Ter

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
Merhaba Arkadaşlar,
Benim şöyle bir sorunum var, 10-15 dk bisiklet ile gezdikten sonra. popomun sele ile temas ettiği bölüm aşırı terliyor, Bisikletten indikten sonra arkadan bakınca hoş olmayan bir manzara çıkıyor.

Eşortman,Capri, ince sort- bunların hepsiyle denedim sonuç aynı. Pedli tayt vs denemedim. Biraz araştırdım fakat bu şekilde bi şikayeti olana rastlamadım.

Acaba benim sele kaynaklı bir sıkıntımmı var yoksa giyim tercihimmi doğru değil.Bisiklet Salcano NG650.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Scudo

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşım senin diğer denemiş olduğun tayt vb şortlar teri emmedikleri için dışarıya veriyorlar.Sen pedli tayt alırsan ped kısmında cool max kumaşı hem kaba etinin acımasını engeller hemde terini emer.En kısa zamanda pedli tayt almanı öneriyorum.:in:

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@Niyazi ALTUN

Tavsiye için teşekkürler, Coll max özelliği olan bi tayt öneriniz varmı peki? Ayrıca taytın üzerine capri giysek sorun olmaz herhalde. bu şekilde kullanan vardı sanırım. Sonuçta dışarda taytla dolaşmak pek sıcak gelmiyor bana :) Ayrıca o pedli taytın içinde pek rahat edemeyecekmişim gibi bir his var içimde.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ön yargılı olmamak gerek. At binen de, bisiklet binen de, motorsikler binen de ona uygun kıyafeti giymek zorunda. Üzerine birşey giymemek daha rahat, ancak çok istiyorsanız ince bir deniz şort vb. giyebilirsiniz. Zaten taytla bisiklete binmeye alıştığınızda bir daha taytsız binmek istemeyeceksiniz.

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
Denicez artık yapcak bişi yok :) Eminönünde spor malzemeleri satan bir çok dükkan var diye hatırlıyorum. Oralara gidip bahsettiğiniz özelliklerde tayt bulabilirim herhalde. Deneyerek almak lazım diye düşünüyorum.

Tepki
22
@Ali Sezer

Eğer yakınsanız Decathlon adında yeni bir mağaza açılmış Bayrampaşa Froum orada. Arkadaşlarım orayı tavsiye ediyor bir bakın derim.

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@Erhan Vançin

Forum istanbulun içindeyse tamam bu akşam bakarım. 3 dk lık mesafedeyim :) Delta'nın sitesinden bakıyorum da. Pedli taytlar bir hayli pahalı geldi bana. Güncel olarak bu fiyatlar geçerli değildir umarım.:eek:

(link)

Güney Mertkan

Aktif Üye
Tepki
88
Aynı sorun bende var :D Selenin izi çıkıyor bende eve gidene kadar seleden inmiyorum yada elim arkada dolaşıyorum . :D

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@pınar kacakkiz

Terlemek güzelde terleyen bölgenin dış görünüşü de önemli :)

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
çıtçıtlı atletler hani alttan çıtçıtlı oluyor ya çok rahat ediyorsun onunla
:D

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
Decathlon bende almışdım güzel bir hem şort hemde pedli tayt şeklinde çok kullanışlı

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@Ali Sezer

Taytın üzerine başka şeyler giydiğin zaman terlediğinde taytın üzerinden çıkar ter ve buhar havayla doğrudan temas edemediği için ıslaklır olur ve terleme olur devamlı.Taytı harici giymelisin.Sana cool max nedir anlatalım.Birçok bisiklet mağazasında cool max özellikli pedli tayt almak istiyorum dediktan sonra yardımcı olurlar.

Coolmax Nedir?
Yüksek performanslı polyester esaslı bir elyaftır. Çok çabuk kuruma özelligine sahiptir.
Buharlasmayı kolaylastırır ve nefes alabilirlik özelligi saglar. Serin tutar. Terin dısarıya
atılması insan vücudunu yorucu etki yapar ve enerji gerektirir. Kolay buharlasma ise vucudun
terleme için daha az enerji harcamasını saglar. Coolmax’ın nefes alabilirligi ve kolay kuruma
özelligi sayesinde vücut terleme ile konforundan bir sey kaybetmez. Bakımı kolaydır, çamasır
makinesinde yıkanabilir.
Kullanım alanları;
• Tisört,
• ç giyim
• Spor giysiler
• Çoraplar
• Yüksek performanslı sportif ürünler

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@Niyazi ALTUN

Bilgiler için teşekkürler.
Bu akşam Forum istanbul decathlon'a gittim. bitwin marka pedli short vardı 65 liraya fakat üzerinde coolmax özelliği ile ilgili bişi yazmıyordu. Çalışanlara danıştım onlarında pek bilgisi yoktu, bende boş çıkmıyım diye 20 kg'lık dambıl seti aldım :D yarın eminönünde araştırma yapacağım. Sizin tavsiye edebileceğiniz yerler varmı?

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@Ali Sezer

Bak kardeşim emiönü civarında gidebileceğin yer olarak önerebiliceğim.

Delta Bisiklet Sirkeci Şubesi

Adres: Şeyh Mehmet Geylani Mah. Mimar Kemalettin Sok. 5. Vakıf İşhanı No: 10
Sirkeci Eminönü Fatih İstanbul

Telefon: 0 212 513 03 14

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Tarık kardeşim sele italyanın hangi selesini önerirsin geniş jel dolgulu olanlardan? model nedir
?

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@Niyazi ALTUN

Bugün eminönüne gittim. deltayı buldum ve 70 tl ye cool max özelliği olan bir tayt satın aldım. Henüz daha test için bile giyemedim. bakalım bisiklet üzerinden nasıl olacak :D tabiki üzerine capri tarzı bişiler giymek şartıyla