Tavan tipi bisiklet taşıyıcıyla yapılabilecek en fazla hız

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Ortalama bir kalitedeki bisiklet taşıyıcı ile ne kadar hız yapılabilir? Tatillere giderken kullanacağız, tatillere giderken babam aracı hızlı kullanmaz, hatta çoğunlukla emekli adam gibi sürer. Yol otobansa 100-110 arası gider onun dışında 3 haneli hızları görmüyoruz bile. Tavan tipi bisiklet taşıyıcı+2 adet yaklaşık 14 kg bisiklet(mosso 1621 msm h) taşımak sıkıntı yaratır mı? Araç modeli belirtmek ne kadar gerekli olur bilemiyorum ama yine de belirteyim: 2012 model JD kasa KIA Cee'd hatchback. Şunun gibi bir şey alalım mı:
(link)
Hem fiyatı uygun hem de çin malı değil. Made in italy yazıyor yani Avrupa malı yani bana göre güvenilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider Genelde 120 km/sa max hız yazıyorlar kullanma klavuzuna.Ancak 100 km/sa hızı geçmemek de fayda var.Hız biraz fazla olduğunda bisiklet aerodinamiği bozuyor.Bir nevi yelken etkisi yaratıyor,biraz yol tutuşu bozabiliyor.Hem de hız arttıkça yakıt tüketimin de artıyor.

• Beğen
Tepkiler: berat özkan

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@hamlet2006 Yol tutuşunu tehlikeli denecek derecede etkiler mi? Yol tutuşu şahinlerin seviyesine iner mi? Araç JD kasa KIA Cee'd hatchback. Normalde çoğu arabadan iyi yol tutar.(gokart gibi hissiyatı vardır) Çok uzun olmayan yolculuklarda makasa girip test etmişliğimiz oldu ama zaman sıkıntısı yoksa uzun yolda emekli adam gibi gidiyoruz.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider 120 lere çıktığında birazcık araç huzursuzlaşabiliyor.Çok büyük tedirginlik yaratmasa da hissettiriyor.Özellikle de viyadüklerde birazcık dikkat etmekte fayda var.Çok kafaya takılacak birşey yok.:)

• Beğen
Tepkiler: Orkun KnighTR34

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@hamlet2006 Sağol açıklaman rahatlatıcı oldu. Peki ilk mesajdaki linkini attığım taşıyıcı uygun müdür?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider Markayı bilmiyorum ama tavan barın hazır varsa hiç düşünme al derim.Fiyatı gayet güzel.Tek dezavantajı gördüğüm kadarıyla kilit sisteminin olmaması gibi.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@hamlet2006 Tavan barımız yok maalesef onların da alınması gerekiyor. İki mesajımda da aracı belirttim ama yine de belirteyim: Araçta tavan barı montaj yerleri var. Bir de kilit sistemi nasıl oluyor? Tavan taşıyıcılarından zerre anlamıyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider Thule'nin linkindeki ''Araç Tavan Taşıma Sistemleri'' başlığında hangi tip araca hangi barın uygun olduğu yazıyor.Biraz inceleyince daha iyi fikir sahibi olabirsin.
Linki incele yeter.Buradan al anlamında yazmıyorum.
(link)

@Knight Rider
Kilit sistemi üç türlü olabiliyor.
Tavan barı araca kilitlenebiliyor.Ayrıca bisiklet taşıyıcı da tavan barına kilitlenebiliyor.Extra olarak bisiklet de taşıyıcıya kilitlenebiliyor.Hırsızlık önleme açısından .

Üçü birden olursa müthiş olur.Ama ben bisikleti taşıdıktan sonra bisikleti taşıyıcıdan indiririm.Ayrıca taşıyıcıyı da sökerim dersen kilite gerek kalmaz.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@hamlet2006 Yolda mola veriyoruz genelde. Mola sırasında çalınmaması için kilitli olandan alsak iyi olur o zaman. Önerebileceğin kilitli bir tavan tipi taşıyıcı var mıdır? Uygun fiyatlı ama kaliteli olan. Onun dışında gideceğimiz yere vardığımda bisikleti indirir, varsa bodrum katına koyar, yoksa 1 kg'lık u kilitimle kilitlerim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider Kilit sistemi işin içine girdi mi fiyatlar astronomik rakamlara çıkabiliyor.İnanın ben de bilmiyorum.Araştırmak lazım.
Öncelikle aracınıza hangi barın uygun olduğunu öğrendiniz değil mi?Araştırınca siz benden daha iyisini bulabilirsiniz.:)Sakın yardımcı olmuyor diye düşünmeyin.:)

Ben bu tavan barları ile uğraşmak istemediğimden şundan almıştım.
IMG_20171219_101518.jpg

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@hamlet2006 Fiyat çok astronomik olacaksa kilitli taşıyıcı yerine mola yerinde bisikleti indirip u kilitimle kilitlerim o zaman. Verdiğin linkten de bizim araca uyacak bir model gördüm üstünkörü baktım ama şimdi daha detaylı bakarım. Gerçi
@hamlet2006 demişsin ama yine de belirteyim: muhtemelen thule marka almayız daha uygun fiyatlı ama kalitesiz de olmayan ürünlere yöneliriz. Arabada Mercedes markası neyse tavanda herhangi bir şey taşımada thule markası da öyle birşey benim bildiğim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider Thule tavan barı almak çok iyi bir seçim olacaktır.Ancak çok büyük bir dezavantajı da var:Aracını değiştirdiğinde elindeki tavan barının yeni aracına uymama ihtimali çok yüksek.:krktm:

• Beğen
Tepkiler: Orkun KnighTR34

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Seasucker kullanıyorum bende, öncesinde tavan barlı Thule taşıyıcılar da kullanmıştım.
İzmir - İstanbul arası 500 km 2 yol bisikleti taşıyorum genellikle, 120 - 130 km sabit hız ile gidiyorum bazen, şu ana kadar hiç sorun olmadı.
Son gelişimde yağmurda geldim, en ufak sıkıntı olmadı.

Ben çok memnun kaldım Seasucker'dan ancak ücreti tuzlu biraz, bende 2'li olan modeli var yukarda resimde gördüğünüz, tavsiye ederim.
Araba değişse bile diğerine uyumsuzluk sorunu yok.

• Beğen

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@hamlet2006 @Tolga Uşaklı Ben de bu model bir taşıyıcıyı düşünüyorum.. Tolga Bey 120 130 km lere çıktığını söylemiş.. Ama marka seasucker.. bir de supergrap diye bir marka var.. Bu da aynı performansı veren bir marka mıdır sizce? Bu markayı Tr ye getirip satan bir arkadaş var.. Ama dolar avro yüzünden fiyatları ne oldu, stokları var mı, bilemiyorum. İstagramda gördüm.. Yazın alırım diyordum. Araç arkası taşıyıcılar hiç sağlıklı değil.. hem araca hem bisiklete zarar veriyorlar..

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amoush00
Ben "Rockbros" marka Çin malı versiyonunu kullanıyorum.
Bana maliyeti 199 dolar olmuştu.Ben memnunum.
Forumda " vakumlu araç üstü bisiklet taşıyıcı" diye aratırsanız ; o konuda deneyimlerimi paylaşmıştım.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Thule almak ucuza gelir sanıldığının aksine. 20 yaşında bagaj tipi ve 15 yaşında tavan tipi bisiklet taşıyıcılarım thule. Halen sapasağlam durumdalar ve yedek parça lazım olduğunda sorunsuzca bulabiliyorum.
Bagaj üstü bisiklet taşıyıcım ve bagaj kutum zaten var olduğundan araçlarıma tavan barı alıyorum.

Tavan barı için bu aracıma kadar thule ve cruz ürünlerini tercih etmiştim. Şimdi fabrikası Bursa'da olan S-Dizayn firmasının tavan barını kullanıyorum. Kesinlikle diğer markalardan tek eksiği fiyatının da eksik olması :).

Sıfırdan yatırım yapsam seasucker veya muadili ürünlere yönelirdim. eşin dostun aracına da takılabilir ne güzel.

wakizashi

Aktif Üye
Tepki
230
İsim
bg
Bisiklet
Trek
sevgili arkadaşlar bu taşıyıcı işi gerçekten bende de büyük sıkıntı yaratan bir iş . tavan üzeri taşıyıcı için link paylaşabilirseniz çok iyi olur . saygılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Türka¥

Demek ki bu yüzden ön tekerleği söküyorlar bisikletin boyunun kısa olması için. gerçi yine de kurtarmazmış, yazık olmuş.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Pamuk en ufak bir dalgınlıkta hem bisiklet hem de araba zarar görüyor.. hiç şakası yok bu işin :D