tchibo pompa hava kaçırıyor

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
pompayı ilk kez kullandım. önce siboba takıp sonrasında kilit kısmını kaldırıyorum, kilitleyince o anda hava kaçırması kesiliyor, ancak pompalamaya başladığımda her geri çekişimde hava kaçırıyor... 40psi'den basmaya başladım ve 45e çıktıktan sonra 35'e kadar düştüğüm bile oldu. sonra pompalayabildiğim kadar hızlı pompalayarak zor zar 62 psiye çıkıp pompayı çıkardım. çıkarırken de biraz hava kaçtı tabi...

bu pompanın bu kadar hava kaçırması normal midir? yanlış birşey mi yaptım yoksa pompa mı kötü? :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: oguzhan91
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu tarz yerleden alınan ürünlerin bir işe yaramadığı ortada, markalı kaliteli bir pompa öneririm.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pompa muhtemelen sibob ucunu iyi kavrayamıyor, benzer bir durum benimde başıma gelmişti. Ürünü geri iade edin derim.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Erdal YILMAZ
alalı haftalar oldu, iade edebileceğim süreyi geçti. şuanki haliyle de asıl amacım olan "lastik patlarsa değiştirdikten sonra bisikletçiye kadar idare edecek kadar şişirsin" seviyesinde. yani çok büyük dert değil. bugün öylesine lastiği inmiş hissettim diye deneyeyim dedim, normalde bisikletçiye gidecektim hava bastırmaya.

sibop ucunu iyi kavramasa hava basmazken de kaçırması gerekmez mi? 62 psi'de bile geri çekmedikçe hava kaçırmıyordu... ne zaman geri çekersem o zaman kaçırıyor, hızlı kullanmam gerekiyor.

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
"Fırsat Reyonu" dedikleri yerden aldıklarım hep iade ürünler çıktı. Yarısını iade ettim. Bir daha oradan normal reyonları dışında bir şey almayı düşünmüyorum.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

Sıkıntı tam oturmamasında , yani şöyle siz klipsi sıktığınızada hava kaçırıyor bırakın hava kaçsın , hava kaçarken pompalamaya başlayınca bir daha hava kaçırmıyor ve şişiyor :)

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Garanti süresi geçmedi ise bu firma yükümlülüğünü yerine getirmede oldukça güvenilir kabul ediliyor. Sattıkları Her hangi bir ürün gamında müşteri memnuniyeti alanında Yerli firmalardan daha kaliteli hizmet verdiklerine bir kaç kez şahit oldum. Tüm şikayet ya da sorunlarda hemen dönüş yapıp ilgilendiler.
Tabi mağaza başka şehirde ise götürmek sorun. Ürünleri çok üst düzeyde değildir. örn. nefes alabilir kumaş denildiğinde kalkıp gore-tex, columbia vs markalı ürünlerle karşılaştırmamak lazım ama fiyat performans oranı hiçte kötü değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aynı pompayı bende aldım bence pompanın üretiliş amacı en yakın bisikletçiye veya benzinliğe götürmek üzere yolda mağdur etmemek için tasarlanmış ,bende 35 psiden yukarı basamadım

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Göstergesi var diye almıştım ancak memnun kalmadım.Sedona pompa taşıyorum yanımda,göstergesi yok ama bundan çok daha iyi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
topeak pompa tevsiye edrim butun modelleri cok iyi lakin road morph modeli en iyisi

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Aldım, sonra bir tane daha aldım. Memnunum.
Faturasını kaybetmediğin sürece, 2 sene garantilidir.
Daha ne olsun.