TENY RIM DAĞ BİSİKLETİ KOLAN JANT hakkında yardım !!!

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
TENY RIM DAĞ BİSİKLETİ KOLAN JANT SETİ

(link)

Jant seti almayı düşünüyorum. Biraz araştırırken özel örüm jantların daha çok hoşuma gittiğini gördüm derken bu jant setini farkettim. Hem estetik açıdan hemde maddi açıdan bana çok uygun olduğunu gördüm. Fakat daha önce bu tür jant kullanan kimseye rastlamadım. Aklıma birkaç soru takıldı. bunlardan birisi neden bu tür jantları kimsede göremediğim bir diğeriyse acaba bu jantların belli bir kullanım alanı mı var(her ne kadar mtb yazsada:rolleyes: ). Ve son olarak bu jantların avantaj ve dezavantajları varsa bunlar nelerdir ve son bi soru daha bu janttaki akord olayı nasıl oluyor... :)...?? Şimdiden mesaj yazan herkese teşekkürler...

Scudo

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@Muzaffer YILMAZ

set 245 civarı.. bir dez avantaj olarakta ağırlık var 1600-1800 gram...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Aktaş

Ön/arka mı ağırlık? Bence o ağırlık jant setine göre iyi bir ağırlık...

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@Muzaffer YILMAZ

evet ön-arka ama mesajda da belirttiğim gibi estetik ve şu anda aklıma taktığım bu jant eğer herhangi bir sorun oluşmayacaksa kesinlikle almayı düşünüyorum...:rolleyes:

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Muzaffer YILMAZ

Muzaffer ön 1600 arka 1800 toplamı 3400 iyi bir jant setinin 1850 gram oldugunu düşünürsek :) yaklaşık iki katı.ben daha önce geotech tandem bisiklette görmüştüm aynısı mı bilmiyorum ama resimdeki kadar şık değil ayrıca cidden cok ağır kullanım amacınızı bılmıyorum ama kimse bisikletinde fazladan birbuçuk kilo istemez sanırım :) Ayrıca 2 tane cst iç lastik 400 gr artı mtb lastiği ortalama 600 gr dan 1200 gr rubleyide eklersek sanırım iki tane lastk sana 5.5 kiloyu bulacak :)

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@GokmenOzyurt

Kolay kolay yamulur mu ? Pekiyamulma olursa düzeltilemiyor mu? yani rahatsız edici bir noktaya geldikten sonra jant kullanılamıyor mu?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Muzaffer YILMAZ

Muzaffer yanlış anlamışsın ön arka toplam 1600-1800 değil ön 1600 arka 1800 :) ben inceledim diyorum daha önce bu jantı :) buda linki Ferhat abin söylüyorsa vardır bir bildiği :)
(link)

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@ferhat köse

Sanırım almadınız... Dez avantaj olarak sadece ağırlık mı var yoksa daha başka nedenlerde var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Aktaş

Yaa dostum desene öyle diye. :) Bende Ferhat Abi'yle papaz oluyordum az kalsın. :D Hiç birşey yazmayınca toplam sandım. Sanırım sen 1.600-1.800 yazarak "ön-arka" demek istedin. :)

Çok ağır o zaman. Bir jant setinin olması gereken maximum ağırlığı 2-200 gr civarı falan olması lazım. :)

Düzenleme: Ön 1.800 , arka 1.600 gr. Çok ilginç. :D Normalde arka daha ağır olur.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Aktaş

Dediğim gibi geotech tandem biiskletin üstündeydi almak için değil meraktan inceledim cidden cok ağır ve resimdeki kadar şık değil kaba duruyor yakından görseniz ne demek istediğimi anlıyacaksınız.tandem de kullanılmasının sebebi sağlam olması akord gerektirmemesi ve çoğu tandem gibi kiralık bisiklet olarak kullanıldığı için çabuk parçalanmaması olabilir ama kişiye özel bisiklette gereksiz sağlamlık ve ağırlık bence aynı fiyatın daha aşağısına önereceğim tek jant seti shimano whm 505 dir başka şey bilmem :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Aktaş

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@ferhat köse

Evet baktım güzel jantlar. Ama mesajımda da yazdığım gibi "özel örüm" diye duyduğum jant setlerinden almak istiyorum... 250 tl bütçe ile alabileceğim bildiğiniz bir jant var mı?(renk olarak tercihim beyaz:rolleyes: )

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Aktaş

Özel örümden neyi kastettiğinizi anlayamadım ama 505 lerde yassı ve 28 tellidir kendi çapında özeldir :) yada o fıyata ikinci el temiz mavic crosride alabilirsiniz ki oda o fiyat aralığının en güzel jantlarındandır hemde rulmanlıdır.

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@ferhat köse

Özel örüm derken adını bende tam olarak bilmiyorum. Hatta adı bile olmaya bilir ama ben öyle duydum:rolleyes: Anlatmak istediğim tellerin dizilişinin farklı olmasıydı...

(link)

bunun gibi tavsiye edbileceğiniz varmı veya sadece çemberler olarak*

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Senin bu söylediğin jantlar tel sayıları az olduğu için göze farklı hitap ediyor söylediğin fiyat aralığında şimdi baktım önereceğim en güzel jant seti sıfır olarak
indirime de girmiş hazır 505 den daha pahalıydı bunlar :)
(link)
hem ağırlık olarak cok ıyı hemde saglamlık aynı zamanda görselliğide bana göre çok şık araştırırsan belki daha hesaplıda bulabılırsın ilk gözüme çarpandı bunlar.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Aktaş

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ferhat köse

Uff. :) Ferhat Abi bayıldım ben bunlara yaa. :) Ah param olsada 505 yerine bundan alabilsem. :( Çok şık ama yaa. :rolleyes:

Mehmet Aktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
72
@ferhat köse

sanırım 505 e karar verdim. Eğer daha farklı bi modelle karşılaşmazsam bunları almayı düşünüyorum... yanlız ben frenler ile rotorları aldım. Rotorlar centerlock muş. peki bu jantlarla uyum sorunu yaşar mıyım... ?