Tek mi, bir arkadaşla mı, yoksa kalabalık gruplarla mı gezersiniz?

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Tek gezmenin de elbette iyi yanı var. Ama ben tek sürdüğümde genelde yavaş gidiyorum.

Bence en iyisi samimi bir dostla sürülen bisiklettir.

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber
Scudo
Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
şimdiye kadar hep tek gezdim bisikletimle. 30-40 km gittiğim zamanlarda tek başıma olmanın vermiş olduğu özgürlük bana çok güzel bir duygu hissettiriyor. yokuş çıkarken gerekirse inip yürüye yürüye çıkıyorum. yokuş aşagı giderken türkü çıgırıyorum:) ama yanımda bisikletiyle bana eşlik edecek arkadaşlarım olsa sanırım öyle de çok eğlenirdim. bu aralar bisiklet almayı düşünüyorum. bakalım bir kaç arkadaşım da benim gibi bisiklet almayı düşünüyorlar. onlarda bana katılırsa çok iyi olur çok güzel olur :)

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Tek gezmek bir avantaj, kimseye ayak uydurmak zorumda değilsiniz. Grup halinde gitmek ise eğlenceli sohbet muhabbet edebilirsiniz. İkisinin de tadı ayrı bence

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
@Rotinda A.

Benim de en sevdiğim bu , samimi bir dostla baş başa sohbet ede ede gezmek :harika:

(link) bisikletini bir an önce al ben bisikletimi alalı yarın tam 2 ay olacak bu 2 ayda 2 samimi dostumun bisiklet almasına vesile oldum beraber pedallıyoruz , harika oluyor.

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
bu konu asıl olarak uzun tur konusu gözetilerek cevaplanmalı düşüncesindeyim. şehir içi 12-20 km sürüşlerde yalnız ya da birkaç kişi olmayı konuşmanın bir kıymeti olduğunu sanmıyorum. hepsi olabilir duruma göre.
kafam bu kadar doluyken ve birileriyle karşılıklı uyumun çok zor olduğuna inanıyorken uzun turlarda yalnız olmayı tercih ediyorum. çok iyi tanıdığım birisi veya birşeyler öğrenebileceğim birisi olması halinde bu durumun değişmesi mümkün.
insanlar insanlara çok fazla tutunuyor. özellikle büyük şehirlerde kalabalık gruplar falan... kalabalık grupları insani ilişkiler anlamında normal görebiliriz ama tur yapmak sözkonusu olduğunda iki kişi üstü bir kaçıştır.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Abimle beraber iki kişi olarak turluyoruz genelde. Geçenlerde 70km yol için 4 kişiydik. Maksimum 4 kişi 5. kişi bile arıza çıkarır

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Hepsinin yeri başka. Özellikle doğayla iç içe kalabalık olmayan yerlerde tek başıma bisikletimin keyfini sürmek, sonra yorulunca biraz dinlenmek için çimlere uzanıp bisikleti seyretmek hoşuma gider. Bazen de kalabalık grupla aynı dili konuşan bisikletliler olarak gırgır şamata yola çıkmak. yolda dayanışma içinde olmak gibisi yoktur.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Hakan.Sahin

bazen kondisyonu ve kadansı düşük olan arkadaşlarımla çıkıyorum turluyorum. onlara ayak uyduruyorum hiç yorulmuyorum terlemiyorum maksat muhabbet olsun diyorum. zaten ayda yılda bi çıkıyorlar bisiklete, ona da katlanalım artık derim o_O

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Takarsın kulaklığını, açarsın en sevdiğin parçaları gitmek istediğin yere arkana bakmadan gidersin. Tek gezmek her zaman iyidir.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Tek gezmek candır temponu istediğin gibi ayarlarsın grup olarak (etkinlik turları hariç) en fazla 3 ondan sonrası patatese bağlıyo.

Mises

Üye
Tepki
0
İsim
Deniz D.
Bisiklet
Salcano
Tek iyi değil ama çok kişi de iyi değil. Bir de kafa dengi birisi olması şart, öteki türlü yine zevk alamıyorum.

orthomike

Aktif Üye
Tepki
195
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hafta içi sabahları kullandığım için tek başıma oluyorum, bence arkadaş kesinlikle şart.

• Beğen

kaan0513

Üye
Tepki
12
İsim
Kağan UĞURLU
Bisiklet
Sedona
Şu anda kondisyon sağlamak için 20 km tek başıma yol yapıyorum. Ancak 2 hafta sonrasında kafa dengi bir arkadaşla pedallamayı düşünüyorum...

Tolga20

Üye
Tepki
1
İsim
Tolga Ö.
Bisiklet
Bianchi
Ben genelde arkadaşlarımla toplu giderim öyle eğlenceli oluyor ama biraz tehlikeli.

mozdemir

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Sedona
insanın o an ki duygu durumuna, moduna bağlı biraz da :) biz genellikle 2 arkadaş çıkıyoruz. bazen tek çıkmayı bazen de beraber çıkmayı istiyor canım :) bir de bisikletle yapılan aktiviteye göre de değişiklik gösterebiliyor mesela uzun bir tura tek çıkmak istemem. özetle sanırım en ideal rakam 2 kişi sen ve kafa dengin süper ikili :hhhhhh:

• Beğen

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Yarin gunibirlik 200 km lik tur yapmayi planliyordum, uc gundur bu tura hazirlaniyorum ama su anda bana eslik edecek arkadasim olmadigindan vazgecer gibi oldum. Rota cok egimli. 360 metreden 1400 metreye yukseliyor. Yanimda birisi olsa belki de korkmazdim :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tek gezmek.Yanınızda biri olunca ve bu kişi sizden daha az tecrübeli ise kollamak zorunda kalabiliyor insan.Ya da benim gibi kafasına göre süren biri için grup halinde sürmek sıkıcı ama elbet güzel yanları da var.

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Yaklaşık 3 haftadır bisiklet tepesindeyim ve istisnasız hergün sürüyorum. günde minimum 20 km pedallıyorum. Gruplara dahil olmayı bende düşünmeye başladım ama kendimi fizyolojik olarak hazır hissetmiyorum, sonuçta grup sorumluluğu farklı bir şey.

İnsanlar benim yüzümden yapmak istedikleri hızdani gitmek istedikleri mesafeden mahrum kalsınlar istemem.

Neyse şimdilik böyle, bakalım ilerde neler olacak.