Teker Basıncı ve Co2 cartidge ile teker şişirme

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Tepki
88
Arkadaşlar, tekerim Scwalbe Lugano. Basıncını tam olarak ölçecek bir şeyim yok. Tekeri elimle sıktığım zaman hafifce sıkabiliyorum yani taş gibi değil. Sizce taş gibi mi olması lazım, yoksa çok hafif yumuşak olsa olur mu?

Bir de Co2 cartidge kullanan var mı? Mesela (link)

veya (link)

Bunların adaptörü içinde. bu tip olanlar için ise: (link) bunun gibi cartidge pompası almak gerekiyor (link)

Burada threaded ve unthreaded yazıyor? Bilgisi olan var mı bu konuda?

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Artık çok hafif , göstergeli pompalar mevcut.Hem iterken, hemde çekerken hava bastığı için çokda verimli.Ayrıca ağızları hem ince , hemde kalın sübaplara uyumlu.Bahsettiğiniz ürünleri bulundurmak gereksiz ve fazladan ağırlık bence...Bir tüp kaç kez şişirebiliyor bilmiyorum ama birden fazla tüp taşıyacaksanız kaç adet olmalı !!!??? Günlük bir turda 7 kez patlayan lastik biliyorum :) Yok tüp doldurmak için pompa taşıyacaksanız tüplere ne gerek var !!!??? Bu işin doğrusu iyi ve kaliteli bir pompa alıp tüm bu teferruattan kurtulmaktır.

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Tepki
88
@AYDIN DİRİCANLI

Söylediklerinize katılmıyorum. Söylediğim bir tüp 30-50g ağırlığında. Bazıları için özel pompa gerekiyor ama bazılarının kendi adaptörü var. Bir tanesi bir tekeri 110psi'ye kadar şişiriyor. İçinde de biraz hava kalıyor. Atmıyorsunuz daha sonra yine kullanıyorsunuz. Zaten yurtdışında genelde iç lastiği değiştirip, bununla hemen şişiriyorlar. Toplu olarak alınması halinde tanesi 2TL ye falan geliyor.

Burada bir videosu mevcut (link)

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
tubeless lastiği olan şahsın bu üründen kullanması tartışmaya açık olmayacak kadar kesindir zira havası tamamen indiği takdirde normal pompaların basıncı şişirmeye yetmez bu nedenle bu basıncı verebilecek pompalar bu tüplerin kullanıldığı pompalardır ancak bisiklet için üretilen bu kartuşlar yurtiçinde tanesi 5-8 liraya gelecek şekilde satılıyor bu tüplerin tek farkı hava tabancalarında kullanılan tüplere nazaran biraz daha büyük olması ve uç kısımlarının vidalı olmasıdır ben kendi pompama uydurabiliyorum bu sebeple herhangi bir av bayiine gidip tanesi 2,5 liradan alabiliyorum tavsiye ederim...ancak tüpdeki hava basıncının tam yetmediği durumlarda normal pompaya tekrar ihtiyaç duyabilirsiniz o zaman çevrenizde illaki bu pompalardan kullanan birileri vardır onlardan yardım alabilirsiniz...iç lastikli dış lastik kullananlar için bence biraz lüks zira patladığı zama zaten yama yapmak için zaman kaybedileceğinden fazladan pompayla şişirmek sorun olmasa gerek...

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci