tavsiye

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Şubat 2005
Mesaj
2.507
Tepki
1.394
Şehir
cappadocia ürgüp
arkadaslar soguk havalarda uzun tayt giymek istemeyenler veya giyse bile üşüyenler için bir tavsiyem olacak .her ezcaneden temin edebileceginiz bengay bizim burda 2.50 ytl yani ucuz bir sey bacaklarınıza sürdüğünüz zaman hiç üşütmediği ğibi oldukcada sıcak tutuyor. yüzünüze sürmeyin ve bacagınıza sürtükden sonra elinizi yıkamayı unutmayın buda ayrı bir öneri.
 
  • Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri
Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mayıs 2005
Mesaj
1.621
Tepki
1.026
Şehir
İstanbul
İyi bir fikir ancak bir konuda dikkat: Mentole ya da kremin içindeki başka birşeye alerjisi olanlarda uygunsuz yerleri korkunç bir acıyla tahriş eder. O yüzden önce elinize güzelce sürüp 2-3 dakika bekleyin. Bir problem olmuyorsa gönül rahatlığıyla kullanın. Mis kokusu da cabası. :)
 
  • Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Temmuz 2005
Mesaj
7.157
Tepki
6
Peki bu kremin terlemeye bir engeli oluyor mu? Yani sıcak tutuyor ancak bir de antrenman esnasında veya gezi esnasında terlemeyi engellerse vücudun soğuma mekanizmasına etki edeceğinden bir de aşırı ısınmayalım?
Biliyorsunuz vücut sıcaklığının fazla yükselmesi özellikle erkekler için sakıncalı bir durum.
 

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Kayıt
8 Şubat 2005
Mesaj
2.507
Tepki
1.394
Şehir
cappadocia ürgüp
@HaliliOzturk


ben sadece bacaklarıma sürtüğüm ve kısa tayt giydiğim için öyle bir sorun olacagını sanmıyorum . ama uzun tayt va vucudumuzun kapalı bölğelerine sürersek dediklerin olabilir.
 

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Kayıt
5 Ağustos 2006
Mesaj
1.691
Tepki
833
Şehir
Ürgüp, Kapadokya
@HaliliOzturk

kapalı bir kıyafet giyildiğinde terleme zorlaşıyor ben futbol maçlarından biliyorum bacaklara sürünce şort oldugu zaman bir sorun çıkmıyor ama uzun kıyafette zorlaşıyor
 

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Kayıt
31 Ekim 2004
Mesaj
3.960
Tepki
5.441
Şehir
Alanya/İstanbul
Bengay ilaç değilmiydi ?
Bu arada sanırım viks de aynı işi görebilir bu bağlamda ;)
 

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Kayıt
5 Ağustos 2006
Mesaj
1.691
Tepki
833
Şehir
Ürgüp, Kapadokya
@hakan_the_rider

evet hakan abi çok güzel bir krem viksle aynı sayılır
 

tayfur

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Mayıs 2005
Mesaj
1.621
Tepki
1.026
Şehir
İstanbul
Terlemeyi engelleyebilir. Sadece taytın pedine ve kalçaların arasına sürülmeli.

İlaç sayılmaz, içinda ilaç sayılan maddeler var ama Ben-Gay consumer product statüsündedir.

Viks biraz daha fazla mentol içeriyor az daha yakar. :)

Mentollu kremler hakkında da bir anektod var: Amerikalı bir tanıdığım, Assos marka Chamois kremi alıyor. Kremi bol miktarlarda sürüyor malum yerlere. Sonrası için sözleri: Şortumun içinde barbeküden alınmış iki kor ateş parçası var gibiydi! Ben-Gay'i ya da mentollü başka bir kremi ilk sürdüğünüzde serinletir. Daha sonra ise sıcak hissettirir. Aslında sıcak değildir, his farkı. Korkmayın.
 

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Temmuz 2006
Mesaj
1.232
Tepki
950
Şehir
Muğla
Değerli forum dostlarım Ben-Gay ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.
(link)
Endikasyon
BEN-GAY aşağıdaki durumlarda duyulan ağrıları geçici olarak teskin eder: Romatizmal ağrılar,Adale ağrısı,Burkulma Nevralji,Bel ağrısı,Boyun tutulması,Hafif ağrı ve sızılar. BEN-GAY tam bir tedavi sağlamaz. Yukarıdaki hallere benzer rahatsızlıkların neden olduğu ağrıları semptomatik olarak teskin eder.

Kontrendikasyon
Bileşiminde bulunan herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlı olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar
BEN-GAY sadece haricen uygulanmalıdır. Talimat haricinde kullanmayın. Gözlerinize veya ağzınıza ve diğer mukoz membranlara değdirmemeye dikkat edin, irrite olmuş deriden de uzak tutun. Herhangi bir sebepten dolayı ciltte mühim tahriş oluştuğu takdirde tedaviyi kesin. Ağrı 10 günden fazla devam eder veya kırmızılık görülürse hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Yan etki
Salisilatlara hassas kişilerde deri reaksiyonları görülebilir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

Etkileşim
B1 vitamini levodopanın etkilerini antagonize edebilir. Bu yüzden birlikte kullanılmaması önerilir. B1 vitamini oksidan ve redüktan maddeler olan cıva klorür, iyot, karbonat, asetat ve demir sülfatla geçimsizdir. Tannik asit, ferrik amonyum sitrat ve iyotla kahverengi çökeltiler oluşturur. Tiamin hidroklorür içeren preparatlar genellikle fenobarbiton sodyumla geçimsizlik gösterir. Tiyamin aköz solüsyonlardaki riboflavinle geçimsizlik gösterir. Tiamin benzil penisilinle geçimsizlik gösterir. Tiamin veya B kompleks vitaminleri içeren solüsyonlar, metabisülfit veya dekstroz içeren solüsyonlarla geçimsizlik gösterir. B2 vitamini, alkalilerle ve ağır metal tuzlarıyla geçimsizlik gösterir. Riboflavin; streptomisin, eritromisin, tirotrisin, karbomisin ve tetrasiklin solüsyonlarının antibakteriyel aktivitelerini azaltır. Kloramfenikol, penisilin veya neomisinle bu tür bir inaktivasyon görülmemiştir. B2 vitamininin barsaklardan emilimi probenesid tarafından geciktirilir. Nikotinamid riboflavinin eriyebilirlik ve stabilitesini artırır. B6 vitamini, alkali solüsyonlar, demir tuzları ve oksidan solüsyonlarla geçimsizlik gösterir. İzoniyazid, B6 vitamininin üriner atılımını arttırır. Penisilaminin uzun süreli kullanımı B6 vitamini eksikliğine yol açabilir. Sikloserin ve hidralazin de B6 vitamini antagonistidir. Levodopanın periferdeki dekarboksilasyonunu artırdığından, bu ilacın Parkinson hastalığındaki etkisini azaltır. B12 vitamini, 100 mL dekstroz çözeltisindeki 10 mg warfarin sodyumla fiziksel geçimsizlik gösterir. B12 vitamini oksidan ve redüktan maddeler ve ağır metal tuzları ile geçimsizlik gösterir. Vitamin B12’nin barsaklardan emilimi aminoglikozit antibiyotikler ve uzun süreli kolestiramin, kloramfenikol, kolşisin, antikonvülsan, potasyum preparatları, amino salisilik asit, metformin tedavisi ile uzun süreli alkol kullanımı tarafından azaltılabilir. Niasinamid, alkalilerle ve mineral asitlerle geçimsizlik gösterir.

Doz
Günde 1-2 kez ağrılı bölgeye ilaç emilinceye kadar oğuşturulmak suretiyle haricen tatbik edilir. BEN-GAY günde bir defa, şiddetli vakalarda günde iki defa tatbik edilmelidir. Her tatbikattan evvel bir önceki tatbik sahası iyice temizlenmelidir. Bu tedavi tarzı nevralji ve lumbago vakalarında da faydalıdır.

Formülü
BEN-GAY %15 metil salisilat , %10 mentol içerir.

Kaynak:
(link)