Tchibo'daki bu sele uygun mu?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında otonom tarafından paylaşıldı.

1. otonom

otonom Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba!

Eylül gibi uzun yol yapmayı düşünüyoruz fakat benim bisikletimin selesi çok rahatsız edici. 10 km'lik bir yolda bile ağrılara sebep olabiliyor. İnternette dolaşırken şu seleyi buldum: Link

Tavsiye eder misiniz? Daha öcne kullanan var mı?

Eminim daha iyi seleler tavsiye edenleriniz olacaktır fakat, şuan için fazla masraf yapamam ne yazık ki.

cruphasulie bunu beğendi.
  2. suzunkopru

suzunkopru Onursal Üye

Seviye:
    Fiyat yönünden oldukça iyi. Uzun yolculuklarda rahat etmenizi sağlayacaktır. Ancak daha ince ve jelli bir sele sizi hem rahat ettirir, hemde hız bakımından esenemesi çok az olduğu için daha idealdir.

otonom bunu beğendi.
    otonom

otonom Yeni Üye

Seviye:
    Bu sele de jelli galiba? Açıklamasında da jelden bahsediyor ama.. yoksa değil mi? :)

Uzun yol yapacağım için aslında biraz paraya kayıp daha kaliteli ve rahat bir şey almam gerek galiba. Kısa mesafeli yollarda bile ağrısı uzun bi süre geçmiyor çünkü. :)

Cevap için teşekkür ederim.

4. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    fotograf biraz yanıltıcı sanki..çünkü bu sele bayaaa geniş bi sele....

öyle ki,bu seleye oturdugumda nasılpedal çevirebilrim aacaba diye düşünmüştüm tchibo da gördügümde..

otonom bunu beğendi.
  5. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben de gördüm seleyi, genis bir sele.. genis seleler bildigim kadarıyla (en azından kendi deneyimlerim ve etrafımdakilerin aktardıklarıyla) uzun süre pedal cevirince bacaklarda fazladan agrılara neden oluyor, yaylı sistemi de sizi cuurlarda gereksiz yere zıplatıp duruyor biraz da cukurlarda kalkma ihtiyacını azaltıyor, tabi bozuk yolda ayaga kalkma ihtiyaı kalkınca beklenmeyen cukur/tümseklerde denge daha da zorlasıyor.. bence biraz daha ince hatlı bir sele secin.. ince hatlı seleler cok rahatsız diyebilirsiniz evet ama daha saglıklı...rahatsızlık konusuna gelince; pedli tayt bu konuda cok etkili, pedli tayt edinip giyerseniz rahat edersiniz.. en azından tayt etraftan tepki alır diyorsanız sortunuzun icine giyersiniz.. hic olmadı jelli sele kılıfları satılmakta, ped ha poponuzda olmus ha poponuzu koydugunuz yerde deyip onlardan da edinebilirsiniz ama benim tavsiyem genis ve arkasında amortisör/yay olan selelerden uzak durun, konfor ve saglık icin pedli tayt edinin.. yoksa uzun yolda taytsız bir sekildeyseniz isilik kacınılmazdır tecrübeyle sabittir [bkz. 152km turda son 15km'yi ayakta gitmek=)]

otonom bunu beğendi.
  6. CT2006

CT2006 Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Ben de bu seleden aradım ama maalesef mağazalarda bulamadım, internet stokları da tükenmiş zaten.

7. tanerhosgor

tanerhosgor Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok konforlu rahat bir sele , gözü kapalı alabilirsin bulabilirsen tabi :)
    bir çok arkadaşıma hediye ettim çocuğundan kilolu yetişkinine hepsi memnun , bisikletimi deneyenlerin ilk sorduğu seleyi nerden aldın oluyor , uzun süreli bisiklet kullandığım oluyor ve haliyle heryerim dökülürken bu seleden dolayı herhangi bir rahatsızlık hatırlamıyorum.

otonom bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20160805_132318.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
upload_2016-12-15_15-15-20.png
Hatırlarsınız, geçen yılın Aralık ayında Recovery nabızdan bahsetmiştim (*). Kısaca hatırlamak gerekirse; bir intervalin sonunda pedala basmayı bıraktığımızda nabzımızın ne kadar hızlı düştüğüyle...
marco-pantani.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...