Telefon rehber hizmetlerinde yeni dönem başlıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

 1. H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Telefon rehber hizmetlerinde yeni dönem başlıyor

  Bilinmeyen numaraların sorgulanmasında yeni bir dönem başlıyor.
  AA
  Güncelleme: 14:39 TSİ 09 Mart 2007 Cuma

  İSTANBUL - Türk Telekomünikasyon A.Ş ve GSM operatörleri, 31 Mart 2007 tarihinden itibaren rehber hizmetlerini yeni numaralarından vermeye başlayacak. Telekomünikasyon Kurumundan lisans alan şirketler de artık rehber hizmeti verebilecek.

  Telekomünikasyon Kurumu Lisans ve Sözleşmeler Dairesi Başkanı Müminhan Bilgin’den alınan bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ve rehber hizmetlerini yeniden düzenleyen yönetmelik çerçevesinde, Kurum, bu alanda faaliyet gösteren firmalara yeni rehber numaraları tahsis etti.

  Bu çerçevede, yeni dönemde bilinmeyen numara hizmetleri “118XY” yapısında 5 haneli telefon numaralarından verilecek. Ayrıca sabit, mobil ve diğer telefon numaralarının yanı sıra işletmeciler abonelerine uçak, sinema, tiyatro biletleri, rezervasyon işlemleri gibi pekçok katma değer hizmeti verebilecek. Adres, e-posta, faks, cinsiyet, meslek gibi bilgiler ise abonenin onayı alınmak koşuluyla sunulabilecek.

  OPERATÖRLERİN YENİ NUMARALARI
  Yeni düzenlemeye göre, Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar hizmetini verdiği “118” servisi 31 Marttan itibaren “11811” numarasıyla abonelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak. GSM işletmecilerinden Turkcell “11832”, Telsim Vodafone “11842”, Avea ise “11855” numaralarından rehber hizmetleri sunacak. GSM operatörleri, yeni servis numaralarını Mart ayı faturalarında abonelerine duyurmaya başladı. Türk Telekomun kullandığı 118 kısa numarası ile GSM işletmecilerinin ilgili kısa numaraları 6 ay sonra kapatılacak.

  SEKTÖR REKABETE AÇILIYOR
  Rehberlik hizmetlerinin Avrupa standartlarına ulaştırılmasını hedef alan yeni düzenleme, rehberlik hizmetlerinin verilmesinde de sektörde rekabet dönemini başlatacak. Böylece rehberlik hizmeti vermek isteyen firmalar, Telekomünikasyon Kurumundan lisans alarak sabit ya da mobil telefon numaraları ile katma değer hizmetleri verebilecek. Rehberlik hizmetleri kapsamında, rehber veri tabanlarından elde edilen bilgiler ile eklenmesi mümkün olan faks, elektronik posta ve meslek gibi diğer bilgiler, bu hizmete yönelik tahsis edilen kısa numaralardan telefonla sorgulama yolu zorunlu olmak üzere elektronik, internet, kısa mesaj, basım veya diğer mümkün sorgulama yollarından bir ya da birkaçı ile kullanıcılara ulaştırılacak. Türk Telekom ve GSM operatörlerinin dışında 4 firma daha rehberlik hizmetleri vermek amacıyla Telekomünikasyon Kurumuna lisans başvurusunda bulundu. Sektörde faaliyet gösterecek firmaların lisans için yaklaşık 100 bin YTL ödemesi gerekiyor.

  EROTİK HATLAR REHBERDEN ÇIKIYORÖte yandan, Telekomünikasyon Kurumu, erotik hatların numaralarını rehber hizmetleri kapsamından çıkardı. Kurum, bu hatlara ait bilgilerin verilmesine ilişkin yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Telekomünikasyon Kuruluna sunulan taslağa göre, erotik hatlar “901” ile başlayan numaralardan verilecek. Erotik hatlara ait rehberlik hizmetleri için ayrı bir lisans alınması gerekecek ve bu lisans için işletmeler 3 bin YTL lisans ücreti ödeyecek. Erotik hatlara ait rehberlik hizmeti için lisans almayanların, bu hizmetleri vermeleri halinde diğer hizmetler için aldığı lisansı iptal edilecek.

  Kaynak:www.ntvmsnbc.com.tr
   
  nuriaktürk bunu beğendi.
 2. bedo

  bedo Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.248
  Beğeniler:
  368
  Şehir:
  istanbul-yeşilköy alan: trial ve street
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler
   
 3. Cemowski

  Cemowski Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Ocak 2007
  Mesajlar:
  290
  Beğeniler:
  122
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Paylaşım için teşekkürler
   
 4. nuriaktürk

  nuriaktürk Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.525
  Beğeniler:
  1.474
  Şehir:
  cappadocia ürgüp
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

Energy-Labs-affordable-carbon-clincher-aero-road-bike-wheels01.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2016-10-20_14-40-16.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
upload_2015-6-7_11-47-20.png
Bugüne kadar rüzgarın yönünü ve şiddetini, bisikletin başına geçip de sürmeye başlayınca farkediyordum. Strava'ya yeni eklenen StravistiX bu konuda iyi bir bilgi sağlıyor. Önümüzdeki bir hafta...