Tek Tabanca, Bir Solukta, İstanbul / Pendik - İzmir / Çeşmealtı 450 km / Gün

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Bir solukta nasıl okuduğumu ve resimlere baktığımı anlatamam.Büyük bir keyifle döndüm döndüm bir daha okudum. Ayaklarınıza sağlık.

Güncel devam ediyormusunuz böyle turlara acaba?

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün
Scudo
Tepki
1
merhabalar ve iyi bayramlar yolculuğunuz çok keyifli gibi gözüküyor hayalini kurduğum bir yolculuk gerçekleştirmissiniz bisiklet konusunda yeniyim ve bu yaz için bende istanbul, izmir arası professionel olmadığım için dinlene dinlene gitmek istiyorum ve bisiklet seçiminde kararsız kaldım yol içinde dağ bisikletimi şehir bisikletimi uygundur açıkçası yolda rahat ettinizmi :D

• Beğen

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tolga Abi öncelikle tebrik ederim,yazılanları okurken,fotograflara bakarken sanki kendim yapmışım gibi heyecanlandım açıkçası,sen ne yaptın böyle ya :) .Hali hazırda bu spora yeni başlamış bir MTB kullanıcısıyım(amacının dışında sadece asfaltta kullanan),verim alamıyorum diye ince lastik taktım hatta yol bisikleti alıp uzun yola çıkarım diye düşünüyordum(çok olsa 150km),senin yaptıklarını görünce çok fena gaza geldim :D ilk fırsatta elimdeki bisikleti satıp bana uygun yol bisikletini alarak bu tür olaylara girmem lazım :)

• Beğen

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@erendiz çetiner

Erendiz Bey Merhaba ,

2011 sezonunda bu tarz denemem olmadı malesef .

Geçen sene ektekini yapabildik . (link)

Malum ülkemizin yol şartları pek güven vermemekte . Önümüzdeki yıl belki bir deneme daha olabilir , kimbilir ? :)

Selamlar ,
Tolga Gürgün

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@mert çıkılmazkaya

Mert Bey Merhaba ,

Belli km den sonra konfor ön plana çıkıyor . Ben dişsiz lastikli MTB yi tercih etmiştim .

Camiaya hoşgeldiniz . :)
Tolga Gürgün

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Melih Demir

Melih ' cim Selam ,

Aynı heyecanı sana yaşatabildiysem ne mutlu bana . :) Naçizane beslenmene dikkat et , kadansını yüksek tut . :in:

Sevgiler,
Tolga Gürgün

• Beğen
Tepkiler: amd

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yav bu ne 450 km nin hikayesi imiş hala bitmedi yeni gelenler oluyor foruma ve şak 450 ye çarpılıyor,,,evet bi günde 200 km yi sekiz saatte gittim ama hibrit ile ama düz yol idi iznik,,,,bostancı-gebze eskihisar arası rampa yok 44 km ve ordan feribot topçular yalova orhangazi ve iznik gölün güneyi ve kuzeyi ve orhangazi yalova topçular 200 km ,,,,,,,,,,,,,evet hibrit her yola uygun oldu uzun yollarda bu bisiklet beni ağlatmadı karbon scale30 large kadro , 2008 de aldık ama artık ihtiyarladı bu karbon,,,toplam 3 yıl oldu ,2012 ye geldik,,, 45.000 km yi geçtim ,,ne kadar iç lastik gitti hatırlamıyorum ve kaç teker değişti unuttum 3 yılda ,bu maxxis zenithlerinde arka tarafı bitti ,,,bu tekerler çok iyi dişsiz bunlar kuru zeminde acaip hızlı ama tabi 28 gibi olamaz yalnız ben 28 kullanırken rampada biraz zorlanıyordum ama bu 26 ile daha az yoruluyorum belkide yaşlandım,,senle yaptığımız şile aklıma geldi o gün senin sorun çıkmıştı evden çağrıldın ama biliyorsun ben evli değilim ve çocuk sahibi değiliz ve 24 saat bisiklet ile evliyiz...evet keşke herkez benim gibi olsa bisiklet ile evli olsa da şu memleket bi başka olsa hayal tabi,,,bisiklet üzerine bi dünyada kurulmaz tabi onunda farkındayım sonra bırdy nin kuşçu filmindeki adamın durumuna düşeriz,,,bu bisiklete biniş insanlarda farklı farklı ,,,kimileri kafayı bozar bi anda eser ve 450 km yi en kısa zamanda almaya çalışır, çalışırda bu iş için tabi alt yapının kuvvetli olması lazım ,kimilerin ise iddası yoktur gezi amaçlı biner,,,bi yerlere en kısa zamanda yetişmek gibi bi derdi yoktur bu iki seçenek arasında ben ne hikmetse bir an önce varmayı düşünüyorum metabolizmamızın bize tanıdığı imkanlar dahilinde ,,,evet süratli bisiklet kullanmak, hüner ve dikkat artı teknik, kuvvet ,akıl gerektirir ,,gerçekten yollarda pişmek lazım ..ama ne kadarda pişsek en ufak bi hatada gideriz ,,,her seleye bindiğimizde tam konsantre olmalı aksi takdirde her an kaza yapabiliriz,,,durmayacağız tolga üstad durmayacağız 75-80 sınır burdamı bilmiyorum ama bi gerçek var içime işledi bu bisiklet artık bi virüs şeklini aldı,,,

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Kudret Kurtcebe

Kudret Baba ,

Gene kelimeleri nakış gibi işlemişsin . Evden işe işten eve gidip geliyoruz . Abi gözünü seveyim seni bağlayan bir şey yok bu megaköyde , basıp gitsene güneye , egeye .. Ömrüne ömür kat kaliteli havadaki oksijeni çek ciğerlerine sonrada Tolga kardeşine Allah razı olsun ne iyi ettimde geldim demeyide ihmal etme :)

Saygılar,

• Beğen
Tepkiler: Masterkutt

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Gürgün

evet bu megaköyden zamanı gelince koşullar iyi olunca en güzel bisiklet yollarının olduğu uçsuz bucaksız yerlerde arabaların olmadığı mekanlarda sürmece belkide iznik e yerleşirim oraları çok güzel bakalım kısmet ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet son mesajı ben attım bi tane daha atayımda 400 km lik olay ile kardeş olsun arka sayfaya gelmiş bu topik,,, balık hafızalı bi millet olduğumuz için bu mükemmel başarı her zaman hatırlanacak,,,,
pedala devam ölmek var dönmek yok,,,,,
duy basın,,, tolga 450 km yi pedalladı duy ey seni gidi basın,,,

:boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Kudret Kurtcebe

Kudret Baba ,

Millet olarak hem balık hafızalıyız hemde gençlerimizin çoğu etrafımda görüyorum bel bölgesini kontrol edemiyor ..:)

Obezite çok erken yaşlara kadar inmiş ülkemizde . TV ve bilgisayar karşısında cips ve cola en büyük zevk olmuş ..:(

Saygılar Abicim ,
Tolga Gürgün

• Beğen
Tepkiler: Masterkutt

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Gürgün

şimdi tesadüf bu ya meclis tv yi seyrediyorum resmen obezite büyük sorun ,,sağlık bakanı bile dert yanıyor bu durumdan ,,medya biraz bisiklet sporuna ve bisiklete öncelik vermeli sadece spor futbol değil ve ferdi sporları teşvik eden devlet politikaları acilen devreye sokulmalı bunları üstlenecek yerel belediyelerde nerde azizim nerde ,,,

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Kudret Kurtcebe

nerde güzel Abicim ,

8000 kişinin yaşayacağı konut tapıyorlar trafiği düşünen yok ..abi aslında iş bizlerde bitiyor . bazen servisle gidiyorum işe servistekiler yaktırıyorlar klimayı sonuna kadar şöföre . içerisi havasızlıktan leş olmuş . ve paltolarınında çıkarmıyorlar üşüyecekler diye . kahvaltıdada yağlı börekleri götürüyorlar misss..geçen gün önde otururken camı araladım sadece bir parmak hemen kapatalım üşüyoruz sesleri yükseldi .

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Gürgün

tolga işte o kapalı yerde şifayı kaparsın en sevmediğim olay o benim, asla minibüse binmem otobüse binmem ,ama biliyorsun emekli adamızda gidemedik güneye bakalım,,daha doğrusu gittik ama yapamadık didimde ,,,ne varsa bu kıytırık istanbulda belkide bizi anılar bağlıyor buraya çocukluğumuz esentepe ve mecidiyeköylerde geçti sene 60 vay babam vay 60 da geldim çocuktum ama istanbul o vakit istanbuldu çocukluğum sakin bi beyoğluda ,beşiktaşta geçti,,,adam gibi bi yerdi istanbul o kadar kalabalık değildi ve hatta bostancıdan denize girerdik süreyya plajı dillere destan idi,,nerde çokluk orda zorluk ,patırdı gürültü ,,,istanbulun taşı toprağı altın diyenler akın etti haydarpaşaya ,,bu gelenler bi türlü şehirli olamadı ve hala olmuşta değil ne taşralısı biliyor şehirliliği nede köylüsü ,,bence özel kurslar açılarak nasıl şehirli olunur bu istanbul kaçkınlarına bunları öğretmek lazım ,,bergen gibi bir küçük şehirde nüfus 40.000 kişi idi orada şehirli olmanın ne olduğunu gördüm asla tüküremezsin yere,asla otobüste bir kişi ayakta ise binemezsin ,,,zati nüfus az ,16 milyon felandır herhalde norvecin nüfusu ,,orda nazi yanlısı adamın yaptığı cinayet gerçi yakışmadı insan haklarına bu kadar saygılı olan bi ülkede ama norvecin yüzde biri düşünür öyle kafatascı,,kaldırım yüksekliği dört parmak tolga ve çok güzel bisiklet yolları varda eylülde hava bozunca bisiklete binmek çok zor hele karda hiç binemezsin haziran temmuz ağustos aylarında millet bisiklette ama ısı o kadar fazla değil ,,,,,,,bu millet ne görmüş hiç bu millet gözünü dünyayamı açıyor yoksa her gün türkiyeyemi açıyor ,,biz kendi evimizi baştan aşağı restore edelim önce, avrupa birliğine girmeden önce norveçi örnek almalıyız evet norveç avrupa birliğine girmedi kişi başına düşen milli gelir 100.000 dolara ulaştı refah toplumu, ama intiharlar oluyordu 80 lerde rahatlık batıyor azizim ,,,,

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Kudret Kurtcebe

Abi tüm duygularıma tercüman oluyorsun ..'' nasıl şehirli olunur , sıraya nasıl girilir , nasıl araba kullanılır , nasıl yemek yenir vs ... '' bu tarz kursları acilen açmalı ..

Sen o bahsettiğin eski İstanbul yılları özlüyorsun ve haklısın . Ama onlar çok geride ve bu şehir kötüye gidiyor her yıl . Nefes alacak yer bulamıyorum .

Çok fazla refahlıkta iyi değil abi intihara sürükler insanı . İnsanoğlu zorluk çekecek ki kıymet bilsin . Zorluk tabii ki çile değil .

Saygılar ,
Tolga Gürgün

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
Selam ,

Teşekkür Ederim ... Bu sezon gene aynı güzergahı 10 civarı kişiyle yapmayı düşünüyoruz . Bu seferki biraz daha profesyonel ( eskortlu ) olucak gibi ...

Konya ve Artvin ' e bol selam ....

Tolga Gürgün

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
tebrik ederim.. 18.5 saatlik yolculuğun 16.5 saatini bisiklet üstünde geçirmek ciddi bir iş.. valla helal olsun.. :)

• Beğen