Taytın pedi eriyince..

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Arkadaşlar, sırf tayt pedinin erimesi yüzünden o kadar para saydığım sapasağlam taytları çöpe yollamaktan bıktım artık.:mad: Vatka koyma dışında, pedi ölen taytları hayata geri döndürme yöntemi olarak ne tavsiye edersiniz? Pedi biten taytınızı sizler napıyorsunuz? :rolleyes:

Scudo

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Çok amatör bir öneri olacak ama, bu silikon pad'ler ayrıca satılıyorsa katılaşmayan yumuşak bir yapıştırıcı ile tayt tekrar kullanılır hale getirilebilir, ancak ne kadar orjinal olacağı tartışılır..

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Farklı bir konu olmuş ama bir önerim yok ne yazık ki Ben taytımı alırken satıcı bana uzun süre kullanabileceğmi söyledi ama bilmiyorum. Daha kullanmaya yeni başladım

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
iki eski taytın pedlerini birleştirerek kalın tek bir tayt yapabilirsin..
bayanların buna benzer bi yöntemi vardır ; aynı renk iki naylon çorapları varsa ve her birinin tek bacağında kaçma varsa her birinin kaçan kısmını keserek iki naylon çorabı üstüste giyerler.. böylece iki kaçık çoraptan bir tane kullanılabilir yaparlar ve kimsede anlamaz.. :)

• Beğen
Tepkiler: kuzey68

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@Technetium

mayo tamir eden terziler var onların makineleri taytları da dikmeye uygun, onlar halleder sanırım

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
@Technetium

Tayt pedi niye erirki? Çok terleyince mi,çok yıkanınca mı, yoksa kullanılan deterjan mı bozuyor acaba? Bence bunu tespit etmek lazım önce.Bilen veya fikri olan varsa paylaşsın.Ucuz şeyler değil ki! Üzerinde yıkama talimatı var ama anlamlarının çoğunu bilmiyorum.Bunlara uymak lazım mesela. Bi tanesi ütülemeyin diyor.Bi diğeri ılık su kullanın diyor.O kadarını hatırlıyorum.Belki de deterjan kullanılmaması gerekir yıkarken.