Tekerlek patlaması bıktırdı

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Yaklaşık iki yıldır continental race king 2.2 kullanıyorum.Haftada 2 gün bisikletçideyim.Kaç iç lastik değiştirdim kaç yama parası verdim bilmiyorum.Yaklaşık 1 hafta önce lastik keti aldım patlamayı engelliyor diye 2 kez daha lastik patladı.Dış lastik mi çok kötü yoksa talihsizlik mi bilmiyorum bunun bir çözümü yok mu?

Scudo

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Dış lastiğinin içinde çok ufak bi cisim kalmış olabilir iyice incelemelisin veya jant tellerinden olabilir. Bu söylediğim eğer hep aynı lastik patlıyorsa geçerli.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yetersiz lastik hava basıncandan olabilir dediğiniz lastik kaliteli lastiktir ufak bir tel parçası girmiş olabilir lastiğe ufak ama problemi büyük oluyor iyice kontrol edin

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
2 yıldır bu sorun var ve sürekli bisikletçiyemi gidiyorsun :) raceking çok incedir çok çabuk patlayabilen lastiktir bir ara bende kullanmıştım bisikletten soğutma derecesine getiriyor insanı
önerim araziye girmiyorsan dişsiz ekonomik yollu rubena zırhlı lastikleri var çifti 80 tl yada schwalbe alabilirsin maddi durum iyiyse 200-300 arası çifti
rubena kullanıyorum 1 yıldır patlamadı lastikler
jant içine elektrik bandı ile bir tur bant çekmeni ve iç lastiği pudralamanı öneririm
zırhsız lastik alırsanda iç lastik - lastik arasına katılan bantlar var onlarıda deneyebilirsin
iç lastiğe koyulan sıvılar pek önermiyorum herkes te farklı sonuçlar veriyor

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Schwalbe maraton kullanirsan omurluk patlama yasamassin. Birkere verirsin biraz para aklinda hic patliyacakmi sorusu olmaz. Ben 3.5 senedir kullaniyorum, gunluk ortalama 140 km lik onlarca tura ve karadeniz turuna cikti hala patlamadi. Bujun disinda lastiklerin evet ince ama jel filan var bilemiyorm ne kdr etkiler. Onlarida deneyebilirsin. Jant tellerinin uclarinin bulundugu kisimlar aciksa onlarin uzerinden elektrik bandi ile 3-4 kat gec ki kiymiklari vs batmasin. Diyebilecegim cozumler bu sekilde. Gecmis olsn

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Patlamaya dayanıklı özellikte lastik kullanmalısın.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Yilaaaar evvel ground Control Extreme kullanmıştım. Patlamiyordu hala üretilip satılıyor mu bilmiyorum

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Bence kendiniz yama yapmayı öğrenin. Zor bi iş değil ancak raceking'i sökmek ve takmak biraz sıkıntı. Kenarları çok sert
Bir de, sizin dış lastikte muhtemelen bi diken parçası kalmıştır. Onun için, sökülmüş dış lastiğin içini elinizle kontrol etmeniz lazım (Bi diken falan varsa elinize sürter ve çıkarırsınız)

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@oguzhancgdm Schwalbe Smart Sam (2.2) kullanıyorum dağ bisikletimde. 1 yıla yaklaştık Allah'a şükür bir kez bile patlamadı. Araziye girmeme, cam kırıklarının üstünden geçmeme rağmen. Bundan önce kullandığım teker Continental Race King 2.2 idi yani sizinki ile aynı teker. Şöyle diyebilirim 10cmlik bi kaldırıma çıkarken bile patladığını hatırlıyorum. Seçim sizin :) Asla soğumayın bisikletten 1 teker yüzünden. Değistirme imkanınız yoksa da. Bisikletçide lastiği elinize alın ve ışık altında iyice inceleyin elinizi sürterek. Yabancı cisim olabilir belki.

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Hepinize teşekkür ediyorum.Jant tellerinden kaynaklı patlama yaşamadım hiç.Hep yabancı cisim battığından patlıyor.Bir arkadaş yazmış iç lastikle lastik arasına takılan bişey var diye konudada belirtmiştim onu taktıktan sonra iki kere daha patladı.Yamayla uğraşmak açıkçası zor geliyor.Her seferinde lastiği sök tak.Ama mecbur bir yama seti ve pompa edineceğim. olmazsa lastiği söküp kontrol edeceğim.Cevaplarınız için teşekkürler :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@oguzhancgdm aynı lastiği 2 yıldır kullanıyorum bir kaç defa patlama yaşdım ve sürekli arazi kullandığım için oldukça rahat bir kullanımı var.
arkadaşların dediği gibi lastiğin içini titiz bir şekilde temizlemenizde fayda var. Bence bu bir talihsizliktir.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Bende continental race king kullanıyordum iç lastik ve dış lastik arasına konan şeritden ve sıvı aynı anda kullanırım, 4000km'de bir kere patladı oda büyük bir çivi girmişdi, bu sene aldığım bisikletle gelen swhalbe smart sam ların race kinge göre yer tutuşu daha iyi olsada akıcılığını beğenmeyince, çıkarıp tekrar continental race king taktım memnunum..

Lastiğiniz patladığında sökmeden sibop hizasından işaret vurmanızı ve iç lastiği dış lastiğin üzerine koyarak işarete göre batan cisimin yerini tespit etmeye çalışın, içinde kalan cam vs. birşey olup olmadığını bulmak o şekilde daha kolay olacakdır..

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Sıvı kullanınca iç lastiğe zarar veriyor değiştirmek zorunda kalıyoruz diyenler var.Hangi sıvıyı kullandınız ?

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
@emrah9700
bende race king var patladı ama yama bir türlü yapamıyorum dış lastik çıkmıyor yardımm

normalde bir lastiğin dış lastiği çok kolay çıkıyor ama bu çıkmıyor bir türlü

@BF Okuru
bende race king kullanıyorum yukarda yazdığım gibi dış lastiği bir türlü çıkaramadım

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru
2 levye kullanıyorum ama başka bir öneriniz varmı :)

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
teşekkür ederim :D

sert bir lastik

"ALİ ben forumda yeniyim konu açınca kimse cevaplamıyor nedeni nedir

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@OnurCG bey benim kullandığım lastik raceking'in katlanır telsiz modeli olması sebebiyle elle bile çok kolay bir şekilde çıkabiliyor, hatda teker patlayınca bisikleti elimle 300metre bile götüremiyorum çünkü lastik yürütünce kendiliğinden çıkıyor :D

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
@emrah9700
çok teşekkür ederim benimki telli ne yapmamı önerirsiniz:D