Tek mi, bir arkadaşla mı, yoksa kalabalık gruplarla mı gezersiniz?

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek züper, iki iyi ,üç sıkıntı yapmaya başlar,üçten sonrasına pek girmem.

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber
Scudo

Javerno

Üye
Tepki
41
İsim
Berkan
Yaşadığım yerdeki bisikletli arkadaşlar çok iyi insanlar olduğundan bir sınır koymuyorum. Tek gezmekte farklı bir duygu yaratıyor hele ki ormana girdiğimde.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Grup > bir arkadaşla > tek şeklinde tercih ediyorum.

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
Kısa, günlük ve sosyal aktivitelerde kalabalık grup, uzun turlarda(1_2hafta) bir dost ile yada yalnız. İşin temeli karakterinle alakalı. İstanbuldan marmarise yalnız pedalladım, bu arada amerikadan türkiyeyi tek başına gezmeye gelmiş bir amerikalı ile tanıştım. Tek başına olmanın rahatlığı başka birşey bence.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek başına kesinlikle. Issız yerlerde giderken, sağ kulakta kulaklık ve çalan şarkıya yeri geldiğinde eşlik etmek, hiç bilmediğin yollara (GPS'e güvenerek) girmek, performansını gruba göre değil, tamamen kendi vücudunu dinleyerek ayarlamak, güzel bir manzara gördüğünde; kimseye sormaya ya da grubun ahengini bozmaya gerek duymadan, bisikletini manzaraya uygun bir yere konumlandırıp fotoğrafını çekmek vs.. Benden daha kötü kondisyondaki biriyle çıkınca bakıcı gibi, daha iyileriyle çıkınca onlara yük oluyormuşum gibi hissediyorum. O yüzden tek çıkmak bana göre daha cazip.

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
Henüz bir gurupla sürmedim ve yol arkadaşım taşındığı için 1 aydır tek sürüyorum . Bir veya iki arkadaşla zevkli oluyor da gurup ile sürme fırsatım olmadı.
Tek sürerken de stres olmuyor arkadaş arkadamı kaldı basıp gittimi diye bakmıyorsun :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Oldum olasi uzak durdum kalabalik gruplardan. Biri rampa cikamaz, biri yorulur, digeri duser, kiminin suyu biter, kiminin sekeri düşer..
Bence gunler oncesinden anlasmis oldugunuz 5-6 kisilik bir grup ile rota planlamak, cikis saatini ve mola noktalarini ayarlamak daha mantikli.
Tabii bu kisilerin de performansi ayni olmasa bile birbirine yakin olmali ki, geride kalan ve basip giden birbirine saydirmasin.
Hassas isler bunlar. 8.30da bulusulup 9da hareket edilecek denen grupta saat 10.30 olmus hala grubun yarisi meydanda yok, ne beklersin o organizasyondan, o turdan?

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
En keyiflisi hiçbir plan yapmadan, nere gideceğine karar vermeden bir anda medeniyetten kaçmak ve yolda olmak. Nereye gittiğinin bir önemi yok, önemli olan yolda olmak. Yolları aşındırdıkça dünyevi dertlerden tasalardan kurtulmak. İnsanlardan uzaklaşıldığında doğanın sessizliğinde kaybolmak. Kendi içsesini, vücudunun ritmini dinlemek. Bunları grup sürüşlerinde yapamazsınız...

Kerryn

Üye
Tepki
48
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@Melih Demir Aynen öyle hocam. Çok haklısınız, katılıyorum. Bence de en güzeli tek çıkmak.

ardacanbb

Üye
Tepki
2
İsim
Arda Canbulat
Bisiklet
Salcano
Tek seviyorum,istediğinde dur istediğinde kalk,istediğin yola sap

palabeyi

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
bünyamin palabıyık
Bisiklet
Ghost
Araziye veya uzun yola çıkarken yanımda mutlaka en azından bir arkadaşım olur. En basitinden lastik bile patlasa yanınızda birinin olması çok önemli, kaza gibi durumlardan bahsetmiyorum bile. Ayriyeten birkaç kişi olunca tur daha keyifli oluyor

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek surmeyi sevmek isterdim ama ne zamn tek ciksam ne geziyorum ben bu bisiklet ustunde diyorum. 1 kisi olmali veya 2 kisi. Daha fazlasi zarar.

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek sürmenin keyfi de başkadır grup ile sürmenin de. Öncü Artçı Yancı... Telsizlerle kontroller ile sürmenin keyfi bir ayrı olur. Yaşayanlar bilir, fakat bu sürüşlerde çok hızlıysanız yavaşlayacaksınız gruba uyum sağlayacaksınız ve de kurallara uymalısınız yoksa işin zevki kaçıyor. Size en yakın büyük veya 10 kişilik grupları bulun ve onlarla bu zevki eğlenceyi paylaşın

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
Bende tek gezenlerdenim. Çünkü bu çevrede bisiklete binen pek yok. Arkadaşlarımıda bi türlü ikna edemedim bisiklet almaya :) yalnız gezmeye mahkumum yani :)

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
Performans ve bisikletlerimiz yakınsa güzel oluyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Her zaman tek olmayı tercih ediyorum da birileri mutlaka peşime takılıyor. Antrenman temponu başkasına göre ayarlamak zor. Sohbete dalıyorsun keyif ve dikkat azalıyor. Grupla veya bir başkasıyla yaptığım sürüşlerde daha fazla kaza tehlikesi yaşıyorum ya da sıkılıyorum. Tek artısı yokuş çıkarken herkesin gaza gelmesi, beyinle kaslar arasında küslük doğuyor.

Tepki
71
Herzaman tek sürme taraftarıyım , önceki yıllarda 2 kişi çıkardık samimi arkadaşımla , kendisi turlamayı bırakınca mecbur tek başına çıkmaya başladım, ilk zamanlar zor oldu alışmak , ama şimdi tek başınalığı asla değişmem , gerci sizede oluyormu bilmiyorum ama uzun turlarda , bilinmedik bir yolda , bilinmedik bir patikada, direk insan kendini sorguluyor , neden bu bisikletin üstündeyim , napıyorum ben gibisinden :) tabi tur bitince bu sorgulama geçip yerini özleme tekrar nezaman tura çıkacağıma bırakıyor o ayrı :)

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
ben çocukluk arkadaşımla çıkıyorum tek başına sarmıyor