tamir

Tepki
19
lastik patladığı zaman yanımızda patlağın nerede olduğunu anlayacağımız kadar su yoksa patlağı nasıl bulabiliriz :Skull-175

Scudo

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@s_guler93

O zaman dere veya su kenarlarında lastik patlatmaya gayret göstereceğiz :rolleyes: Ehüehe :D

Sen pompa ile iç lastiği şişirmeye başladığın anda o patlak olan yerden böyle psssssss diye bir ses çıkıyor zaten. Elini de üzerinde gezdirirsin şöyle bir. ( Elinde eldiven takılı olmasın ama yoksa anlamazsın ;) ) Ufak birde tükrük atarsın oraya emin olmak için ;)
Patlağımız bulunmuştur yamayabiliriz :D

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşalr sizce yama ile yolda uğraşmaktansa yedek iç lastik çok pahalı değil diye biliyorum yanımızda taşımamız daha pratik olmazmı tabi yanımızda yoksa arkadaşların bilgileri yeterli olacaktır.
alp

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@alpaslan11Elbette esas yönten budur. Ancak bazen lastik birden fazla patlar. Bu durumda tamir etmeniz gerekir.

Garip gelebilir ama ben gözümle buluyorum. İç lastiği şişirdikten sonra sıra ile tamammını gözüme yakın bir noktadan geçiriyorum. Hava çıkan yer kendini hemen belli ediyor çünkü gözümüz gerçekten hassas. Tabiki beeli büyüklüğün altındaki delikler için mutlaka su lazım.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@gurol

ben de ıslak dudak kullanıyodum goz hıc aklıma gelmedı :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@tuninger_haa

Harbiden iyimiş :D ben de ıslak ayak kullanmayı deniyecegim :eek: çok yakında! :cool: :cool:

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
biraz farklı bir yorum katayım yanında su hortumu varsa eğer tekerleğin içini su ile doldur sonra biraz hava bas yani baya baski su patlak yerden çıksın :)

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Ellerini ıslatacak kadar su bulabilirsin herhalde. Ellerini ıslat ve sambrel midir nedir işte onun etrafında elini gezdir delik olan kısımı ıslak ellerle daha rahat anlarsın

ptencan

Üye
Tepki
5
ben bisikleti kasko yaptırdım.yol yardımı klozu var.patlayınca lastik ararım.gelir yaparlar sanırım..

fanatikcimbomlu

Forum Bağımlısı
Tepki
227
arkadaslar benım bır abımde patlak buma aparatı var latıgın ustunde onu gezdırıyor ıcınde bucuk kopukler var onlar ucustugu zaman 2 dk bulunuyo cokda rahat satın almak ıstıyen olursa
XmertX_1992@hotmail.com msn ne de fıyatını soylerım:D