Tecrübeli arkadaşlarımın tavsiyesine ihtiyacım var.

estelley

Üye
Tepki
0
İsim
muhammed
Merhabalar Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım Sizlerden Tavsiye Almak İstedim Değerli Kardeşlerim Abilerim Yardımcı Olursa Çok Sevinirim Şimdi Benim Kilo 106 - Boyum 1.84 Kışın Çok Kilo Aldım Malsf :(:( İşte Bu Aralar Diyete Fln Başladım Sabahları Yürüyüşe Gidiyorum Sahilede Sıkıncı Geliyor Çok Çabuk Sıkılıyorum Mlsf Dikkatimi Çektide Sabahları Sahile Bisikleti ile Gelen Bir Çok İnsan Var Bende Bisikleti Çok Seven Bir İnsanım Bisiklet ile Kilo Verebileceğimi Düşünüyorum Günde 2 - 3 Saat Aktif Bisiklet Kullanırsam Zayıflarım Diye Düşünüyorum Hemde Sıkılmam İstanbulda Yaşıyorum Bisiklet İle Genelde Sahile Gitmeyi veya İlçeler Arası Gezmeyi Mesela Beylükdüzü - Avcılar Arası Gidip Gelmeyi Hedefliyorum Hergün Ama Bütçe Kısıtlı Ben Benzer Konulara Baktımda Hep 1000 lira Üstü Tavsiyeler Var :( Benim Bütçe 600 - 750 lira Arası Çok Çok Zorlarsam 800 lira Olur Bana Bisiklet Önerilerinizi Paylaşırsanız Çok Sevinirim Bide Bizim Ev ve Sahil Arası 2.5 Km 3 km Arası Birşey Ve Hep Yokuş Eve Giderken Mlsf Full Yokuştan Çıkıyor Olacam Onuda Hesaba Katarsanız Çok Sevinirim ve Son Olarak :) Bisiklet İle Hergün Devamlı Aktif 2-3 Saat Pedal Sallarsam Sizce Kilo Verebilirmiyim :) Yemeği Çok Çok Kesecem Zayıflamak İstiyorumm Ama Sevdiğim Bir Alet ile Zayıflamak Çok Güzel Olur Neyse Çok Uzattım Heyecandan Olsa Gerek :D

Şimdiden Teşekkürler Herkese :)

Scudo

DutPekmezi

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Ömer
Bisiklet
Scott
Maddelemek gerekirse;

Bacak boyunuzu ölçerek gerekli olan kadro boyunu bulunuz

Şehir içi dolaşırmısınız veya arada daha engebeli yollara girmeyi düşünürmüsünüz. Karar verip fitnes mı yoksa şehir/tur bisikletimi almalısınız, karar verin.(Burdaki asıl amaç düz maşa mı yoksa amortisörlü maşa mı istyiyorsunuz buna karar vermek.)

Özellikle kilo vermek için değil, hoşunuza gittiği için binin. Vermemeniz enteresan olur.

Yokuş var diye mtb almayı düşünmeyin. Yokuşu bisiklet değil, siz çıkacaksınız.

Bisiklet tavsiyesi konusunda benden daha düzgün öneri verebilecek kişiler mevcut, o konuya ben pek girmiyim. Yine de "Aaa çok güzelmiş" diye tepki verdiğiniz bisikleti kesinlikle göz ardı etmeyin.

2. El almayı bir düşünün derim. Uygun fiyata kaliteli ve sağlam bisiklet bulunabilir.

Cevabını aradığınız tüm soruların cevaplar forumda mevcuttur. Araştırmaktan vazgeçmeyin.

Ve unutmadan;
KASK AL!

Ayrıca yazdıklarınızı göndermeden tekrar okumayı unutmayın. Açıklayıcı ve anlaşılır olması mühim. Ancak bu şekilde verimli bir yardım alabilirsiniz.