Tek Amortisörlü mü Çift Amortisörlü mü?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
NG 650 29 V bisiklet alacağım aklımda takılan tek amasörlümü çift amasörlümü. şehir içi kaldırımlardan aşağa - çukurlarda- tümseklerde atlayınca kıçı açıtıyormu ?

Scudo

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Ng650'nin çift amortisörlü versiyonu yoktur ayrıca sitede biraz araştırırsanız göreceksinizki arka vites bir işe yaramaz bu tür çok alt seviye bisikletlerde sadece gösteriş içindir ayrıca adamı aşırı derece yorar bunun nedeni gücü pedala aktaracağı yerde esneyerek emmesidir. NG650 alüminyum bir kadroya sahip güzel bir başlangıç seviye bisikletidir tavsiye edilir.Alacağınız bisikletin en azından alüminyum olacağına dikkat ederseniz daha rahat edersiniz çünkü çelik kadrolar hantaldır yürümez siz taşırsınız bisikleti(tabi hafifleride varda pahalıdır el yakar) ayrıca şehir içinde kullanacaksanız hybrid bisikletleri bir araştırın kron tx250 başlangıç için ideal olabilir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MertAG

Dediğiniz Doğru. Eski bisikletim çift amortisörlüydü Yokuşa çıkma Pedala Aşırı Güç Basarak Terleyerek çıkıyordum. Çukur-Kaldırımdan Aşağa- Tümseklerden Atlayınca Sallanıyordu Çift Amortisörde Şuan Alacağım bisiklet NG 650 29 V Ön amortisörlü. Çukur-Tümsek,Kaldırım, V.b yerlerden Atlarsak Acıtırmı yoksa sallanırmı yine ? :)

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Çift amortisör sizi yoracaktır, bu yüzden tek amortisör almanız gerekir.Forumu biraz daha araştırmanızı öneririm.Ng650 başlangıç seviyesi için fena bisiklet değildir.Ancak o bisiklete 600 liradan fazla vermenizi tavsiye etmem.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@NG65029V
İlk etap biraz acıtabilir sonra nasırlaştımı birşey hissetmezsin :)).

• Beğen
Tepkiler: hsnbykkls

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@NG65029V

Hocam 40 tlye alırsın bir jel sele birşeycik olmaz sakın çift amortisör almayasan beni dinleyasan sonra bak pişman olasan...

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
tümsekte falan kaldıramıyor musun totoyu :D

zaten atlayınca da sen selenin üstünde oturuyor musun ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Eren Can Güldalı

Yok Onlar Değil. Önceden çift Amortisörlü bisiklet Sürdüğüm için Tümsek,biraz yüksek kaldırımdan indiğim zaman Yaylanıyordu Sistem Acı felan hissetmiyordum. Alıcağım Bisiklet Ön Amortisörlü. Hem Daha fazla güç arcamadan yokuşa doğru çıkabilcem + Rahat Gezebilcem. Onun için ön amortisörlü bisiklet ilk defa sürücem :) dediğim yerlerden inince acı felan hissederim diye düşünmekteyim :kötü:

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
@Eren Can Güldalı
Duruma göre onun ayarlamasını yaparsın @MertAG nin yorumu çok doğru :D Öncelikle çift amörtisördeki rahatlığı bulamazsın ama tek maşalıda daha mutlu olursun. İlk tek maşalı bisiklete bindiğimde acı çekmiştim [emoji6]

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
düz yolda süreceksen tek maşa bile eziyet o fiyata ikinci el triban 3 alırsın

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hsnbykkls

Nasıl Ayar Mevcut? :kötü: alacağım bisiklet ''ZOOM ALÜMİNYUM TAÇLI AMORTİSÖRLÜ MAŞA' LI '' ? :kötü:

@Eren Can Güldalı

Forumda birçok Amortisör Konusu Okudum Herkes %80 Salcano NG 650 V önermiş. Tek Maşa bile eziyetse almıyayım bisiklet bari Kafam iyice karışmaya başladı. :kötü:

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
cevap veriyorum : tek amartösürlü

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Bence de bisiklet almak için biraz daha düşünün, almamak sizin ve keseniz için daha yararlı olabilir.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence sen ilk once ne istedigine karar ver. Bisiklete binip ordan burdan atlama isteğini çözemedim. Bir soru sormussun cevap veren uyelerin cevaplarını begenmiyorsun :) bisiklet durduk yere neden sana eziyet olsunki duzgun yolda surersin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Betül Ö.

Eren Can Güldalı Arkadaşımız '' Düz yolda tek maşa bile eziyet'' Diyince Böyle bir cevap yazma sonucuna düştüm.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bir nevi dogru soyemis fakat yeni yeni bu hobiyi ediniyorsaniz en azindan tek amortisör ile baslayiniz. Hobi amacli basliyacaksiniz ve ilk bisikletiniz okacagindan dolayi sorun yasamazsiniz ve detaylandirmayi ogrenirsiniz neler olmali ve olmamali

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Siz en iyisi cift amortisörlü bir bisiklet alin, cift amortisörlüden sasma ucz pahali hepsi ayni. Arastirmadan konu acilirsa sadece al diye tavsiyede bulunurum.
Bir ata sözü var.... "Akilsiz basın cezasini ayaklar ceker" diye, bisikleti aldiktan sonra bunu niye yazdigimi anlarsin.;)

Pazardan bugüne kadar tam 5 yeni üye ve beside ayni soruyu sormus. Konular hic sonuclanmamis.
Ben hep ayni kisi devamli yeni üyelik aciyor ve ayni sorulari soruyor demiyorum ama bu durum biraz tuaf degilmi sizce. Insan süpeleniyor iste.

(link)
(link)
(link)
(link)

Ve bugünde bu konu acilmis... digerleri gibi üyelik tarihi bugün, arama yok direk cift amortisörlü bisiklet konusu.
(link)