Tek teker bisikletle dünya turu yaparak 15.000 çocuğun eğitimine destek oldu!

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
21 yaşında, tek tekerlekli (unicycle) bisiklet ile dünyayı dolaşan ilk insan olarak tarihe geçti! Üstelik bunu bir farkındalık projesi haline getirerek gezdiği ülkelerde, kendi eğitim kampanyasını düzenledi ve 393.752 dolar bağış aldı! Bu parayı da fakir çocukların eğitimi için bağışlayacak! :harika:

SWNS_WORLD_UNICYCLIST_20.jpg

Ed Pratt, 2015'in Mart ayında 33.000 km'lik dünya turu için yola çıktı. Fakat tur planlanandan 15 ay daha uzun sürdü. Özellikle buz tutan yollar ve Kazakistan'da neredeyse kendisine bir araba çarpması yüzünden bu turu ancak 40 ayda bitebildi.

Ed Pratt, bu tur için okulunu yarım bırakmış ve fakir ailelerin eğitim alamayan çocukları için bir farkındalık turu başlatmaya karar vermiş!

Tur rotası; Avrupa-Asya-Avustralya-Yeni Zelanda-ABD ve son durak olarak da başladığı yer olan memleketi İngilte'de noktaladı.

Bu inanılmaz kampanyayla Ed Pratt, 15.000'den fazla çocuğun eğitimine doğrudan katkıda bulunmuş olacak!

(link)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İşte bu! :)

Youtube kanalından özel bir video yayınlamış :harika:

Scudo

sonkron

Üye
Tepki
0
İsim
Okan
Bisiklet
Salcano
Türkiyede bu unicycle'ların satışı neden yok bilginiz var mı

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu genç hatırladığım kadarıyla Türkiyedende geçmişti hatta bizim arkadaşlar misafir etmişti.

mavi albatros

Aktif Üye
Tepki
474
Bisiklet
Salcano
ne yer ne içer nerede kalır nasıl geçinir ...

helal olsun:harika::harika:

temonas

Üye
Tepki
51
İsim
Umut
Bisiklet
b'Twin
Örnek alınacak bi durum :)

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla helal olsun. Her tebriği hakediyor. Dünya bu insanların hatırına dönüyor.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Helal olsun.Büyük başarı.Azimle hareket eden her işi başarıyor gördüğümüz gibi. En uzun turlar bir pedal çevirmeyle başlıyor.Yaptığı yardımlarda cabası

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Dünyayı iyileştirecek tek şey bisiklet. Gücü çok büyük.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
bütün dünyayı dolaştı ise neden yutuba özel hazırladığı videoda sadece çekik gözlülerin diyarında pedalladığı dönemin videolarını paylaşmış, dünya Çin'den ya da Vietnam'dan mı ibaret? Diğer sorun ise tek tekerle bayır aşağı nasıl pedallıyor, nasıl kontrol ediyor? Bu kısa tur videolarında daima tozpembe tablolar çizilir, sorunlar sıkıntılar pek dile getirilmez .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir yakup bulut

Dünya turundan ziyade dünyanın etrafında tur gibi birşey yaptı. Düz çizgi.
Yanında bir minibüs gezdiriyor, destek olsun diye. Bende başta ilginç bulmuştum, minimalist şekilde dünyayı geziyor diye ama yok. Türkiye'den geçerken de korkutmuşlar bunu, çadır kurma buraya, dağda terörist var diye. Kaçırmışlar adamı.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@turcudede siz tecrübeli turcusunuz, turlar esnasında yaşadığınız tehlikeli durumları anlatır mısınız?Mesela ben uzun yıllar evvel antreman amaçlı pedallarken, yokuşu tırmandığım esnada kafama silah doğrultulması olayı yaşamış idim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir yakup bulut

Garip garip takip eden bir kaç araba ve kaza riski geçirten bir kaç köpek ve beni öldürmeye kararlı bir kangal dışında dışardan tehlike görmedim. Öte yandan acemilik zamanlarımda açlıktan, susuzluktan ölme riski ile karşılaştım (Yanlış rota ve bisiklet arızası, az gıda ve kurumuş su kaynakları). Rotamı insanlardan uzak ama bir yandan da yardım alabileceğim kadar yakın seçmeye çalışıyorum.

Kafaya silah olaylarını çok sık duymaya başladık. Psikolojik sorunlu insanlar kendilerini böyle tatmin ediyor sanırım.