Tartan pistte bisiklet sürmek (koşu pisti)

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
tartan pist bisiklet sürüş performansını ne kadar etkiler acaba? antrenman yapılabilir mi?

Scudo

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
ege üniversitesi koşu sahasında görevliler bizi bisikletle tartan piste almamışlardı :) sanırım pek bisiklete uygun değil?

Naberland

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Osman Emre Metehan Altuntekin
Bisiklet
Bianchi
Yumuşak olduğu için biraz içine batar lastikler. Temaz eden yizey artar ve manevra kabiliyetiyle hız azalır

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@kudretozbay
istanbuldayım ama velodrome'a gidene kadar trafikte ölme ihtimalim çok yüksek sahil tarafında otursam giderdim ama malesef :(

@Serkan Mıstınoğlu
hayır ne oldu ki?

• Beğen
Tepkiler: kudretozbay

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Heisenberg tartan yol 30 la gidebilceğin eforda seni 20 yle götürüyo yol bisikleti lastiği feci şekilde batıyo içine ..

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@Ulaş Çavuşoğlu
geçenler de 9-10 tur sürdüm dediginiz gibi yavaşlatıyor bayağı, o değil dün tekrar gittiğimde orda ki görevli lastikler tartan'a zarar veriyor dedi cidden bi zararı oluyor mu?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Heisenberg

Bisiklet lastiğinin yer ile temas eden yüzeyi ayağınızdan çok daha küçük olduğu için tekerin yere uyguladığı basınç çok daha fazla olacaktır, bu da tartan zemine zarar verebilir. Benzer şekilde sivri topuklu ayakkabı veya krampon da zarar verebilir...

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
@Serkan Mıstınoğlu
Serkan bey bi laf sokma var gibi hissettim :) ege üni. De durum sizin dediğiniz şekilde. Öğle saatlerinden gece yarılarına kadar pek boş olduğunu görmedim :)

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
@Heisenberg

bunu tecrübe edinen birisi olarak kesinlikle lastikler gömülüyor denge kaybı yaşanıyor ayrıca lastiklerin rengi kiremit rengine dönüşüyor tavsiye etmem dostum

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Ozan Duran senin araban olsa başka nereye parkedeceksin ki? park yeri yok. belediye sanki park yeri sorununu çözmüş gibi park yerlerine 2 çizgi çizip "1 km bisiklet yolu yaptık" diyor. tamamen belediyenin dandikliği. ben de olsam ben de bisiklet yoluna park ederim. park yeri yok çünkü. park yeri varken bisiklet yoluna parkediyosa dediğin doğru

arka kapıdan binip akbil uzattığımız otobüslere wifi koyanlarla aynı insanlar bu bisiklet yolu yapanlar. bukadar basit herşey çünkü :D 2 çizgi çiziyosun al bisiklet yolu. wifi koyuyosun insanlar mutlu falan.
kimsenin umrunda değiliz. herkes maaşına bakıyor

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@Serkan Mıstınoğlu

Pek çok şeyin gerektiği gibi yapılmadığı konusunda sana katılıyorum lakin bahaneler bularak kuralları ihlal edebileceğimiz konusundaki görüşünüze katılmıyorum. Kurallara karşı özel bir sempatim veya ilgim olduğundan değil ama bir düzel oturacaksa bu ancak kurallar doğrultusunda yapılabilir, istisnalar olsa bile kurallarda belirtilen istisnalardır. Şöyle düşünelim, park edecek yer yok arabamı bisiklet yoluna park ediyorum, arabamı oturduğum kafenin önüne parketmek zorunda mıyım? Her bir bireyin mantık - muhakeme ve etik değerleri yetirince gelişmediği sürece kurallara mecburuz. Bahsettiğiniz sorun da kuralların zincirleme ihlal edilmesinden kaynaklı değil mi? Arabalar bisiklet yoluna giriyor bisiklet koşu yoluna vs uzayıp gidiyor.