Tekerlek aydınlatması

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
Bence çocuksu olsada, teknolojisi yüksek,

(link)

çok eskiden arka jant tellerinin iki tarafına 2şer led koyarak ve bunları arka göbeğe yaptığım fırçalı sistemle 9volt ile besleyerek o zaman için benzeri olmayan bir şey yapmıştım ama fotoğrafı yok. Yuvarlak bir çizgi oluşturuyor, bazı yerlerde fırça temassızlık yaptığından kesiklikler oluşuyor ve çok dikkat çekiyordu :D

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
DIY meraklilari icin;

(link)

Uygun bütceyi toparladigimda, fixie projemin en önemli elemanlarindan birisi olacak :) Verdigim linkten kit satin almak, ilgili programi ücretsiz download etmek mümkün.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Basar, zaten SpokePOV gibi sistemler tekerlegin en az 2 yerine takiliyor, 3 de öneriliyor.
Diger türlü dengesizlik olusturabilir zaten.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Nasıl yani süper bir icat bu:D Üstelik kendi programlama bilginizle ve el becerinizle isteginiz şekilde ışık gösterisi yaptırabiliyor muyuz ?:eek: ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@HaliliOzturk

Şimdi bu fixie projelerini duyuyorum sağda solda...

Ne olacak sizin bu haliniz , İstiyorsan kargo yapim bin biraz

:D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Halil Uygun

Halil'cim, burada yol bisikleti sahibi olmak mecburi :D Yollar kaymak gibi, bisiklete saygi son haddede, parca bulmak kolay vs vs vs... :)

Ama neticede bisiklete ayrilan bütcemin %85'ini MTB'ye ayirmak istiyorum, kalaniyla sahip olabilecegim bisiklet de ya cok kötü, ya da 2. el olmak zorunda. Ben de gittim 80 €'ya bit pazarindan celik kadrolu bir yol bisikleti aldim, simdi su dönem bitsin üzerinde calismaya baslayacagim ;) Fixie'yi de aklima sen soktun tabi :D

Gerci vites sistemine para vermek istemedigim icin de biraz fixie olsun istiyorum ama eger arka göbegi ayarlayamazsam SS yapacagim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@HaliliOzturk

Bence bulunduğun bölgede yollar düz ise SS yada Fixed gayet doğru bir tercih...

Ama parça sıkıntısı olmaması - vb durumlardan ötürü ; Fixed yap derim.

Türkiyede olsa eski bir tek ruble göbek single yapardın , efendim fixed göbeği nerde bulucaz vs. vs...

Ama madem uzaklarda - bisikletlerin göbeğinde yatıp kalkıyorsun , Canımı sıkma Fixed yap - Keyfe Keder gez derim...

Çenem düştü...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Halil Uygun

Hakki varsa konusmaya düstü denmez, denemez ;)

Fixed icin göbek sorunu yok, ama pahali. Kendi göbegim de aslinda vidali ruble uyumlu, ama ona eski ortagöbek vidalarindan bir kontra yapip da fixie yapma fikri pek aklima yatmiyor, saglam olmayacak cünkü biliyorum. Gidip ön arka bir pista göbek seti alsam da 120 € ya falan patliyor. O kadar para vermisken cember ve telleri de degistirmeden olmaz tabi :) Yani masraflar dag gibi.

Ama önce su kadroyu halledeyim ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@HaliliOzturk

Önce Kadro dediğin gibi :

Göbek konusuna gelince , Piyasada sende bilirsin 330 USD'ye kadar göbek var.

Ben derimki - ön göbek her şekil ayarlanır - orta seviye rulmanlı bir göbeğe örülür..
Arka için ise Formula'nın 38 USD'ye rear hub ları var. Hafif ve Sağlam.
Olmadı 70 USD'ye Surly derim...

Tabi bunları derken ben internetten alışverişi kastederim -

Du bakalım...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Abi Formula'nin göbeklerini bulabiliyorsan lütfen bana özelden link gönder :) Cünkü ben bulamiyorum. Baska marka altinda cok var, belli Formula fason üretmis ama onlar da pahalilar.

Acikcasi Surly veya zaten fabrikasini da ziyaret etmek istedigim Fixie Inc. benim aklimdaki 2 secenek.

Bu arada LondonFixie diye bir firma da 756 serisi eski XT ön göbekler icin bir kit yapmis, 6 vida disk baglantisinda sabitliyorsun disliyi :) 120 - 130 veya 135 mm secebiliyorsun. XT gibi saglam bir göbegi fixie yapmak da enteresan olurdu.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kit olayini ben de sana link atiyim Halil, yoksa Basar bizi dövecek :) Konu jant aydinlatmasindan cikti, "fixed gear" oldu.

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@başarist

bu sistem farklı bir teknoloji olan türkiye piyasasında yeni yayılan bir çeşit neon sistem biz antalya da bu neonların akdeniz sorumluluğunu aldık 1 ay içinde faliyete geçeceğiz bu neonlar duyduğum kadar 7 metresi 2 adet kalem pil ile uzun bi süre çalışabilmekte ve kalınlığı 2milimetreden başlıyo farklı çaplarda mevcut bildiğimiz 0.75 kablonun kalınlığında ve de üstelik istediğimiz gibi kıvırabiliyoruz yani düşünün bi kablonun yandığını o şekilde bi çalışması var

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@başarist

hocam bunu endüstri meslek lisesinde iken yapmıştık yanılmıyosam sistem en az 900 devirle dönmesi gerekiyor oda bi bisiklet için zor gibi

• Beğen
Tepkiler: başarist

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
@geotech emre

Emre,
sanırım bu sayfaya bakmadığından lambaların led olduğunu fark etmedin

(link)

• Beğen
Tepkiler: emre arıkan

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
O değil bende bunların basiti var, sibop kapağına yakıyosunuz, teker dününce, "I love you" "welcome" "Happy new year" filan yazıyo..Çok hoş şeyler bunlar..
Ledlerdeki küçük yanıp sönmeler yazıyor bu yazıları, ilk gördüğümde çok şaşırmıştım..

• Beğen

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@başarist

ooo yardım için teşekkürler bunlar sıralı led miş heralde anlattığım farklı bi olay benim normal neon lambaların bi çeşidi benim anlattığım

• Beğen

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@Bulunmaz

onlar bisikletçilerde satılıyo bende görmüştüm ucuz ama emekli bi parça

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
çok güzel ve eğlenceli ürünler düşünsenize hep birlikte toplanıp akşam karanlığında fener alayı gibi gezdiğğimizi :D

• Beğen
Tepkiler: KuNDuZ