tavsiye

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında nuriaktürk tarafından paylaşıldı.

 1. nuriaktürk

  nuriaktürk Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.525
  Beğeniler:
  1.474
  Şehir:
  cappadocia ürgüp
  Seviye:
  arkadaslar soguk havalarda uzun tayt giymek istemeyenler veya giyse bile üşüyenler için bir tavsiyem olacak .her ezcaneden temin edebileceginiz bengay bizim burda 2.50 ytl yani ucuz bir sey bacaklarınıza sürdüğünüz zaman hiç üşütmediği ğibi oldukcada sıcak tutuyor. yüzünüze sürmeyin ve bacagınıza sürtükden sonra elinizi yıkamayı unutmayın buda ayrı bir öneri.
   
  Hasan Çağri bunu beğendi.
 2. tayfur

  tayfur Onursal Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  1.635
  Beğeniler:
  1.052
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  İyi bir fikir ancak bir konuda dikkat: Mentole ya da kremin içindeki başka birşeye alerjisi olanlarda uygunsuz yerleri korkunç bir acıyla tahriş eder. O yüzden önce elinize güzelce sürüp 2-3 dakika bekleyin. Bir problem olmuyorsa gönül rahatlığıyla kullanın. Mis kokusu da cabası. :)
   
  Hasan Çağri bunu beğendi.
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.882
  Seviye:
  Peki bu kremin terlemeye bir engeli oluyor mu? Yani sıcak tutuyor ancak bir de antrenman esnasında veya gezi esnasında terlemeyi engellerse vücudun soğuma mekanizmasına etki edeceğinden bir de aşırı ısınmayalım?
  Biliyorsunuz vücut sıcaklığının fazla yükselmesi özellikle erkekler için sakıncalı bir durum.
   
 4. #4
  nuriaktürk

  nuriaktürk Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.525
  Beğeniler:
  1.474
  Şehir:
  cappadocia ürgüp
  Seviye:

  ben sadece bacaklarıma sürtüğüm ve kısa tayt giydiğim için öyle bir sorun olacagını sanmıyorum . ama uzun tayt va vucudumuzun kapalı bölğelerine sürersek dediklerin olabilir.
   
 5. İsmail Ağıllı

  İsmail Ağıllı Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.707
  Beğeniler:
  930
  Şehir:
  Ürgüp, Kapadokya
  Seviye:
  kapalı bir kıyafet giyildiğinde terleme zorlaşıyor ben futbol maçlarından biliyorum bacaklara sürünce şort oldugu zaman bir sorun çıkmıyor ama uzun kıyafette zorlaşıyor :in:
   
 6. Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.754
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Bengay ilaç değilmiydi ?
  Bu arada sanırım viks de aynı işi görebilir bu bağlamda ;)
   
 7. İsmail Ağıllı

  İsmail Ağıllı Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.707
  Beğeniler:
  930
  Şehir:
  Ürgüp, Kapadokya
  Seviye:
  evet hakan abi çok güzel bir krem viksle aynı sayılır
   
 8. tayfur

  tayfur Onursal Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  1.635
  Beğeniler:
  1.052
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Terlemeyi engelleyebilir. Sadece taytın pedine ve kalçaların arasına sürülmeli.

  İlaç sayılmaz, içinda ilaç sayılan maddeler var ama Ben-Gay consumer product statüsündedir.

  Viks biraz daha fazla mentol içeriyor az daha yakar. :)

  Mentollu kremler hakkında da bir anektod var: Amerikalı bir tanıdığım, Assos marka Chamois kremi alıyor. Kremi bol miktarlarda sürüyor malum yerlere. Sonrası için sözleri: Şortumun içinde barbeküden alınmış iki kor ateş parçası var gibiydi! Ben-Gay'i ya da mentollü başka bir kremi ilk sürdüğünüzde serinletir. Daha sonra ise sıcak hissettirir. Aslında sıcak değildir, his farkı. Korkmayın.
   
 9. H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Değerli forum dostlarım Ben-Gay ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.
  [​IMG]
  Endikasyon
  BEN-GAY aşağıdaki durumlarda duyulan ağrıları geçici olarak teskin eder: Romatizmal ağrılar,Adale ağrısı,Burkulma Nevralji,Bel ağrısı,Boyun tutulması,Hafif ağrı ve sızılar. BEN-GAY tam bir tedavi sağlamaz. Yukarıdaki hallere benzer rahatsızlıkların neden olduğu ağrıları semptomatik olarak teskin eder.

  Kontrendikasyon
  Bileşiminde bulunan herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlı olan hastalarda kullanılmamalıdır.

  Uyarılar
  BEN-GAY sadece haricen uygulanmalıdır. Talimat haricinde kullanmayın. Gözlerinize veya ağzınıza ve diğer mukoz membranlara değdirmemeye dikkat edin, irrite olmuş deriden de uzak tutun. Herhangi bir sebepten dolayı ciltte mühim tahriş oluştuğu takdirde tedaviyi kesin. Ağrı 10 günden fazla devam eder veya kırmızılık görülürse hemen bir doktora başvurulmalıdır.

  Yan etki
  Salisilatlara hassas kişilerde deri reaksiyonları görülebilir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

  Etkileşim
  B1 vitamini levodopanın etkilerini antagonize edebilir. Bu yüzden birlikte kullanılmaması önerilir. B1 vitamini oksidan ve redüktan maddeler olan cıva klorür, iyot, karbonat, asetat ve demir sülfatla geçimsizdir. Tannik asit, ferrik amonyum sitrat ve iyotla kahverengi çökeltiler oluşturur. Tiamin hidroklorür içeren preparatlar genellikle fenobarbiton sodyumla geçimsizlik gösterir. Tiyamin aköz solüsyonlardaki riboflavinle geçimsizlik gösterir. Tiamin benzil penisilinle geçimsizlik gösterir. Tiamin veya B kompleks vitaminleri içeren solüsyonlar, metabisülfit veya dekstroz içeren solüsyonlarla geçimsizlik gösterir. B2 vitamini, alkalilerle ve ağır metal tuzlarıyla geçimsizlik gösterir. Riboflavin; streptomisin, eritromisin, tirotrisin, karbomisin ve tetrasiklin solüsyonlarının antibakteriyel aktivitelerini azaltır. Kloramfenikol, penisilin veya neomisinle bu tür bir inaktivasyon görülmemiştir. B2 vitamininin barsaklardan emilimi probenesid tarafından geciktirilir. Nikotinamid riboflavinin eriyebilirlik ve stabilitesini artırır. B6 vitamini, alkali solüsyonlar, demir tuzları ve oksidan solüsyonlarla geçimsizlik gösterir. İzoniyazid, B6 vitamininin üriner atılımını arttırır. Penisilaminin uzun süreli kullanımı B6 vitamini eksikliğine yol açabilir. Sikloserin ve hidralazin de B6 vitamini antagonistidir. Levodopanın periferdeki dekarboksilasyonunu artırdığından, bu ilacın Parkinson hastalığındaki etkisini azaltır. B12 vitamini, 100 mL dekstroz çözeltisindeki 10 mg warfarin sodyumla fiziksel geçimsizlik gösterir. B12 vitamini oksidan ve redüktan maddeler ve ağır metal tuzları ile geçimsizlik gösterir. Vitamin B12’nin barsaklardan emilimi aminoglikozit antibiyotikler ve uzun süreli kolestiramin, kloramfenikol, kolşisin, antikonvülsan, potasyum preparatları, amino salisilik asit, metformin tedavisi ile uzun süreli alkol kullanımı tarafından azaltılabilir. Niasinamid, alkalilerle ve mineral asitlerle geçimsizlik gösterir.

  Doz
  Günde 1-2 kez ağrılı bölgeye ilaç emilinceye kadar oğuşturulmak suretiyle haricen tatbik edilir. BEN-GAY günde bir defa, şiddetli vakalarda günde iki defa tatbik edilmelidir. Her tatbikattan evvel bir önceki tatbik sahası iyice temizlenmelidir. Bu tedavi tarzı nevralji ve lumbago vakalarında da faydalıdır.

  Formülü
  BEN-GAY %15 metil salisilat , %10 mentol içerir.

  Kaynak:
  www.ilacrehberi.com