merida
@Türka¥ fiyat performans iyi gibi. Ben şimdi başka yerlerde araştırıyordum fiyatlar genelde 45-50 TL gibi en alt.

mmeyveci

Üye
Tepki
1
İsim
Murat
@Türka¥
Hocam konuyu hortlatıyorum biraz ama hep soğutmadan bahsedilmiş doğal olarak tabi :)) sıcak içecekte denedinizmi hiç acaba ? Ben yazın serinlemek kışın ısınmak için hep çay içiyorum termosuda sırf çay için alacağım. Sızdırma oluyor mu birde hocam. Bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mmeyveci Bende de aynı termostan var herhangi bir sızdırma olmuyor arkadaşım aksine ben de kışın çıktığım turlarda kahve keyfi yapmak için sıcak su koydum içine yaklaşık 3-4 saat sıcak tutuyor daha sonra su ılık hale geçiyor. İyi çalışmalar.

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Plastik mataranın kimyasal kokusu nasıl giderilir?
Yanıt:İçine su doldurulup diş macunu sıkılıp,bir kaç saat sonra yıkanır. Bundan sonra kimyasal kokusundan eser kalmaz.

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Bu termoslar bisikletin suluk kafesine uyum sağliyor mu ? (Görünüş olarak kafes geniş termos ise dar gibi)

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@kmert
Suluğa sığıp sığmadığını denemek gerekir. Metal suluklar genelde bisikletin üzerinde rahatsız edici tıkırtı yapabilir. Bir de giderken metal matatadan su içmek neredeyse imkansıza yakındır.@kmert

• Beğen
Tepkiler: kmert

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
Keyif olsun diye:) stanley termoslara bakıyordum, bu ürünü görünce f/p mucizesi gibi sizin deneyimlerinize göre , bende yaz için termos düşünürken iyi denk geldi.:harika: @Türka¥

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar,

benim termos konusunda tercihlerimden ilki (farklı ölçülerde 3 farklı termos almayı planlıyorum) (link) oldu, 1 litrelik bir ürün, özellikleri benim ihtiyacıma cevap verebilecek nitelikte, uzun tur planları yaptığım için açıkçası zamana yayarak kaliteli ürünler almaya çalışıyorum (tabii ki fiyat/performans karşılaştırmaları dikkat ettiğim öncelikler arasında), çünkü ciddi anlamda uzun mesafeli tur planları üzerinde kafa yoruyorum ve bir şeylerin beni yarı yolda bırakmasını istemiyorum, bakalım, kısmet. (Tabii ki sorun yaşayacağım ancak minimuma indirmek ilk hedef).

Ürün ölçüleri XLC XL Matara Tutucu (ben kendi bisikletçimden 20 TL karşılığında aldığım için link atmıyorum ancak aşağıda fotoğraftaki ürün) ile uyumlu gibi görünse de gariptir kafes büyük geliyor -genelde matara sığmaz kafese, ayrıca bisiklet için üretilip üretilmemesi çok önemli değil, sorunum bu da değil, çünkü bir iki ufak ayarlamayla gayet kullanılabiliyor bisiklette-.

Lastikli kısımla sıkıştırdığınızda sorun olmuyor ancak çukurlarda veya tümseklerde çok az da olsa ses yapabiliyor, tabii ben bunu almadan önce tahmin ettiğim için kılıfla birlikte almayı planlıyordum (kılıfın kalınlığı yaklaşık 4mm etli bir kumaş ve artı kafesle de biraz sıkıştırarak sorun çözülebilecekti).

Ürünü linkte görmüş olduğunuz yerden yani Macera Cumhuriyeti'nden sipariş verecektim, kılıf termos uyumluluğunu garantiye almak için siparişten önce telefonla görüştük (Macera Cumhuriyeti web sayfası satışla ilgilenen arkadaşla, diğer platformlarla ilgilenen farklı departmanlar var sanırım) ve uyumlu olduğunu söyledikleri kılıfla birlikte siparişi verdim. (Bu arada ilk siparişi ayın 11'inde sabah veriyordum ancak yine orada çalışan arkadaşın yönlendirmesiyle -ki kendisi "bugün Cuma, kargoya yetiştiremem ürünü Pazartesi sipariş verin" siz dedi- Pazar akşam yani 13 Mart'ta -yine de pazartesi gününe kalmadan- siparişi verdim.)

-Pazartesi günü site satışıyla ilgili arkadaşla görüştüğümde ürünleri Salı günü kargoya verebileceğini söyledi tamam dedim, sorun yapmadım.

-Salı günü tekrar görüştüğümüzde sadece 1 tane kılıfı kargoya verdiğini (adresi ve telefonları yanlış yazdıkları için ürün gelmiş, geri dönmüş, dün tekrar geldi ve uyumlu değil -tekrar değineceğim buna-, bu arada ürünün gelip geri döndüğünü onlara haber veren de benim, onlar farkında bile değiller, satışla ilgilenen arkadaşın da söylemi aynen buydu "ürün mağazaya geri dönmüş ama bana iletmemişler.") diğerlerini de temin etmeye çalıştıklarını söyledi, yine tamam dedim, sorun çıkarmadım.

-Çarşamba günü görüştüğümüzde bu sefer de termoslardan birini kargoya verdiğini, diğerlerini de yarına vereceğini söyledi yine tamam dedim sorun yok.

-Nihayet Perşembe günü görüştüğümüzde bütün ürünlerin kargoda olduğunu söyledi ve mutlu son :)

diye düşünürken, Pazartesi günü yani ayın 21'inde sadece termoslar (onları da ayrı ayrı kargoya verdiğini söylemişti bu arada, ama hadi tamam diyelim) - o da yine bana ulaşmıyor aslında, neden çünkü yine adres ve telefon bilgileri yanlış, ben kargonun peşine düştüğüm için geldiğini farkediyorum ve mağazaya yine geri dönecekken ben gidip alıyorum kargodan- elime ulaştı. Termoslar aynen beklediğim gibi, çok iyiler, performansını merak ediyorum heyecan var.

-Bekle ki kılıf gelsin, nihayetinde dün kılıflardan biri de dün yani ayın 23' ünde elime ulaştı (defalarca "adres ve telefon bilgilerini yanlış yazıyorsunuz!" konuşmalarımıza rağmen tabii ki yine bilgiler yanlış :),) ama yukarıda belirttiğim gibi; o da ne, kılıf uyumsuz, alakası yok termosla.

-Tekrar görüşme trafiği, artık sinir harbi yaşıyorum tabii ki, 10 gün olmuş siparişi vereli ve ben işim gücüm yok hala bununla uğraşıyorum, hatta arada sanırım foruma üye olan ve bir çok arkadaşa bu konuda yardımcı olan bir arkadaşla bile 10-15 saniye süren bir konuşmamız oldu; ismi Ahmet'ti sanırım ve olayla hiçbir alakası yokken az kalsın onunla bile tartışacaktık, (eğer o Ahmet bey bizim Ahmet bey ise) kusura bakmayın Ahmet bey olayın sizinle hiç alakası yoktu, başka bir markanın müdürü kanımca kendisi. Laken'in marka müdürüyle görüştüğümüzde ise -ki internet satışıyla ilgilenen arkadaş sipariş vermeden önce mataraların termosla uyumlu olup olmadığını bu beyefendiye sorduğunu söylemişti bana- beyefendi bana benim aldığım termosla uyumlu kılıfın ellerinde olmadığını hatta Laken'in ürettiği kılıflardan (bundan emin değilim, başka markada olabilir) sadece belki birinin uyumlu olabileceğini onun da 2-3 aya gelebileceğini söyledi ve kılıfları tekrar iade etmem gerektiğini yardımcı olacaklarını söyledi.

-Dün tekrar kılıfın bir tanesini -diğeri hala ortada olmadığı için- kargoya verdim, geri dönüyor mağazaya. Diğer kılıf ise bana geliyormuş, hala ortada yok yani, 13 Mart'ta verdiğim sipariş yani, 24 Mart bugün, 11 gün olmuş, 14 Mart'ta Almanya'dan sipariş verdiğim gidonlar 22 Mart'ta elimdeydi, 17 Mart'ta İngiltere'den yola çıkan kask ve eldivenler 23'ünde elimdeydi -öğrendiğim kadarıyla Bodrum mağazasından geliyormuş diğer kılıf, satıştan sorumlu arkadaşın "kargoya verdiğini" söylediği kılıf!

Niyetleriyle ilgili en ufak bir kuşkum yok, eminim kılıflar ellerine geçtiğinde para iadesini de yapacaklardır. Lakin ben temsil ettikleri markalara baktığımda sektörde bu kadar iddialı olan bir firmayla böyle amatörce bir süreç yaşayacağımı düşünmezdim ve bunu bilin istedim.

Diğer kılıf gelecek mi yine de merak ediyorum :) Termosun ve kafesin fotoğrafını paylaşıyorum, daha sonra bisiklet üzerinde olan fotoğrafını da paylaşırım. Termosun performansı çok iyi, özellikle sıcak tutma performansından şimdilik oldukça memnunum, daha soğuk performansını deneme şansım olmadı, bakalım ilerleyen zamanlar ne gösterecek. Bu kadar uzun bir yaz olduğu için kusura bakmayın, belki bu bölümde paylaşmamam da gerekiyordu ama hem termos tercihi hem de tercih ettiğim termosu temin sürecimi paylaşayım istedim. Yönetimdeki arkadaşlar rahatsız olurlarsa başka bölüme alıp değiştirebilirler sorun değil.

Diğer iki termos Stanley olacak bu arada, onları Amerika'dan gelecek bir arkadaşıma getirtiyorum Temmuz/Ağustos gibi elimde olurlar ve onların da performansını paylaşırım, bu arada bence Türkiye'deki fiyatlarla karşılaştırılamayacak kadar uygun fiyatları orada.

Bu kadar uzun bir yazı olduğu için kusura bakmayın, kafanızı şişirdim, teşekkürler okuduğunuz için :tskler:

60553 dosyayı görüntüle

60555 dosyayı görüntüle

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@ÖmerMurat o ahmet benim :) yardimci olmak isterdim size tabii ki; fakat satisla herhangi bir alakam olamdigindan prosedur hakkinda zerre kadar fikrim olmuyor. Inanin bu birimin bu kadar karisik islediginden bile haberim yoktu :) ben telefonu actigimda siz bi çıkışınca ben de garipsedim haberim olmadığından. Umarim arkadaslar probleminizi çözerler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Onur Çakmak Bilakis sipariş vermeden önce de forumdan biliyordum zaten sizin orada olduğunuzu ama eş, dost, tanıdık veya arkadaş üzerinden yürümesi gereken bir iş olmadığı için, hatta işin daha da normal olanı para karşılığı aldığım bir hizmet olduğu için size bir yorgunluk çıkarmak veya araya sokmak istemedim, böyle bir şey için rahatsızlık vermek istemem de ayrıca, çok hoşlanmıyorum bu memlekette işlerin böyle yürüyor olmasından da, gayet profesyonelce bir ilişki bence bu alışveriş meselesi, ama olmadı ne yapalım, yaşayamadık çalıştığınız iş yeriyle, ne kadar sinirlerim bozulsa da gülüyorum "bana da bir macera yaşattılar" diye, bugün de kılıf gelmedi bu arada :) bakalım yarına kısmet, 12 gün olacak heralde.

Bu arada çıkışma meselesi de yine beni oraya yönlendiren site satışından sorumlu arkadaşın hatası, doğrudan (isim vermiyorum özellikle) Laken marka müdürüyle görüşeceğimi söyleyerek beni o numaraya (dahili) yönlendirdi, asıl çıkışmam gereken siz değildiniz yani. Umarım bakalım, göreceğiz artık süreci, teşekkürler yine de ilginiz için :tskler:

phoenix48

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Merida
@ÖmerMurat Ömer bey yardımlarınız için teşekkür ederim, kanıma girdiniz :) dayanamadım verdim siparişi .
upload_2016-5-14_13-20-43.png