Tekirdağ Toki Ufak tecrübeler :)

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Merhaba

Tokide oturuyorum, Tekirdağ'da öğrenciyim. İstanbul' dan gelirken bisikletimi bırakmaya gönlüm elvermedi, aldım yanıma. Metro' nun o suratsız muavinine inat getirdim yanımda.
Ramazan dolayısıyla pek bişey yapamıyorum 10 gündür, bir iki kez site içinde turladım ama kesmedi. Bu sebeple iki sabahtır günaydın turu yapıyorum, işin ilginç tarafı sahurdan sonra uyuyamıyorum ve güneş doğduğunda kendimi yorarak uykuya yardım ve yataklık ediyorum. :)
Toki' nin içinden yakınadki bir köye yol var, sağı solu tarla olan, birazda hayvan pisliği kokan. İlk gün çok sevdim, çıkarken hafif bi eğim var sürekli pedal çeviriyorum, inerken yolun çakıllı olduğunu göz önüne alırsak amatör bi downhill diyebiliriz. :)
Bu sabahki turda edindiğim ufak tecrübeler;

Gözlük gereksiz değil, göz bebeğine doğru gelen böceği farkedip bisiklet üstünde çırpınmak istiyorsak durum farklı.

Bandana ya da buff gereksiz değil, saçların arasına giren sinekten rahatsız olmuyorsak.

Birde kilometre saati lazım, ne kadar gittiğini bilsin insan.

Fotoğrafsız yavan bi anlatım oldu belki ama bisikletten inipte fotoğraf çekmeye üşendiğimden ve kaliteli bi gösterim sağlıycak cihazım olmadığından durum budur.

Saygılar.

Scudo

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
O kadar şey saymışsın ama sanırım Kask'ı unutmuşun :) En gereklisi kask, sonra gözlük ve ardından eldiven.. Ben 71,5 hızla yokuş aşağı inerken gözüme sineğin çarptığını hatırlıyorum. Biraz tecrübeli olmasam, o yalpalamadan dolayı kesin düşmüştüm. O saatten sonra gözlük takmaya karar verdim. Çünkü bu yaşıma kadar güneş gözlüğü dahi takmamıştım. Ama önceliğin kask olsun dostum.

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Ksak konusunda kesinlikle haklısın ama gerekli olucak biyerde değilim. En azından şuan, ilk sırada kaskım var alınacaklar listesinde. Uyarı için teşekkürler.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Acıcıkta resim olsaydı, pek tatlı olurdu diye düşünüyorum. (Fakat bende kask konusuna kesinlikle katılıyorum, kask olmazsa olmaz.)

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Bir sonraki gün çıktığımda bikaç fotoğraf çektim, biliyorum az ama yolda pek uzun değil :) 10 küsür km..

Tokiden uzaklaştım biraz. Buraya ilk geldiğimde şaşırdım binaların üzrerinden denizi görünce

(link)

Aynı noktadan gittiğim yön bu sefer..

(link)

Yol üzerinde meyve bahçesi var. Ramazan dan sonra bu yolu sık kullanıcam gibi görünüyo :)

(link)

Yol boyunca sinekler yoldaşlık etti sadece :) Durduğum anda üzerime çullanıyolar, çokta değişik sinekler, hoş değildi..

(link)

Hiç peşimi bırakmadılar, tek bacakta 7 tanesinin olduğu anlar da oldu..

(link)

Ben ve sadece gidonu görünebilen siyah Sedona 711.v 2011 model.. Seviyorum onu pedalından ses gelsede.

(link)

Rotayı değiştiridiğim noktadan sonrası. Geçen sefer buraya kadar gelmeden geri dönmüştüm, bu sefer Köseilyas köyüne girdim. Köy içinden bu fotoğraf, girişin hemen sonrası.

(link)

Köy çıkışına yaklaştım, buradan Değirmenaltı yönünde ilerliyorum. Sabahın ilk ışıkları ve dışarıda kahvehanesini temizleyen sahipleri dışında kimseyi görmedim.

(link)

Tokiden Köseilyas' a kadar tırmanış var nekadar tatlı olduğu fotoğraflarda görünüyor, Köseilyas sonrasıda sürekli iniş Değirmenaltı' na kadar. Köseilyas - Değirmenaltı arası.

(link)

Tekirdağ' ad olanlar bilir Değirmenaltı' nda dehşet bir yol çalışması var, Bisikletle sınırlarım olmamasına rağmen zor çıktım istanbul yoluna desem yeridir. Değirmenaltı' nı geçtikten sonra çektim bunu, İstanbul yolundayım ve Toki ye 2 km den az yol kaldı.

(link)

Görüntü kaliteleri pek iyi değil telefon kamerası ama az buçuk hissettirdiysem kardır :)

Saygılar.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Kısa ama güzel turlar gerçekleştirmişsin.Akşam turlarına da bekleriz.Her çarşamba ve cuma günleri saat 21.00'da sahilden hareket ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: nedenki

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
@İslam Gölge

Davet için teşekkürler hep aklımda size katılmak, eksiklerimi tamamladığımda yanınızda bulunucam.
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge