tekerlek şişmiyor bakın lütfen

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
salcano xrs 300 bisikletim var ince uçlu sibopu var bende buna uygun bir pompayla şişirmeye çalışıyorum ama şişmiyor belli bir noktadan sonra bastığım hava boşa gidiyo dışarı çıkıyo hemde pompa sibopa takılı olduğu halde.başka bir pompa aldım bu sefer bu pompanın ucu da dar geldi siboba olmadı ne yapabilirim sorun bisiklette mi pompada mı ?

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
sorun pompa ucu ile sibop ucunun tam karşılıklı durmamasından olabilir.Bisikleti yere yatırıp,sibobun ucunu sonuna kadar değil de de biraz daha az açıp pompayı taktıktan sonra pompanın altına pompa ucu ile sibop ucu bibirine denk gelecek şekilde bir destek koyup şişirmeyi bir deneyebilir misin önce?
Benzer bir durumu sibobun ucunun tamamını açtığımda yaşamıtım ben de.

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
bisikletçiye götürcem yarın o şişirsin ince uçlu sibop yamulur fln başıma iş almayım

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Sevgili Kerem,Barış Arkadaşıma katılıyorum;önce sibop'u az gevşet bi tıısst sesi duy ondan sonra şişir bu bir

İkincisi Araba lastik Aparatı al somun yani?.normal pompa veya benzinlikte şişirebilirsin...

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
aparatı alıcam sibobun ucunu da açtım ve o tıs sesini duyacak kadar bile hava kalmadı içinde pompa ucu uyumsuz yarın tekerleği götürücem bisikletçi şişirsin inşallah şişirir.

Kerem İldeş

Daimi Üye
Tepki
48
Bazı el pompalarının uçları hem schrader hemde presta yani kalın ve ince sibop uçlarına uyumlu pompanız basit bişeyse tekiyle uyumlu olabilir, orta seviye bi pompa ise pompanın ucunda bulunan sıkma lastiği çift yönlüdür ve ters çevrilip sizin sibopunuzla uyumlu olabilir...

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
bisikletçiye götürdüm şişirdi ama komprosörle şişirdi ve bence tatmin edici bir şekilde hava basmadı bütün pompa uçlarını denedi ama ya bol geldiler ya da küçük 2-3 tane daha bisikletçiye gittim onlarda da pompa uçları uymadı hepsi komprosörle şişiriyor ama tatmin edici bir şekilde olmuyor lastik ancak 2 kere sekiyo yerde bastırdığımda da basılabiliyor salcano xrs300 ü olan birileri yardım ederse çok iyi olur siz nasıl şişiriyorsunuz bu tekerleği ?

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
o aparatı da denedi o da olmadı ya bu bisikletin tekerini şişirmek için bir pompa bilen var mı ?

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
önce sibobu gevşetmeden denemiştim becerememiştim.. sonra gevşetmem gerektiğini anladım...
ondan sonra da pombanın ağzına oturtma sorunu yaşadım... hatta bu arada iğneyi eğdim falan..

meğer sibobu gevşetmem, bompayı düzgünce oturtmam, sonra da pombanın ucundaki mandalı kaldırmam gerekiyormuş ki iyice sıkışsın... hava basarken de pombayla sibobun birleştiği yere destek vermem gerekiyormu... bi de bunları sakin sakin yapmam gerekiyomuş ki, iğnesi miğnesi eğilmesin :)

bi süre sonra elim alıştı zaten... meğer sorun ne lastikte ne pompamdaymış :)

yani... kendi durumumu ancak bu kadar anlatabildim. umarım işe yarar =)

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
yardım edenlere teşekkürler bugün garip bir aparat yaptım 5 cm lik akvaryum hava hortumunun bir ucuna araba sibobu bir ucuna da tekerleğimin sibobunun bağladım ve benzinlikte 100 psi de hava bastım tekerlek basket topu gibi sekiyo uzun süre oynadım bile ama yine de elimle yere iyice bastırdığımda biraz eziliyo bunun da olmaması için ne yapabilirim ?

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
bu arada tekerlekte 100 psi yok benzinlik pompası 100 psi de bastı ama benim yaptığım aparat biraz hava kaçırıyo ve basıncı düşüyo eminim buna tekerleğin üstünde 85-145 psi aralık vermiş ben nasıl basıcam bu basıncı bana pompa önerebilecek olan var mı ??

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bana pompa önerebilecek olan var mı hani internetten araştırmıyorum sanmayın araştırıyorum ama bana biraz da tecrübe lazım hani ben bu pompa ile yol bisikletime 125 psi basıyorum diyen biri varsa o pompayı bana söylerse çok iyi olur

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisikletçilerde 35-40 liraya ayaklı pompalar var plastikten, göstergeli. Onlardan alabilirseniz rahatlıkla basarsınız ama bisikletin üstünde taşınacak bi model değil tabi evde kullanmalık.

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
evde kullanmalık istiyorum zaten ama buradaki en baba bisikletçide o pompadan yok ve ben bir türlü benm siboba uygun bir uç bulamadım hani somun denilen aparat var ya benzinlikte fln şişirmek için o da olmadı ne garip bir ucu var anlamadım presta sibop ama presta sibop için olan aparat niye uymuyor anlamadım ???

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
(link) bu linkteki pompa ile de şişmiyor :((((

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
12 v komprosör aldım 21 tl ye ve olayı çözmüş bulunmaktayım 18 bar hava basabiliyo bende bisikletime 8 bar hava bastım herkese tavsiye ederim ince sibop için aparatı da bulunmakta ve oldukça ucuz ve kullanışlı

• Beğen
Tepkiler: Çağın Ş.