Tavsiye istiyorum

hayaxsi

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar kendime bir yol bisikleti almaya karar verdim.
Ama hangi marka hangi model almam gerektiği konusunda öğüde ihtiyacım var.
Fiyat-performans meselesi en önemli mesele tabii.
Maximum 2000 € civarında bir para ayırabilirim.
yani ekonomik ama gerçekten iyi bir model arıyorum.
Önerilerinizi can kulağıyla dinleyeceğim.
Şimdiden çok teşekkürler

Scudo

trionur

Üye
Tepki
41
ne kadar para ayirabiliyorsunuz belirtirseniz biseyler soylemek daha kolay olur?

hayaxsi

Üye
Tepki
1
@trionur

2000 € maximum ama ne kadar ucuz o kadar iyi tabii :)
teşekkürler

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
bence güzel bir bütçe bence bu konu için mstafa iç dağ yada bülent özer adlı kulanıclarla irtibata geçmeni tavsiye ederim size bülent özer kardeş eski bir yol bisikleti spoırocusudur mustafa iç dağ adlı abimizde yol biiskleti tutkunu ve çok iyi anlıyan bu konuda fikirlerini almanı şidetle tavsiye ederim size ve acele etmeyin mutlaka mustafa iç dağ abimize ulaşmanı tavsiye edeirm çok minetar kalırısnız sonra benden size söylemesi özleikle bülent özer adlı kulanıcı bunlara ulaşmanızı tavsiye edeirm yapmışken tam yapın kolay gelsin umarım bu bölüüme göz atarlar ve size ulaşmaya yada siz onlara ualaşmaya çalışırsanız sevinirm ha bu arada ikiside her hangi bir parça felan yada biisklet felan satmıyroralr yani ticari bir neden yok bilgi ve tecrübe için bu kişilere ulaşmanızı tavsiye ederim size

tunacalis

Aktif Üye
Tepki
150
Yarışlara katılmayacaksan, amatör olarak süreceksen ben Scott Speedster S50'imden çok memnunum tavsiye edebilirim. Ama yarışlara da katılırım, performans amaçlı bineceğim diyorsan sitedeki profosyonel arkadaşlar yardımcı olacaktır....

• Beğen
Tepkiler: hayaxsi

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
maksat çok önemli tabi

• Beğen

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
o kadar bütçen varsa colnagodan vazgeçme bence kadro konusunda üstüne bisiklet yok çünkü.Hatta 1200 euroluk alu modeli var onun üzeinde malzeme değişimine gidebilirsin

• Beğen

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
@sea84

kardeşim o biiskletin avrupadaki satış fiyatı 900 euro hata iyi araştırılırsa 850 euroya satan yerler var bence hiç yanaşma deirm burdakilere getirtebilirsen direk dışarıdan

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
2000 euro iyi bir bütçe, biraz pazarlıkla CLX Colnagolardan alabilirsen ve aklına yatan bütçeye çekebilirsen al, aksi halde yukardaki önerideki diğer alu Colnago lara bulaşmana gerek yok. Colnago da sadece EPS, Extreme Power, Extreme C, Master X-Light, CLX ve C50 kadrolar İtalya da Colnago atölyelerinde üretiliyor, bu 5 karbon ve 1 çelik model dışında hiçbir yol kadrosu İtalyada Colnago tarafından üretilmiyor. Diğer Arte ve Primavera modelleri uzakdoğuda ürettirilip pazara giriş seviyesi olarak sürülüyor Colnago tarafından. Yani diğer 6 model gibi gerçek anlamda bir Colnago değeri yok o kadrolarda, sadece etiket. CLX modelini alabiliyorsan şiddetle tavsiye ederim tabi. Eğer bu modeli alma imkanın olmazsa Türkiye de iç pazarda fiyat/performans oranı bazında alabileceğin en akılcı seçimler Corratec ve Cannondale modelleri olacaktır. Corratec ler donanım seviyesi ile Cannondale ler ise kadro kaliteleri ile tercih sebebi olmalıdır bence. Diğer markaların modellerinde malesef yurt dışı fiyatları ile Türkiye pazarı arasında kabul edilemez fiyat farkları var. Özellikle Trek lerde korkunç düzeyde. Avrupa satış fiyatlarına en yakın oran Cannondale ve Corratec ler. Bu sebeple tercihin öncelikli bütçene göre bu 2 marka arasından olmalı bence.

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Giant kendisini ispatlamış bir firma tabiki ama ben şahsi tercihlerim doğrultusunda pek beğenmiyorum. Aşırı derecede sloping kadrolar üretiyorlar ve estetik olarak son derece itici görünüyorlar bana göre. Bu tabi işin zevk kısmı. Ama üretim kalitesi tabiki tartışılmaz, büyük firma. tabi konuyu bu şekilde genelleyerek bi sonuca varmak çok mantıksız, önemli olan bir marka tercihinden çok seçilen modelin fiyat / performans doğrultusunda ne durumda olduğu. Siz şu markamı bu markamı şeklindeki sorulardan ziyade kafanızda az çok oturmuş modeller üzerinde bi sonuca gitmeye çalışsanız daha elle tutulur yorum ve yardım alırsınız.

• Beğen