tecrübeliler ekipman yardım :(

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar lütfen herkes fikir söylerse bana daha yardımcı olursunuz ayrıca okumaktan zevk alıyorum :D

500 tl max bütcem var sadece ekipman için
kış aylarında yağmurda rüzgarda binmek için güzel görünümlü yağmur ve rüzgar geçirmeyen bi pantalon bide üst için mont tarzı bişeye ihtiyacım var yanlışmı arıyorum hiç fikrim yok ama sonuc olarak soguk,yağmur,rüzgar altında giyebileceğim uygun fiyatlı kaliteli bi ürüne ihtiyacım var

arka bagaj demiri 25-30kg arası tasıma kapasiteli
bisiklet heybe için bunu düşündüm eğer daha iyi fikri olan varsa önerilere açığım (link)
aydınlatma gece için
suluk
eldiven
kask
gözlük
km saati
gidona takılan çanta

istediklerim bunlar en uygun fiyata kullanılabilecek en kaliteli ürünü söylerseniz çok yardımcı olursunuz

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fiyat kalite dengesi (link) urunlerde hatta gidip elinizle dokunup gozunuzle bakarsaniz fena degil.
Ama profesyonel urunler icin bolca alternatif, yurtdisi alisveris siteleri, genelde replika oldugu soylenen urunler icinde aliexpress tarzi uzakdogu kokenli siteler var.
Bence siz decathlon'dan veya Turkiye'deki namli bisiklet magazalarindan inceleyerek fikir sahibi olun, sonrasinda online alisverislere yonelin.
Birinin iyi dedigi urune baskasi kotu diyebiliyor tecrube ettikten sonra...

Kisisel olarak decathlon'da gorerek ve indirim takip ederek kiyafet ve basit ekipman almayi tercih ediyorum.
Tamir takimi ve kalite parcalari Turkiye'deki bisiklet uzerine online sitelerden veya iyi kampanya varsa yurtdisi sitelerden aliyorum.
NOT: Gerci yurtdisindan bir defa alisveris yaptim ayri :p

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
teşekkürler değerli yorumunuz için :) bu yağmurda giyilebilecek kıyafetler aklımı çok karıştırıyor çok pahalı iyi olan ürünler nası yapıcam bilmiyorum

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga ibili

En son sunu aldim:
(link)
Fiyatina gore fena gorunmuyor ama daha giyip test etmedim. Daha uygun olsun derseniz su var:
(link)
Pahali olan ic astarli nefes alan kumas. Digeri kol alti nefes aliyor ama daha musamba tarzi kumas ve terletecek gibi.
Su gecirmez pantolon su olabilir:
(link)
Yine nefes almayan bir urun gibi...
Soyle bir secenekte var. Bunlar daha cok sportif kullanima uygun. Ulasimda kullanacaksaniz katlanir panco tarzi birsey alin. Kapsonu kafanizi korudugu gibi yapisi itibari ile pedal cevirirken bacaklarinizida korur. Dezavantaji ruzgarda hizinizi cok kesecek, uçuşup açılabilecek, tekerlerden ve yoldan gelen suyun alttan sizi islatip/kirletmesine engel olmayacaktir. Kisacasi hiz yapmayacak veya camurluk kullanacaksiniz panco alternatifinde.
(link)

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Pompa sedona pompa kadro aparati ile 15 tl
Yagmurluk decathlonda satilan 40 -50 liralik guzel yagmurluklar var bndede var kullaniyorum memnunum
Gozlugu decathlonda satilan gozluklerden veya yurtdisi alisveris sitelerinden uyguna getirebilirsiniz on far icin ise ya yurtdisindan guzel.bir fener alin yada av bayilerde satilan guzel fenerler var onlardan.alin bide aparatla bisiklete baglayin eldiven di kaskti bulundugunuz yerdeki bisikletciden cozebilirsiniz hatta bnce oncelikle mutlaka bir decqthlon magazasina gitmenizi oneririm muthis urunler var bircok ihtiyacinizi ordan karsilayabilirsiniz :)

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
@Berat Öztürk

decathlon malesef balıkesirde yok :( internetten almak zorundayım o ndenle

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence subelere bakin size en yakin olan subeye gidin emin olun zararli cikmazsaniz veya balikesirde bu tarz urunler satan bisikletci yok mu ?

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
yağmurluk ile bisiklet sürünce içteki elbiseler nemden dolayı su içinde kalmıyor mu ? özellikle yağmur esnasında

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Rehavet

Naylon / musamba tarzi yagmurlukla yolda yuruseniz bile giysileriniz terleme ve isinin-havanin disari atilamamasi sonucu olusan buharlasmadan islanirr yapis yapis olur. O yuzden mumkunse su gecirmez ama nefes alan giysiler kullanmak gerekir. Kabul etmek gerekirki fiyatlari digerlerine gore yuksek maalesef :(