Tek başına Edirne'den, Ege - Akdeniz

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Yeni üyelerdenim. Konuyu daha önce yanlış yere açtığımı farkettim.
26 yılın stresini bu yaz bisikletimle atmaya kesin kararlıyım. Edirneden, ege akdeniz istikametine kaçıyorum. Zamanla, saatla sorunum yok. Trek FX 7.0 (28 jant) bisikletim bu yolculukta bana eşlik edermi. Veya ufak tefek değişiklikler yapmam gerekiyormu.?? ( Boy 1.75 - Kilo 78 ) Bilgi ve yorumlarınıza tşekkürler.

P U S A T

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk
Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Konuyu ilgili bölüme taşıdım...

Gelelim konuya. Güzel bir tur olacağı kesin. Bisikletinizin çalışan aksamlarında bir problem yoksa sorun yaratmayacaktır. Ama yinede ön ve arka aktarıcıyı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. 28" jant olması sizin için büyük bir avantaj.

Şimdiden yolunuz açık olsun.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geziniz ve rotanız harika.
Bahsettiğiniz bisiklet bence işinizi görmenizi sağlar.
Uzun yol malzemeleri konusunda arama yaparak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz ?
Turunuzun ne zaman olacağınız yazarsanız yolunuz üzerindeki arkadaşlar size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Böyle uzun turların yapıldığını ve sayımızın ( bizde eşimle bu yaz nepal e kadar bisikletle gideceğiz - serkan kardeşimde tüm Türkiye yi gezecek ) arttığını görmek çok güzel.

Muhabbetini yapmaktan eyleme geçenleri tebrik ediyorum.

Selamlar.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Serkan önerini düşüneceğim. Ataruh; 20 Hazirandan hemen sonra hareket. dönüş tarihi sınırsız. ilginize teşkkr. Her iki tecrübeyede hayırlı yolculuklar.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Sümer

Forum Demirbaşı
Tepki
66
@pusat

bende de Trek 7200 var
sizin modelin bir üstü aynı tipte bir bisiklet
mtb kullandıktan sonra geçiş yaptım ve asfaltta aslında mtb kullanmanın gereksiz olduğunu anladım

uzun yolda çok rahat edeceksiniz, gerçek performans asfalta yansıyacaktır
tabii ki her bisiklette olabileceği gibi mekanik bir sorun olabilir,

umarım sorunsuz gezinizi tamamlarsınız
şimdiden iyi yolculuklar :)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
SÜMER tşkkürler. - Klavyem 3'e.- Evet % 99 tek başıma. Doğa ile ilgili bir konu olduğunda ( balığa gitmek gibi) yalnızken hep çok huzurlu, sorunu az olmuş veya hiç olmamıştır. Tüm dostlarımı ve doğa ile ilgilenenleri çok seviyorum. Ama bu tür etkinlikte yalnızlığı daha çok seviyorum. Selamlar.

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@pusat

Selam,

Rotanızın süper , zaman sınırınızın olmamasıda cabası . . Sağlıklı pedallamalar dilerim.
İzmir'e bol selam.

Tolga Gürgün

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Uzun yolda köpekler büyük dert...
Böyle bir karar almış olmanıza çok sevindim ben de önümüzdeki senelerde bunu düşünüyorum.
Saygılar.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
teşkkr ediyorum arkadaşlar.-deniz g.- köpekleri seviyorum. onlar beni ısırmaz. ısıramaz. ondan önce ben onu ısırırım. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
sevgili pusat, bende bu sene emekli olduktan sonra bu tip tur düşünüyorum.
bazı sorularım olacak sakıncası yoksa;1. ne zamandır bisiklete biniyorsunuz ? 2. yolda nasıl konaklayacaksınız ve beslenmeniz nasıl olacak ? 3. Planlı gezimi yapacaksınız ? 4. Benim yasım 47 ve 25 sene çalışma hayatımda hiç bisiklete binemedim. kondisyonumuzu nasıl arttırırız ? Yani gezinizi ve kendinizi daha detaylı anlatabilirmisiniz ?

güray

Daimi Üye
Tepki
84
merhabalar,umarız keyifli bir gezi yaparsınız.bu arada biraz kilolu gibisiniz,hatta boyunuza göre hiç de hafif değilsiniz.o nedenle tırmanma etaplarında kaçının derim.çünkü tırmanmak gerçekten bir dert.bisikletinizi daha düz zeminlerde kullanın.bu da benden naçiz bi tavsiye..

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar il dışında olduğumdan cevabım geç oldu. özür. COŞKUN beye

1- iki yıldır ara sıra. Son iki aydır biraz kondisyon kazanmak için sık sık biniyorum. Haftada 3-4 gün gibi. ayrıca spordan kopuk yaşamadım.

2- Konaklama konusuna gelince; Uzun yıllar görevim gereği Anadolunun çeşitli bölgelerinde bulundum. Yolda, dağda, bayırda. İnsandan uzak her yerde gönül rahatlığı ile çadır kuracağıma inanıyorum.
3- Detaylı plan yok. Çıkıyorum, gidebildiğim kadar, canımın istediği yere gidiyorum. ( 26 yıl bıktım kravattan, plandan, projeden) Coşkun bey kardeşim gözünüzde büyütmeyin.

BİRAZ MANTIK, BİRAZ SORUN. HİÇ MANTIK ÇOK SORUN.

Teşekkürler genç tecrübe... 35-40 günde bu boy, gerektiği kiloda olacaktır. Hepinizi seviyorum.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
tüm arkadaşların ve gençlerin bilgisine. birkaç aydır düşündüğüm ege - akdeniz turuma 07.07.2007 günü (yarın) çıkıyorum. - tek başına - selamlar.

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Şu an edirnede olsa idim,size çanakkaleye kadar eşlik ederdim ama malesef değilim :( Hayırlı yolculuklar.

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
hayırlı yolculuklar. ufak bir ihtimal de olsa edirne' den kıyıya indiğiniz zaman belki size eşlik etme şansım olabilir. rotanız muhteşem. sıcaklara karşı dikkat edin. tekrar hayırlı yolculuklar...

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Sizi tebrik ediyorum. Gezinizin anlatımlarını ve resimlerini merakla bekliyorum.
Siz bu gezinizle benimde deniz fenerim olursunuz.
Yolunuz açık olsun...

chnvat

Üye
Tepki
2
hayırlı yolculuklar umarım istediniz gibi olur yolculuunuz

Tepki
24
@coşkun ayaz

bazen herşey için geç kalmış olabilirsiniz...

Ancak hiçbirşey için geç değil tabiri caizse heryere bisikletle gidin... Evde sırt, göğüs, kol çalışın derim ben...

Ve tabiki Pusat sana gelincede köpek konusunda yanına ya köpek kovucu düdük yada havalı bir silah almanı tavsiye ederim, yoksa ham yaparlar butundan:D

Sana bol huzurlu bol keyifli bir tur dilerim