Tekirdağ Çanakkale rota bilgisi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında a.f.k. tarafından paylaşıldı.

1. a.f.k.

a.f.k. Kıdemli Üye

Adı:
    A. Fatih KARA
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Mrblar...
    Eylül ayında muhtemel bayram sonrası otobüsle Tekirdağ'a gidip, Tekirdağ dan başlayıp Şarköy ve Gelibolu'da 1 gece molalı Çanakkale'ye eşimle birlikte gitme planım var.
    Fakat bu yolu hiç bilmiyorum. Çadır vs olmayacak sadece günlük kullanma için eşyalar olacak yük olarak. Pansiyon, otel vs konaklama düşünüyoruz.
    Çanakkale'de de bi kaç gün kalıp şehitlik tarafını gezmeyi düşünüyoruz.

Bu rotayı daha önce kullanan varsa tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.
    Screenshot_20170802-183446.png

2. Pabioo

Pabioo Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şarköy-Gelibolu'yu bir günlük rota olarak koyarsanız Gelibolu ilçesinde otel bulabilirsiniz. Bu iki mevki arası genellikle otoyol veya tatil beldesi olduğu için kalacak yer bulma konusunda sıkıntı yaşarsınız. Gelibolu ile Eceabat arası 40 kilometredir. Direk Gelibolu'dan karşıya geçmeden sürüş yaparak Eceabatta mevcut otellerde isterseniz de 25dk'lık feribot yolculuğu sonrası Çanakkale Merkezde bulunan birçok otelden birinde uygun bir ücrete kalabilirsiniz. Rotanızda Gelibolu ilçesinden Lapseki'ye feribotla geçiş koymuşsunuz fakat bana kalırsa bunu önermem. Lapseki-Çanakkale yolu daha geniş ve emniyet şeritlidir ama Gelibolu-Eceabat yolu özellikle yarıdan sonra çam kokuları eşliğinde alabileceğiniz bir yoldur ve çok hoştur. Ertesi gün şehitlik ziyareti yapacaksanız zaten ya Eceabat ya da Kilitbahirden başlamanız gerekecek. Öncelikle Kilitbahirden Güney istikametinde Abide-Seddülbahir yönünde sürmenizi, ardından koylar yolundan dolanarak Alçıtepe-Kabatepe-Conkbayırı-Arıburnu-Büyük Anafarta- Bigalı Köyü-Eceabat rotasını kullanmanızı öneririm. Şehitlik ziyareti rotanızda ortalama 100 kilometre kadar sürer. Kabatepe-Conkbayırı arasında 7km'lik ortalama %10 eğimli bir yokuş çıkacaksınız. Onun dışında şehitlik ziyareti için zor bir yol yok. Şarköy'den gelirken Bolayırdan sonrası gayet düz bir yol. Arada tatlı tatlı yokuşlar var fakat öyle zorlayacak şekilde değil.

Ekleme: Şu sıralar domates zamanı olduğu için Keşan-Gelibolu arasında bol bol tır vardır. Dikkatli olmakta fayda var.

a.f.k. bunu beğendi.
    a.f.k.

a.f.k. Kıdemli Üye

Adı:
    A. Fatih KARA
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    @Pabioo teşekkürler yorum için...
    ilk gün Tekirdağ-Şarköy yapıp geceyi Şarköy de pansiyonda geçirmeyi düşünüyoruz
    araştırmalar sonucu Şarköy de güzel pansiyonlar var gibi.
    Şarköy-Gelibolu arasında kararsız kaldım bir köy yolu var;
    Şarköy-kızılcaterzi-demirtepe-bolayir üzeri gelibolu
    yada Şarköy-kızılcaterzi-kavakköy den Edirne Çanakkale ana yola çıkıp Gelibolu (burası ana cadde tehlikeli olabilir gibi)
    bu yol çift şerit ise rahat olma ihtimalide var.

Gelibolu da ve Çanakkale'de kalacak yer sorunumuz yok.
    Gelibolu'dan çıkınca kilitbahir'e kadar gidip ordan karşıya geçmek daha mantıklı olacak gibi...
    Kilitbahir den Çanakkale ye feribot bulma imkanı vardır sanırım...
    Zaten Çanakkale ye geçtikten sonra kalacak yer sorunumuz olmadığından ve eşyalardan kurtulacağımız için bir gün Çanakkale tarafı, bir günde şehitlik turu ile bitirebiliriz

Pabioo bunu beğendi.
  4. Pabioo

Pabioo Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @a.f.k. Kavakköy üzerinden ana yol geniş emniyet şeritli. Normalde bir sıkıntı yaşamazsınız. Ama dediğim gibi domates zamanı yol baya yoğun olur. Birde Gelibolu'ya kadar neredeyse gölgesinde dinlenecek ağaç yoktur söylemekte fayda var. Bolayır-Güneyli arasında hafif bir rampa vardır. Oradan sonra yol çok rahattır. Kilitbahirden Çanakkale'ye ve Çanakkale'den Kilitbahire çeyrek geçe ve çeyrek kalaları feribot kalkar. 15 dakikada karşıda olursunuz. Şehitlik turu için belirttiğim rotayı kullanabilirsiniz. Tarihi yarımadanın yolları çok güzel ve huzurludur.

a.f.k. bunu beğendi.
    a.f.k.

a.f.k. Kıdemli Üye

Adı:
    A. Fatih KARA
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Ve tur başladı... Bu sabah Tekirdağ dan yola çıktık ve Şarköy de mola...
    @Uçmakdereli ye teşekkürler:) bütün çeşmelerde durduk :)
    Ve bir teşekkür de Tekirdağ da yardımlarını esirgemeyen Bike Shop a çok çok teşekkür ederiz...

_20170911_163357.JPG

6. Msah1n

Msah1n Yeni Üye

Adı:
    Mert
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İyi yolculuklar, iyi eğlenceler diliyorum :)

a.f.k. bunu beğendi.
  7. Birhan K.

Birhan K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tekirdağ-Şarköy yolu muhteşem ya. Şarköy'den sonraki kısım da (ana yola çıkana kadarki kısım) çok güzeldi gerçi ama çok rampalıydı, yormuştu. Gelibolu'da olsaydım sizi ağırlardım, otele para ödemezdiniz.. İyi yolculuklar :harika:

a.f.k. bunu beğendi.
    a.f.k.

a.f.k. Kıdemli Üye

Adı:
    A. Fatih KARA
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    @Birhan K. Çok teşekkür ederiz. Teklifinizle ağırlamış kadar oldunuz.
    Şarköy çıkışı iki yol var sanırım kızılcaterzi köy yolu ve ana yola çıkan yol?
    Biz kızılcaterzi köy yolunu tercih edeceğiz gibi ama yol toprak filan dediler. Bilginiz var mı?

9. Birhan K.

Birhan K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @a.f.k. Köy isimlerini hatırlayamıyorum. Strava kaydı da tutmamıştım. Ben sadece tabelaları takip ederek devam etmiştim.

a.f.k. bunu beğendi.
  10. Uçmakdereli

Uçmakdereli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Sağlıcakla varmanıza sevindim umarım oralardan geçtiğinize değmiştir :)
    Şimdiden yolun devamı da sıkıntısız geçsin sizlere kolay gelsin:)

a.f.k. bunu beğendi.
    a.f.k.

a.f.k. Kıdemli Üye

Adı:
    A. Fatih KARA
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    @Uçmakdereli
    Değmez mi ya enfes manzaralar var...
    Uzun zamandır böyle yorucu aynı zamanda keyifli bir tur yapamamıştık çok iyi geldi...
    DSC_9719.JPG

Foto yan oldu tlfdan düzenleyemedim kusura bakmayın :)

DSC_9764.JPG

BerkEvren, Harukaze ve Uçmakdereli bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

Bahadır gürelle karşılaştırma strava power değerleri.png
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
upload_2016-10-25_19-39-23.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
upload_2015-6-7_11-47-20.png
Bugüne kadar rüzgarın yönünü ve şiddetini, bisikletin başına geçip de sürmeye başlayınca farkediyordum. Strava'ya yeni eklenen StravistiX bu konuda iyi bir bilgi sağlıyor. Önümüzdeki bir hafta...