tek teker en fazla kaç metre gidersiniz

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
manuel denen şey aslen pedal çevirmeden sadece vucüt ağırlığını kullanarak ön kaldırmaktır...Aşırı zor bir hareket vücudu çoook iyi kulanabilmek lazım ama o olayı çözerseniz Halil'in dediği gibi ön kaldırıp tek eliniz gidondayken diğeri ile istediğinizi yapabilirsiniz:D tabi yemek yemeyi bu işi iyi bilen birinin yapabileceğine inanıyorum aslında ön kaldırmaya çalışırken bir yandan da yavaşlamaya çalışırsak çok daha ii olabilir aslında bence...

Ama Swunk abinin(ismini bilmediğimden böle hitap ettim) dediğini gibi millet neler yapıyo diyoruz bazen ama şimdi şöylede bir durum var benim bisikletim nerdeyse 17Kg trials kullanımı için hçte uygun olmayan nerdeyse downhills ayılabilecek garip entresan bir geometrisi var ee ben trials hareketleri yaparken tabiki zorlanıyorum ama ön kaldırmayı yaparken ne bilim sanki herkes bu hareketi yapabilir biraz çalışmayla ama diğerleri için uygun açılı kadro az travelli maşa ya da ne bilim işte böyle şeyler gereklidir bence;dolayısıyla bir mtb bisikletle veya benimki gibi gayet iri bir bisikletle bir bisikletçinin kendini çokta geliştirmesi pekte mümkün değil gibi duruyor...nacizane fikrimdir,saygılar...

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@sinto

anadolu yakasındaki ;)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet bahsettiğiniz Memo bu konuda delidir...Tek elle tek teker yada manuel ikisinide yapıyor...Bir anlamda "görsel hocam" gibi Kardeşim benim:)

Sayesinde sıkılana kadar tek teker gidebiliyorum yada Acıbadem'den aşağı sallanıp manuel inebiliyorum:D:D

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@swunk

çok zevkli denemelisiniz bence başka insanlar kendini geliştirmişse napalım ki yani bizde zamanı gelince öğreniriz elbet onlarsa imkanda var galiba sanırsam ;)

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
bmx de arka peglerden manuel yapıyorum daha kolay oluyo ama çok becerebildiğimi söyleyemem önemli olan olay ağırlık merkezini arka tekerin yere değdiği noktanın iz düşümüne denk getirmek olayın fiziksel denklemi bu bunun için popomuzu arkaya bırakmalıyız bi yere kadar popoyu arkaya getirdikten sonra fark ediceksiniz ki çok güzel dengeli gidiliyor ama alışana kadar çok garip hissediyosunuz....ben pek beceremiyorum ama pedaldan manuel çok daha zor pedal çevirmeden devam etmek oluyor.....

(link)

burdan izlediğimde hep kolay gelio da yaparken pek olmuo :D

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
aslında ben pedal basarak gidiyorum ama bazen pedal basmadan belli süre devam edip sonra pedala devam ediyodum demekki manuel oymuş :) hiç üstüne düşmeden farkında olmadan yapıyomuşum ney se öğrendiğim ii oldu manuelin üstüne yoğunlaşırım artık

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
ben de gıdıyorum ama 5 metre felen su on kaldırmanın bı taktıgını verırmısın tekteker tabı ole bı taktıgı varsa

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
genelde insanlar önü kaldır mak la düşürmek arasında çırpınıp pedal atmaya çalışırlar yani kendilerini kasarlar. :) asıl yapılması gereken önü düşürmemek için ve arkaya düşmemek için denge sağlamak, ağırlık merkezini buna göre ortalamaya çalışmaktır. genelde öne düştüğü için en başta korkmadan kendini geriye yatırabilmek. gerisi çalışmakla olur bir anda başardığını görürsün bende öle oldu. bide bak mış sın dengeyi çözmüşsün bir anda farkrder sin çok mutlu olursun :) sonrasında sağ sol denge kıvırarak halledilir :) yönünüde böle değiştirirsin kalçabel kıvırarak :) ama !!!!!!!!!!!! öncelikle bunları rampada denemelisin en kolay rampada denge sağlanır.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
http://img297.imageshack.us/img297/3540/30889239fj1.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/8978/resizeof10np5.jpg

ben ve davut bayagı bir gidiyoruz :D

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
tekteker rekorum 6 km felan gıdıyorum.....manuel ıse yokus asagıda(yokşun diklıgıne gore) yokus bıtene kadar gıderım......tekeltekteker vede on jant yokken tektekerde çekılır..SAYGILAR..

exen

Daimi Üye
Tepki
44
valla ben hiç ölçmedim ama sanırım bayagı var bakırköyden incirliye geliyordum hep tekteker beni tanıyanlar görmüstür

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
@trialerkan

Abi yeni makina zaten o maşayla tekere kalkmış gibi görünüyor:eek: :rolleyes: :D Fazla uğraştırmaz;)

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
kardeş senin kulvarın bambaşka:) senin alet tekerlekten oluşuyo zaten:D hemde tektekerlekten

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@KÂMİL

bunu bende cok merak ediyorum bide bisikleti bi kaldırıma dik olarak degilde yanlamasına once onu sonrada arkayı kaldırarak nası cıkabiliriz ben onu kaldırınca arkayıda beraberinde kaldırıp zıplatamıyorum sebebini yada kolay yolunu bilen var mıdır acaba

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Rekorum yaklaşık 25m. Ama ön teker üzerinde:cool: :)

Stoppie deniyor galiba...

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
bur da ön teker kaldıranlar yazıyo kardeşim :d neyse ön tker üzerinde gitmek nasıl oluyo biraz taif ette biz de yapalım

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
arkayı kaldırıp on frenı hafif sıkarak gidiyo herhalde

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
arkayı kaldırıp nasıl ilerlerki yokuş aşağı galiba. ön firene abanınca arka baya kalkıyo dengede sağlanabiliyo ama durmaya yakın oluyo nasıl ilerlenebilirki