Taksiye binenler; dikkat!

Erhan Can

Aktif Üye
Tepki
54
Arkadaşlar bundan sonra yeni model taksilere binmeye dikkat edin. Çünkü eski model taksilerde tekerleğin çapını küçülterek bu sayede tekerin daha fazla dönmesinden faydalanarak taksimetrede %15 daha fazla ücret gösteriyorlarmış.:boese157: Yeni modellerde ise garanti kapsamı dışında olduğu için bu olayı uygulama oranı daha düşükmüş.
Gerçi benim şimdiye kadar taksiye binmişliğim bir elin parmaklarını geçmez ama özellikle büyük şehirlerde oturanlar dikkatli olsunlar;)

Scudo

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
her meslek sahibi işinde bulunduğu süre boyunca sürekli kendini geliştirir bunu kötü anlamda kullanan en büyük kesim taksiciler bence. neler neler icat ediyorlar, bisikletçinin üzerine sürmelerinden dolayı çok yüksek derecelerde uyuz olduğum bu insanlar (hepsi değil tabiki de). karanlıkta 50 ytl uzatıp sana 5 ytl gösteriyor ve "kardeşim bu yetmez" diyor. taksiyi çok kullanırım, eskiden güler yüzlü davranırdım ön tarafa oturur sohbet muhabbet, ancak bu olayları duyduktan sonra ve bir kaç taksici bilerek üzerime sürdükten sonra en nefret ettiğim sektör olmuştur. muhabbet kurmak için konuda açsalar "öyledir" deyip kapatıyorum. dolandırmak için herşey yaparlar tekeride küçültürler, radyoyada bağlarlar taksimetreyi, ellerinden geleni yaparlar. çok da güzel yalan söylüyorlar gündüz saat 2 de bostancıdan beşiktaşa gidecem bana diyor ki birinci köprü tıkalı iki den gidelim. yok birden gideceğiz diyorum, çok bekleriz falan diyo, geç kalırsın tıkalı yoğun vs. yok dedim düz git. ne oldu? köprü bomboştu neredeyse.

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
:D @obsolate

Ellerine geçen fırsatları en çıkarcı yönden en iyi değerlendiren insanlar taksicilermiş.

Erhan Can

Aktif Üye
Tepki
54
En sağlamı taksimetre açtırmadan "şuraya ne kadara götürürsün?" demek bence:D

dagci

Forum Demirbaşı
Tepki
584
@gudumen
vay beee bayağa uyanıklarmış tabıi insanları keriz yerıne koyuyorlar dımı

• Beğen
Tepkiler: simoniuğur

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ooohhhooo beyler siz daha ne teknikler fazla yazması için...neler neler..!

en basidini anlatayım; Taksiye bindiniz arka koltukta ve çok dalgınsınız. şuraya git dediniz ve taksimetre gündüzden açıldı. şöfor sizi aynadan sizi kesiyor ve dalgın olduğunuz bir anda vites değiştirirken taksimetreye parmağı ile vuruyor.( tabi ki gelişi güzel durmuyor onun bir yeri var ) ve taksimetre fiyatı ikiye katladıktan sonra geceden yazıyor ama ekranda gündüz yazıyor..sonra 6 ytl lik bir yolculuk 20 ytl tutuyo :( bunu nereden biliyorsun diyorsan dedemde taksici, dayımda, tabi ki bu işleri dayım anlatıyor:D

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
@çağatay_çankaya

İnşallah onlarda bu anlatdıkları takdikleri uygulamazlar.:D

assan34

Aktif Üye
Tepki
57
bu sadece taksicilerde değil diğer mesleklerde de var var.mesela kuyumcular klimayı altın tartmakta kullanılan alete doğru ayarlıyorlar ; tabi o altte hassas olduğu için en azında 20 ytl kar sağlıyolar.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@sinto

tükiyede insanlar akıllarını kötü şeylere kullanıyor her an herşey olabilir ama hiç hoş degil :mad: