Tamir olur mu

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
dün e5 te önümdeki araç frene bastı tek elle tuttugum ıcın arkadan arabaya vurduk takla attık allah korudu 3-4 yerde ufak sıyrıkla atlatım vurdugum adamlar da cok medenı cıktı onlarada tesekkur edıyorum bu arada suçlu da bendım

asıl sorum vurduktan sonra frene bastıgımda gıdon veya karbon maşada orta göbekte bi yer çok az oynuyor gözle görulen bir şey yok sadece hissediliyor sorun ne olabilir böyle bir şey yaşayan var mı

• Beğen
Tepkiler: kev1ncon
Scudo

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@nuruasakir bisikletin ön bölümlerini (şüphelendiğiniz yerleri) sökün detaylıca kontrol edin tekrar takın eğer bir sorun varsa hayta bike karbon ve alü tamiri yapıyo forumdan biri yaptırmıştı

• Beğen
Tepkiler: nuruasakir

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
oynama yapmıs olabılır bı yerde buyuk bı sorun olsa dırek kırılır dıye dusunuyorum

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Bir resim ekleyin. Daha rahat yardımcı olabiliriz. :) Bu arada karbon tamiri bana göre saçmalıktan ibaret. :)

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@SerkanH çöpe gitmesindense bence tamiri denenmeli eskisi gibi olmasada yenisini alabileceği zamana kadar idare etsin gene kar

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Ulaş Çavuşoğlu

Bende ondan bahsediyorum. Karbon denilen malzeme demir, çelik, alüminyum gibi bir ürün değildir. Tamir yapılır ancak ilk yapıldığı kadar sağlam olması imkansızdır. Çok risklidir. Lifleri reçine ile sadece görsel olarak birleştirebilirsiniz. Görselde eski görünümüne yakın bir görünüm kazanır ancak dayanımı asla eskisi gibi olmaz.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
P51114-201333.jpg
görunurde bir şey yok ses de yok kıprdama da yok sadece hissediyorum ön frene yüklenınce

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
İşaretlediğim yerdeki alyan vidaları gevşetin ve gidon boğazındaki alyan vidayı biraz sıkın. Sonra işaretli alyan vidaları tekrar sıkarsınız. Sorun hala aynı olursa eğer maşanın şaft borusu çatlak, kırık yada yerinden oynamış olabilir. Son olarak ta kadronun alın borusu denilen yani kadro ile maşanın birleşim noktasını kontrol edin.

P51114-201333.jpg @nuruasakir

• Beğen

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@nuruasakir dediğm gibi sök herşeyi tak gidonu boğazı vs bendede aynısı oldu bişeyler yerinden çıkıyo gibi olyodu herşeyi söktüm taktım geçti

@SerkanH heh bende öyle yaptım söktüm herşeyi bidaha sıktım

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@Ulaş Çavuşoğlu

tmm dr işaretli yerleri söküp sıkınca düzeldi hafif aerodinamik esneme hisseder gibiyim ama oda lastiktendir diye düşünüyorum bisikletçiye sordugumda da asıl şimdiden sonra belli olur dedi

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Tekrar aynı boşluk oluşursa ya masanın şaft borusu oynamış demektir. Yada şaft borusunun içindeki çiçek eğilmiş ve çektirmeli görevini artık eskisi gibi yapamıyor demektir. Her iki durumda da profesyonel (Uygulamalı) yardım almanızı öneririm.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@SerkanH

iyi bi tamirci lazım demektır o zaman bıze normalde kendım yaparım ama hiç bulaşmamalı bu işe :D neyse parası verıp yaptırmalı

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@nuruasakir
Şaft borusu boşluk yaptıysa eğer tamiri çok zor. Her yer yapamaz. Bisikletçi den ziyade atölye ustası lazım. İnşallah tekrarlamaz da siz de uğraşmak zorunda kalmazsınız. [emoji4]

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
inşallah bi sıkıntısı yoktur

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
furç takımı aşırı baskı yüzünden içindeki rulmanlar yada bilya yataklarında ezilme olmuş ya gidon kapağından biraz sıkıştırma gerek yada yeni furç takımı

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
ön takımı yenilemeyelim de :D

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
benimde başına geldi ani fren yapmak zorunda kaldım ve ön teker üzerine dikildim baskıyı hissettim s
ora ön frene asılınca tık diye bi ses ve titreşim geliyor ben gidon bogazini gevşetip furç kapağından sıktım şimdi taş gibi dönüşü zorlamayacak kadar sıkmak gerek tabi

@nuruasakir :)eğer ön takımı yenileyecek kadar sorun olsa idi o masa orda durmazdı kadroda gözle görünen birşey yoksa masa borusu gozune egri görünmüyor sa büyük bir sorun yok demektir

• Beğen

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@emrahgunturk

aynen maşadan önce jant yamulması lazım karbon kırılır ama çok kuvvetli güç uygulamanması lazım

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
resimdeki gösterdiğin vidaları gevşet tepedeki vidayı ön frene basıp hafif öne arkaya sallayarak yavaştan sık sonra kadrodan tut ön teker yerden kesip dreksiyon sağa sola rahat dönüyormu kontrol et eğer rahat dönüyor ve sıkı olduğuna eminsen gidonu ortala boğazı geri sık geçecektir

tepedeki vida dediğim kapak vidası

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
şu anda sııntı yok tekrar olursa gevşeme gıbı ne yparım dıye dusunuyordum