Teke tek kıyasıya yarış yaptınız mı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında SPEEDY CYCLER tarafından paylaşıldı.

 1. SPEEDY CYCLER

  SPEEDY CYCLER Kıdemli Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  355
  Beğeniler:
  303
  Şehir:
  Bisiklete binilebilen her yer
  Seviye:
  Arkadaşlar bugüne kadar bisikletinizle yola giderken karşınıza çıkan ve tanımadığınız birisiyle sokak yarışı denen kıyasıya bisiklet yarışı yaptınız mı? Bu konudaki yaşadığınız tecrübeleri yazarsanız sevinirim.Kendi kullandığınız ve yarıştığınız kişinin kullandığı bisikletinin markasını bildirmeyi de unutmayın. Ben bu durumu defalarca yaşadım ancak en çekişmeli yarışı 1999 yılında Bianchi Shadow diye bir bisikletin sahibiyle yaptım. Benim bisikletim şu anda kullandığım Bianchi Aspid idi, ancak henüz modifiye etmemiştim. Kilometrelerce kapıştık ancak yarıştığım kişinin performansı aniden düşünce onu geçtim. Kısa süre sonra bir çeşmeye gidip önce dinlendim sonra suyumu içtim. Kalbim neredeyse dışına çıkacak gibiydi.
   
 2. mzkaraaslan

  mzkaraaslan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  225
  Beğeniler:
  141
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  ben ne kadar yolda normal gorunsemde egomu tatmin etmek icin nerde bir bisiklet li vatandas gorsem gaza gelir ortalığı kasarım . karsımdakini yarıs moduna sokuyorum sonra yavaslıyorum sonra basyırum yeniyorum koybolup gidiyorum yalan oluyor :D asırı cekismeli olarak ( iki tarafta caktırmadan cekisyo ):D Kadıkoye giderken genc bi cocukla oldu . yine ben yendim . bende salcano onda corratec . bi kez daha anladım ki kas-nefes en onemli faktör..
   
 3. Baki Berk Kayalar

  Baki Berk Kayalar Onursal Üye

  Kayıt:
  7 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.591
  Beğeniler:
  1.308
  Şehir:
  TCDD 1. Bölge - İzmit
  Seviye:
  Yarışmayı seven biri değilim. Yinede yolda bisikletli normal birilerini gördüğümde emin pedallarla, otoyolun en sol şeridinden giden son model aracın, yanındaki şahini sollaması edasıyla diğer kişiyi geçerim. Bazen çocuklar gaza gelir ama yarışmam. Çünkü pedalı dengeli çevirdiğimden kolay yorulmadığım için bir anda hızlanan çocukların yorulmasıyla onları bir süre sonra kolayca geçerim. Birde çocukların kapsama alanları var. Çocuklar kapsama alanları yaklaşınca hemen geri dönüyorlar.. Her ne kadar yarışmak isteselerde..
   
 4. barhan

  barhan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  383
  Beğeniler:
  665
  Şehir:
  port gentil
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  5 yıl önce Antalya da yol bisikleti olan tanımadığım biriyla kapışmıştım(en azından denedim).O zamanlar peugeot marka hi-ten bir dağ bisikletim vardı.Yaklaşık 10 km (Işıklar caddesinden fener e kadar) beraber tempolu gittik(en azından ben tempo yaptım) sonra arkadaş gözden kayboldu bende kalan tek şey hayal kırıklığı! oldu.
   
 5. nuriaktürk

  nuriaktürk Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.525
  Beğeniler:
  1.474
  Şehir:
  cappadocia ürgüp
  Seviye:
  iki sene önce bir yaz aksamıydı sima olarak tanıdıgım ama kim oldugunu bilmeidğim bir çocuk ben eve gidserken bunu geçtim ama benim aklımda hiç bir sey yok ben normal her smanki gittiğim hızda evime gidiyorum ben gectikden sonra oda beni bana bakarak bir geçti yanımdan senmisin gecen hemen bir asıldım pedala bunu geçtim ve evime dönmek için yavasladıgımda cocuga bir baktım hala son sürat pedal basıyor.

  aynı çocuk cumartesi bizi bu halde görünce
  [​IMG]:unsure: böle baka kaldı ama ben oldugumu bilememiştir sanırım.
   
 6. yighitjan

  yighitjan Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.018
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  Ankara/Dikmen
  Seviye:
  Çocukken baya yarışmışımdır bizim bebelerle:).
   
 7. jamesjoice

  jamesjoice Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Aralık 2007
  Mesajlar:
  259
  Beğeniler:
  326
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  20'li yaşlarda yollarda kimi görsem ne yapıp edip geçiyordum. Tabii atletizm, kondisyon ve mukavemetle ilgiliymiş bunlar. Bir de bizim oralarda o sıralar bana sporcu denk gelmemiş demek. :)
  Geçenlerde okuldan çıkmış eve doğru normal bir hızda gidiyordum. Kavşakta ihtiyarın biri az önümde gidiyordu. Bisikletinin arkasında da süt bidonları vardı. Bisikletimin rolantideki hızı adamı geçecek kadardı. İhtiyar birden bire hızlı gitmeye başladı. Hırs yapmış adamcağız. Sonra adam kalpten gidecek diye hızlanıp geçmedim.
  Yaşlandıkça merhamet sahibi mi oluyoruz ne?

  Arada öğrencilerimi bayır yukarı geçiyorum. Her zaman düzden daha iyi cevap olur bayır yukarı.
   
 8. mzkaraaslan

  mzkaraaslan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  225
  Beğeniler:
  141
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  :D Fena güldüm bunlara yav.Güzel anılar cıkıyor ve simdiki zamanda n olaylar . ;P