TCHIBO spora gidiyoruz teması (23 EKIM ÇRŞ)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Çetin ŞAHİNÖZ
Benim geçiş mevsimlerindeki çok çabuk üşütüyor(d)um. Mont giysem terliyor, peşine üşüyordum; giymesem yine üşüyordum. Bu rüzgarlık sayesinde öyle rahat ettim ki anlatamam. Ani hava ısınmalarında terlemiyorum, tersi olursa da üşümüyorum. Bisiklet sürerken üstüme giyiyorum.

Bu arada yazdıklarıma bakınca sorunuzu anlamadığım anlaşılıyor :D

@rahmi kocaman

Demeyin yav. Onun iki katı para saydım ben :) Pişman değilim, yine sayarım :D

Scudo

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Osman Paşa

Sayfadan anlayamadım.
Atlas Kamp benim işyerinin hemen yanında. Gittim 20 liraya bir tane gösterdiler aldım. Ucuz etin yahnisi durumu benimki sanırım :)

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
@mtkeskin

Linkteki monttan bahsediyorum ama ben :) Başka modellerde sizin dediğiniz fiyatlar olabiliyor. Oradan aldıysanız fiyat normaldir, sorun yok :)

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar bende termal kıyafetler var. Bir şeyi hatırlatayım: Termal kıyafet havanın gerçekten soğuk olduğu 0 ve altı derecelerde işe yarar. 4-5 derece havada termal kıyafetle spor yaparsanız su içinde kalırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Tepki
3
Bisiklet
Trek
@Ahmet Ayaz

Ha anladım,sizin behsettiğiniz farklı ürün demek ki. Benim bahsettiklerim 350 400 lira civarından 150 lira civarına inmiş yağmurluk tarzı ürünlerdi :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yalnız arkadaşlar, bu tip ürünleri bisiklette kullanmak için biraz dar kesim olması gerekiyor. Bol ürünler büyük enerji kaybına neden oluyor rüzgar direncinden ötürü. Bu konuda yorum yapabilir misiniz? Nike iyi hoş ama, bisiklette de biraz işe yaraması lazım. Sonuçta tek amaç rüzgardan koruması olsaydı, Mammut, Marmot falan alırdık. :) Gerçek outdoor markaları varken Nike almak olmaz yani.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
@ahmetcan44

Benim önerdiğim seri, koşu serisi. Başka stormfit modeller de vardır onları bilemem. Saydığınız etmenler aynen koşu için de geçerli :) İş outdoora varacaksa; çuval gibi anorakla da koşmuyoruz sonuçta :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@rahmi kocaman

Yani bisiklette de rahatlıkla kullanılabilir diyorsunuz. Yalnız ben şimdi 70 lirayı gördükten sonra, kesinlikle 140 lira vermem aynı mala. Outlet denk gelirse almaktan başka çare yok anlaşılan. O da kim bilir ne zaman denk gelir. :)

Tepki
3
Bisiklet
Trek
Şunlar herhalde tam bahsettiğiniz özellikte üstlükler ama güvenemedim.

(link)

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
@ahmetcan44

Tam bedeninize göre alırsanız rahatlıkla kullanılır. Kalıplar dar olduğu için herkes bir büyüğünü alıyor, oramıza buramıza yapışmasın, huylu milletiz :) Ne zaman gitsem var bu montlar, öyle nadir gelen gelen bir şey değil. Bulursunuz çok rahat mevsim itibariyle. 10 derece altına içlik olarak da termal yerine yine Nike'in mikro polar koşu içliği var. Çok hafif, havadar ve sıcak tutuyor. Gayet iyi iş görür, o da duruma göre 50-70 lira. Reflektörlü uzun taytlar da 50 lira seviyesinde.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Çetin ŞAHİNÖZ

Birşeyin altına giydiğinizde ya da üstüne giydiğinizde çamaşır makinasından çıkmış gibi oluyor.

Tepki
3
Bisiklet
Trek
@Çetin Güzel

Sanırım pamuklu birşey giyildiğinde bahsettiğiniz o durum oluyor. Araya yine nefes alabilen bir ürün kullanmak gerekiyor.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Osman Paşa

Ben spor yaparken pamuklu birşey giymiyorum, tchibodan aldığım termal içlik+termal tişör-t+ termal uzun kullu üstlük = Bunların hepsi sırıl sıklam oluyor.(hepsini aynı anda giymiyorum) Üşümeyeyim diye rüzgar geçirmez ve yüksek ter atma kapasitesi olan bir ürün aldım gene hüsran, yakın zamanda kendime yeni bir içlik alacağım.

Bu ürünler N zaman iyi; sıcak havalarda ya da soğuk rüzgarların olmadığı güneşli zamanda işe yarıyor.

@Bahadır Gürel

Bu ürünleri bahsettiğiniz havada giydiğinizde mazallah zatüreden gidersiniz:)))

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Sanırım gerçek manada hava alan ve kuruyan bir termal üzün mevcut değil, yada 200-300 tl seviyesinde..:(

Tepki
3
Bisiklet
Trek
Isınmak için de araya polar giyiliyor heralde. İyice kafam karıştı. Gidip bir kondisyon bisikleti alacağım o olacak sonunda :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Galiba Tchibo'nun termal ürünleri işime yaramayacak. :) İyisi mi diğer ürünlere bakayım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

İnternet sitesinde bir çok ürün var ancak fırsatınız varsa mutlaka mağazalarına uğrayın derim. Ben bir çok ürün aldım, alt üst yazlık ve kışlık içlikler, uzun kısa taytlar, rüzgar geçirmez en üst katman ceket dahil buradan aldım. Tavsiye de ederim. :)

Tchibo ürünleri görsel olarak iyi görünüyorlar ancak işlevleri nasıldır bilemiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erdal YILMAZ

Erdal Hocam birkaç örnek versen aldıklarından? Fiyatlara bakalım en azından.

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Yurt dışı yada Amerika'dan gelip gideniniz var ise ''Under Armaour'' ürünlerine bir bakın derim. Geçen sene bir başlıkta arkadaş bahsetmişti Türkiye'de yeni yeni meşhur olmaya başladı. Yurt dışında çok popüler. Hatta imkanı olana iş fikri bile çıkar bu markadan. :D

Ablam gelirken bana 3-4 tane getirdi. İndirimde 10 yada 15 $ civarına almıştı.
Sabahları soğuk havada deniyorum 3 gündür içimde bir tek bu tişört üstümde sıradan bir yağmurluk üşümek yok.
Hafif bir terlemede anında yada işe geldiğimde üste doğru çıkan terleri görüyorsunuz. Şu ana kadar memnunum.

Bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: Onder.Eren