Tayt yardim

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Arkadaslar pedli sort alirken hangi boyun uygun olacagini anlayamadim:eek:

Vucutla pedler arasinda bosluk kalmali mi yoksa vucuda tam oturan mi alinmali? Seleye oturuldugunda o bosluk gider diye dusunuyorum yoksa gerek yok mu?

Basligi yanlis yazdim tayt degil sort olarak degerlendirin,tesekkurler:)

Scudo

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.496
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Screenshot_2022-06-16-16-45-23-79_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Konuyu hortlatıyorum ama pedli tayt/şort kullananlardan tam da başlıkta belirtildiği konuda yardıma ihtiyacım var.

İlk kez pedli tayt alıyorum, ürün geldiğinde denedim ve vücudumu çok da sıkı sarmadığını fark ettim. (Normali sıkı sarması mıdır, onu da bilmiyorum.) Özellikle pedin olduğu kısım, seleye oturduğumda hafif bol kalıyor. Bu haliyle sürtünmeden kaynaklı tahriş yaratır mı diye düşündürdü beni. Bacaklardan da biraz bol gibi ama o çok da sorun olmaz sanırım.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.046
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sarması, her noktadan tatlı sıkı oturması lazım. Yoksa kasık kısmı tahriş edebilir. Bacaktan da bol ise rüzgar alır şişer hatta. Bir beden küçüğünü düşünün derim

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@ModernOblomov Bol kalması iyi değil, seleye oturulduğunda pedin düzlüğü bozulmalı ve her yeri sürücüye yapışık olmalı. Pedin arkaya bakan tarafı çıkıntı şeklinde kalırsa, kumaş orada keskin dönüş yapacağından zamanla oradan yırtılmaya başlar.

Son düzenleme: