Tekir karboğazı Tarsus inişi

Tepki
3
Sevgİlİ Bİsİklet Dostlari ,

Bİraz GeÇ Olsada Artik Araniza Bende Katildim. Damadim Ahmet Şen SaĞolsun.

25.05.2010 Tarİhİnde ArkadaŞlarla YaptiĞimiz Gezİyİ Sİzlerle PaylaŞmak İstİyorum.

07:30 Da 1271 Metre Rakimli Tekİr Tepesİne UlaŞtik. Daltonlar Grubunda Bu Parkurda ÜzÜlerek Bİr Fİre VerdİĞİmİzİ Belİrtmek İstİyorum.zİra Emİnokz Rumuzlu Albayimiz , Antalyadakİ Yazlikta Sefa SÜrmek İÇİn Bİzİ Satti . Bu Gezİyİ; Amca Lakapli Hoca, Emeklİ Polİsİmİz Orhan Abİ Ve Bendenİz NamideĞer Bİyonİk Adam Gezİyİ GerÇekleŞtİrdİk.

Saat 08.00 İtİbarİyle Tekİr Tepesİnden Adana İstİkametİne Hareket Ettİk.yaklaŞik 5 Km Sonra KarboĞazi Mevkİİne Gİrerek GİdİŞ GelİŞ 15 Km Olmak Üzere GÜzel Bİr DaĞ Parkuru GerÇekleŞtİrdİk.

Saat 10 İtİbarİyle Rakim 1600 Metre Cİvarindan Havaninda Bİraz SertleŞmesİ Sonucunda Gerİ DÖnmek Zorunda Kaldik. Bundan Sonra Yolumuz Adanaya Kadar GÜzel Bİr İnİŞ , BoŞ Bİr Yol Ve Altimizda Bİsİkletlerİmİz Adeta UÇarcasinda Maksİmum Hizimiz 54 Km / H Olarak İnİŞe BaŞladik.

çekmiş olduğum resimleri facebook a yüklemeye başlıyorum.en kısa zamanda görebilirsiniz.

Parkur Bilgileri :

Başlangıç : 08:00 Rakım 1271 metre

Karboğazı Mevkii girişi 09:00 Rakım 1400-1500 metre

Toplam mesafe: 125 km

Ortalama hız : 18.4 km/h

Maksimum hız : 54 km /h

Parkur süresi : 6 saat 30 dakika 56 saniye

Yaklaşık 30 dk sonra Godamankaya bölgesine geldiğimizde rakım 1200 metreyi gösteriyordu .Havanın güzelliği, esen rüzgarın üzerimizde yapmış olduğu etki ; amca hocamızın et yeme krizinin gelmesiyle mola vermek zorunda kaldık.Ve hocamız közde pişmiş olan etleri güzel bir kır lokantasında mideye indirdi. Daha sonra Orhan abi ve ben almış olduğumuz 200 gr deri tulum peynirini ve sıcak pideyi Güzeloluk mevkiinde suların şırıltısı içerisinde iştahla yedik.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne mutlu böyle damat sahibi olana:)
Paylaşım için teşekkürler.
Fotoğrafları buraya da eklersiniz umarım.

Tepki
3
Hakan Bey teşekkür ederim. Yeni üye olduğumuz için nasıl resim yüklendiğini bilmiyorduk. Şimdi öğrendik. Bİrazdan yükleriz.

Tekirden Adana istikametine hareket.

Şimdilik bu kadar. Yakında yeni resimleri yükleyeceğim arkadaşlar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
Selam,Sevğili kardeşim ,herşey çok güzel resimleri hararetle bekliyoruz.yalnız küçültmen lazım.((link)) buraya tıklatıp bilğisayarındaki resimleri küçültükten sonra(640*480) buraya ekle .damadın bilir.sevğiler form koduna tıkla ordan kopyala .Birde yazılarını küçük harfle yaz.

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
keşke haberimiz olsaydı güzelolukta buluşurduk :)