Tamirhane ve Teknik Servis Lugatı - El Kitapçığı

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alicangul29
Dengede kullanabilmem için Shimano yurtdışında eğitim verdi Türkiye'ye gönderdi. Ayarlarıda vermiş olduğun kitapçıktan bakarak yapıyorum. Sülalem rahat. :mzkdnlmk:

Son düzenleme:
Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Parçayı netten satın alır montajını kendim yaparım. Elimde kalırsa da dert etmem kendi hatam yüzünden başıma gelen hiçbir şeyden pişmanlık duymam çünkü. Canımı bir başkasının dikkat ve özenine teslim edemem. Youtube denen ir insan icadı var. Hangi parça nasıl takılır hangi ayar nasıl yapılır diye yazıp aratınca zibilyon tane video çıkıyor. On tanesini izleyince mal değilsen anlıyorsun o ayar nasıl yapılır vs. Tamircilere muhtaç değilsin. Az zahmet çek kendin öğren kendin yap kafan rahat olsun. Benim bu konudaki düşüncem budur.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Parçayı netten satın alır montajını kendim yaparım. Elimde kalırsa da dert etmem kendi hatam yüzünden başıma gelen hiçbir şeyden pişmanlık duymam çünkü. Canımı bir başkasının dikkat ve özenine teslim edemem. Youtube denen ir insan icadı var. Hangi parça nasıl takılır hangi ayar nasıl yapılır diye yazıp aratınca zibilyon tane video çıkıyor. On tanesini izleyince mal değilsen anlıyorsun o ayar nasıl yapılır vs. Tamircilere muhtaç değilsin. Az zahmet çek kendin öğren kendin yap kafan rahat olsun. Benim bu konudaki düşüncem budur.
Okurken yoruldum abi gshssh :D

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hiçbir maddesine katılmadığım, kesinlikle hayal ürünü olan ve gerçekleri yansıtmayan maddeler bunlar. Bisikletçi esnafının yamuk olanını ifşa edin ama hepsinin de böyle olduğu şeklinde genelleme yapmayın lütfen. İnsanlar bu iş ile evini geçindiriyor, çoluğuna çocuğuna bakıyor. İnsanlara veya bir meslek grubuna çamur atmak yerine kendinizi geliştirin bakımınızı, tamirinizi kendiniz yapın.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hiçbir maddesine katılmadığım, kesinlikle hayal ürünü olan ve gerçekleri yansıtmayan maddeler bunlar. Bisikletçi esnafının yamuk olanını ifşa edin ama hepsinin de böyle olduğu şeklinde genelleme yapmayın lütfen. İnsanlar bu iş ile evini geçindiriyor, çoluğuna çocuğuna bakıyor. İnsanlara veya bir meslek grubuna çamur atmak yerine kendinizi geliştirin bakımınızı, tamirinizi kendiniz yapın.
Kanka yazinin başinda "tamamen hayal urunu ve makara maksatli " olduğunu yazmis zaten Comert abimiz

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslında yazı mizahi yönden güzel olmuş, yıllardır sanayide arabamlada bu tarz söylemlerde bulunan ustalarla da karşılaştım, bisiklette de oldu bazı sorunlar, dert etme abi para istiyor senin ki diyenlerde oldu. Muhabbeti oldu tartışması oldu, hakkıyla ehil ustalarda tanıdık, saygısızlık edenlerde gördük, ne ekersen onu biciyorsun sonuç bu işte, bu yazı işin muhabbeti ,hak edene hak ettiği muameleyi göstereceksin , Allah herkesi helalinden kazanan kılsın.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato