Termal içlik linklere bir bakalım

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar merhaba,

Bu sabah 05:00 da evden çıktığımda hafif üşüdüm ve şimdi den kışlık kıyafetler almam gerektiğini anladım.

Adanada yaşıyorum ve işe gidip geliyorum

Yaklaşık en soğuk 10 dereceye maruz kalacağımı düşünüyorum

Seçtiğin içliklerden gangisini tavsiye edersiniz?

(link)

(link)

(link)

(link)

Şimdiden teşekkür ederim. Varsa başka tavsiyeniz onada varım. Sürekli işe gidip geldiğim için en az 3 takım almayı planlıyorum..

Özellikle terli iken yokuş inmek sıkıntı yaratmasın istiyorum

Scudo

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Bilgi için teşekkürler

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
@vebag Ethem bey kafanızı karıştırmak istemem ama bence termal içliğe gerek yok hocam onun yerine micro yün içlikler var hem sağlıklı hemde üşümezsiniz. Ben termal içlikleri sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Örnek resim attım. 001-000568.jpg

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Bu güzel bilgi için teşekkür ederim, acaba aliexpreste varmıdır bunlardan veya nereden bulabilirim. Bide 2-3 takım almam gerekecek her gün kullandığım için

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@skaymaz

Merhaba, kullandığınız ürünün teri dışarı atması gerekiyor. Aksi durumda sürüş esnasında sırılsıklam olup, hastalığa davetiye çıkartırsınız. Termal içliklerin en büyük özelliği, teri kendi üzerinde tutup dışarıya atılmasını sağlamaktır. Bu sayede sürüş esnasında teri vücudunuzda hissetmezsiniz. Aynı zaman da vücudunuzu belli bir ısı da tutmaya yardımcı olur.

Bahsettiğiniz içlikleri, ben askerlik yaparken soğuktan donmamak için kullanıyordum. :)

Saygılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Termal içlikler yün içliklerden daha iyi iş görürler. Tecrübe ile sabittir.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
hAS YÜN DEN 1 TAKIM SİPARİŞ VERDİM, 140.00 TL CİVARINA BAKALIM kullanınca sonuçları yazarım

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
@erdalyılmaz kardesim ethem bey zaten usumemek ıcın kullanacak

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Islak vücut daha çok üşür. O yüzde teri dışarı atacak sentetik kumaşlar tercih edilmeli. yün ile terlememişken sıcak kalırsınız. bir kere terlediniz mi bir daha ısınmayı unutun. Erzurumda kışın askerlik yaptım her şeyi ben ve arkadaşlarım denedik :)

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Rüzgarlık alın hocam, 10 derecede üşümenizin sebebi rüzgara maruz kalmanızdır. Termal içliklerle o sicaklıkta yanarsınız.

Ben aşağıdaki linktekine benzer birşey kullanıyorum. Benimkinin kollarıda çıkıyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Murat B. ve vebag

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Termal içliğin görevi vücudu ikinci bir deri gibi sararak teri en hızlı şekilde dışarı atıp cildi kuru tutmaktır. Kuru cilt üşümez. Yün ile bunu sağladığını iddia eden markalar var ama fiyatlar çok ucuk ve sonuç termal ile aynı değil.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@vebag Bence o yün içliği hiç kullanmadan iade edin. Spor için kesinlikle uygun değil, ben altımda yün içlik varken biraz koşturunca bile ter içinde kalıyordum ayrıca kaşıntı da yapıyor. @Erdal YILMAZ güzel açıklamış.

Bu ürünler kışın sizi oldukca rahat ettirir.
(link)

(link)

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim, yün içliği denemeden içim rahat etmeyecek sanırım :)

Şimdi bide aliexpresten bir takım sipariş verecem, bakalım hangisi iyi olacak..

Bide güzel bir rüzgarlık bulim o zaman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşların bahsettiği gibi en temel kural kuru kalmaktır ki bu durum dağcılar için örneğin ölüm kalım arasındaki farkı belirler. Teri atmanız ve kıyafetinizin de kuru kalması gerekir, bunu termal içlikler sağlar ancak çok ağır tempoda hiç terlemeden kullanacaksanız eğer özellikle merinos yününde içlikleri tercih edebilirsiniz. Uzun turculardan bu tür içlikleri kullananlar var.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Bir bakım yün içlik, bir takımda termal içlik sipariş verdim bakalım hangisi daha iyi çıkacak

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Ben yün içlik de sentetik içlik de kullanıyorum. Kullandığım yünler arasında Hasyün'ün ürettiği woolpro'lar da var. Benim tecrübem, benzer fiyattaki sentetikler ile karşılaştırıldığında çok daha iyi olduğu yönünde. Kullanmadığı ürünü kötüleyenleri hiç anlamıyorum...

Fakat, amacınız inişlerde üşümemekse sizi sıcak tutacak içlik değil, rüzgarı kesen kıyafetler almanız gerekir.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve vebag

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
hasyün ü kullanıpta memnun olan birini bulmak güzel :))

yine siz paylaşmıştınız sanırım softshell kullanıyorum diye bir tanede ondan alacam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B.

Tecrübe ettiğimi yazmıştım. Ben de okumadan cevap yazanları anlamıyorum. Soğuk kış günlerinde üşümemek için yün içlik giyecekseniz sorun yok ama spor yaparken yün içlik başarılı değil.