Temmuz ayına kadar Cinemaximum'a gitmeyin

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Reklam ve fragman sürelerine sınırlama
– Değerlendirme ve sınıflandırma yükümlülüğüne uyulmaması, zorunlu tutulan işaret ve ibarelerin değerlendirme ve sınıflandırma sonrasında her türlü tanıtım ve gösterim alanında ve taşıyıcı materyal üzerinde kullanılmaması veya yanıltıcı şekilde kullanılması halinde, mahallin mülki idare amiri tarafından filmlerin gösterim ve dağıtımı işaret ve ibareler kullanılıncaya kadar durdurulacak ve ilgililer hakkında idari para cezaları uygulanacak.
— Sinema filmi öncesinde gösterilen reklamların süresi en fazla 10 dakika olacak. Fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak.
— Kamu spotları ve sosyal sorumluluk projelerine ilişkin gösterimler, bu sürelere dahil edilemeyecek. Sinema filmi gösterim arası 15 dakikayı aşamayacak.

- Yukarıdaki siteden alıntıdır. Sinemalarda reklamların fragmanlar dahil en fazla 15 dk. yapılması gündemde.

- Amma ve lakin hiç bir haber sitesinde bulamayacağınız bir ayrıntı var (Cinemaximum'un parmağı olabilir). O da şu: Sinemada reklamları sınırlayan yasa TBMM'den Temmuz ayında geçecek, Temmuz'a kadar Cinemaximum hem bizden bilet parası alıp hem de 30 dk'lık astronomik süreli reklam gösterimleri ile film gösterimi başına komple bir salonun bilet parasını da reklamlarla çıkartmaya devam edebilir demek oluyor bu.

- Nereden biliyorsun diye soranlara: Geçen Çarşamba Emaar AVM'deki Cinemaximum şubesine Çarşamba günü indirimleri ile kişi başı 15 liraya "Organize İşler 2: Sazan Sarmalı" filmini izlemeye 5 kişilik bir grupla gitmiştik. Grubun içinde annem de vardı. Bir Cinemaximum klasiği olarak reklamlar bitmek bilmiyordu tabi ki. Annem de haklı olarak duruma sinirlendi, salondan çıkıp sinemanın yönetiminden birileri ile konuştu. Ve reklam süresini sınırlayan yasanın Temmuz ayında yürürlüğe gireceğini, bu durumu söylemenin ise normalde şirketin uygulamasında yer almadığını öğrendi.

- Yani demek oluyor ki: Cinemaximum Temmuz ayına kadar istediği gibi at koşturabilir. Temmuz ayına kadar Cinemaximum'a gitmeyin derim ben.

- "Peki film izlemeye nereye gitcez?" diye soranlar için herkes bu konuya evinin yakınındaki Cinemaximum harici sinemaları yer aldığı muhitle birlikte yazabilir. İlk örnek de benden: Kadıköy ve çevresinde oturanlar Rexx sinemasına gidebilirler.

(link)

Scudo

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Abim reklamların ne kadar sürdüğünü bildiği için film başladıktan yarım saat sonra(neredeyse) sinemanın içerisine giriyor. Bundan dolayı gördüğümüz reklam süresi 3-5dkyı geçmiyor...

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@JusTiMe
evet perdenin önüne çıkıp protesto edilse, reklamlar kısa kesilebilir.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben sinemaya gitmeyi bıraktım çünkü reklamlar uzun,biletler pahalı,salonda birisi telefonunun ekranını açar hem de %100 parlaklıkla,birisi ses yapar .Böyle şeylere tahammül edemiyorum arkadaşlarla ortak netflix hesabı aldık aylık 10 tl gibi ucuz bir rakama full hd her türlü film ve dizi izleme imkanını elde ettim.Ne güzel çekiliyorum odama mis gibi takılıyorum

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sinemmaximumu bilemiyorumda, normal sinemalarda o kadar rahatsız edici bir reklam görmüyorum doğrusu.Olan reklamlarda başka filmlerin reklamları ağırlıkça. Zaten olay tvlerin reklam kafasına dönerse kimse gitmez, yıllardır tv izlemiyorum sırf bu reklamalardan ötürü.Sadece yemek yerken ses olsun diye bakıyorum.Geçende annemin dizisinin son dklarına bakayım dedim, değişen bir şey var mı diye.Önceden tam son sahnede araya reklam girer, sonra iki kelime bir şey söylenir ve bölüm biterdi. Bekle bekle arkadaş 10-15dk olmuştur başlamadı,inat ettim bekledim.Beni yanılmadı 2 kelam etti.Yalnızzzz, arkadaş bir daha reklam koymazlar mı!! ?Abovvv, Allahtan internet diye bir şey var,valla bu tvler adamı kanser ederdi yoksa...

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

BF Okuru

Üye
Tepki
2
biz sinemanın yolunu unutalı çok oldu. yoksa siz hala sinemaya gidenlerden misiniz? geçen cuma günü annem çocukları sinemaya götürmüş akşamına beni arayıp diyor ki ; oğlum bana %50 indirim uyguladılar iki çocuk bir de ben vallahi yanlış olmasın ya 34 lira ya da 36 lira almışlar dedi.Ee ilginç olan ne diyeceksiniz? bileti alırken sormuşlar patlamış mısır ve içecek ister misiniz diye annemde kızlara sormuş isteriz deyince o da almış . ilginçlik burada başlıyor 2 kola bir patlamış mısır 59 tl tutmuş :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Blueray oynatıcım ve 7+1 sinema sistemimle mesut mutlu yaşıyoruz senelerdir, sinemamı o ne ya???

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@ahlaksız
@ippon
@motzart

Bizim ailede de sinemaya gitme kültürü yoktur. Hatta evimizde Türksat full sinema paketi bile var, tüm sinema kanalları açık. O gün kuzenlerimin hatırına gitmiştik.

@ippon İnsaf be patlamamış mısırın kilosu 2 lira kişi başına patlatılan Mısır da 100 gram olsa 0.20 lira mal ediyorlar. Colayı 8 liraya satıyorlar diye biliyorum(el insaf dedirtecek cinsten bir fiyat). 100 gram mısırı hadi yağı, gazı personeli de katarak 40 kuruşa mal ediyorlar diyelim ve 21 liraya satıyorlar. 21÷0.4= %5250 kâr yapıyorlar.
Biz de cebimizde ne varsa ortak olup forumca bir sinema mı açsak?
@-Skynet-
Sinemaximumu bilmemeye devam etmeni tavsiye ederim o zaman. Filmin 1/3'ü kadar reklam koyuyor ş*refsizler. Çok reklam koymaya meraklılarsa da 10 dk. daha reklam koyup girişi ücretsiz yapsınlar bari. Gold class için de 1 saat reklam+sınırsız mısır+ücretsiz giriş fena olmazdı.
Ama hem para verip hem astronomik sürelerde reklam izlemek koyuyor.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider
Bizim burada yok, o zaman umalımda gelmesin. :D Sinema sektörü zaten sinemacılara çalışıyor, geçenlerde bunun haberide çıkmıştı. Film başına az ücret ödeyip filmleri alıyorlarmış, sonra hem pahallıya izlettirdikleri gibi kimi yerlerde patlamış mısır alma zorunluğu getirerek fiyatı dahada arttıyorlarmış. Patlamış mısır alma zorunluluğu! Bu nedir arkadaş ya,böyle sinema salonları mı olur...Valla bence bu sinemacılık giderek deynekçiliğe kadar gider. Bekleme salonunda zorunlu çay içme, sinemanın tuvaletinden para alınması,içeriyi kirletme parası....:D

onur513

Üye
Tepki
0
İsim
Onur
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Reklam arası film izliyoruz sayılır.

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
@-Skynet-
Hocam yalnız sizi, bilet satmak için patlamış mısır almaya zorlamaları tüketici kanuna aykırı.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmetkhrmn
Şahsen yaşamadım ama youtubede bir söyleşide denk geldim.Bunu yapanlar varmış. Ama illa patlamış mısır alacaksın diye dayatmıyorlar uyanıklar. Sana, arkadaş biletler 25tl. Patlamış mısırında bilete dahil diyip dolaylı yönden zorunlu tutuyor. Burada bilet parası 20 tl ise 25 çıkarıp sana 5tlde patlamış mısır satıyorlarmış. Sonuçta biletl fiyatları her yerde aynı değil. Adamlar olayın bugu bulmuşlar kullanıyorlar. Tek yapacağımız böyle yerlerden uzak durmak, şahsen sırf meydanda diye veya denizin kenarında diye a birimlik bir ürüne aaa vermekten nefret eden birisiyim. Böyle yerle zaten işim olmaz. :D