Takla attım, kolumdaki ağrı ne zaman geçer?

YeniHeves

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Diğer
Bisiklet yolunda gezenler yüzünden aşırı sinirlendim. Gidebileceğim maksimum hızda ilerlerken önüme çocuk çıktı. Ona çarpmamak için bir manevra yaptım ama oradan da birileri çıktı karşıma ve söylediklerim bisiklet yolunda oluyor. Onlardan da kaçayım derken taklalar atarak düştüm. Sol bacağım ve sağ kolumu 10 gün kullanamadım. Hastaneye gittim kırık yok Allah'tan. Ayağım da geçti ama kolumu halen kullanamıyorum. Moraran yerde ağrı yok. Kolumun üst kısmı ve bileğimde çok şiddetli ağrı oluşuyor ve bisiklete binemiyorum. Kendimi cidden kötü hissediyorum.

Scudo

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla bunu en güzeli doktor bilir :)

Kas incinmeleri / zedelenmeleri öyle hemen geçmez, aylarca bile sürebilir.. İhmal etme doktora görün bence.

• Beğen
Tepkiler: YeniHeves

NoIde4

Aktif Üye
Tepki
163
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
bana araba vurmuştu yandan (suçsuzum adam trafikte dururken bir anda sağa dönesi geldi..) kalçama gelmişti ve pek uzun sürmemişti rahatsız edici ağrının geçmesi fakat bastırınca acıyordu ve bu acının geçmesi 30gün sürdü

• Beğen

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
geçmiş olsun.
bir süre sürmeyin bisiklet. zamanla geçecektir ağrı ve yara.

bisiklet yolunda max hızla gitmek yanlış.
bisiklet yolu oyun amaçlı lay lay lom malesef. max 20 ile gidilmeli o yolda.

• Beğen

parathoner

Aktif Üye
Tepki
345
İsim
Kerem
Bisiklet
Dahon
Çok çok geçmiş olsun. Bisiklet yolunda hızlı gitmemek gerekir kesinlikle. Çünkü o yol tam anlamıyla bize tahsis edilmiş değil. Mangalcısıyla, kafası dağınık insanlarla paylaşmak zorundayız. Geçim derdi, aile ilişkileri insanlar bir anda unutup bisiklet yoluna girebiliyor. Çok görmemek lazım. Sadece çift taraflı anlayış lazım. Tekrardan geçmiş olsun

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
gecmis olsun en iyisini doktor bilir tabi de bende ray a (bursa ipek böcüğü) takılıp sol omzum üstüne düşmüştüm sol kolumu kaldıramıyordum ağrı kesici ve kas gevşetici iğne yaptılar malum bölgeden 2 saate hiç bir şey kalmamıştı tabi bu tedavi süreci kazadan 1 2 saat sonra gerçekleşti sizin 10 gün olmuş ona göre de değerlendirmek lazım

• Beğen

ozips

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doktor, yumuşak doku zedelenmesi demiştir. Banada aynısı olmuştu. minibüs önümde sağa yanaşarak durunca aniden duramayıp önce minibüse ordan da yere yapışmıştım.

Hiç zorlama 15-20 gün sonra yavaş yavaş geçer. Ama gerçekten çok pis birşey keşke kırılsaydı demiştim. Hatta doktoru kırık olduğuna ikna etmek için baya uğraşmıştım.

Ama ağrıda azalma yoksa tekrar bir doktora git.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende yolda giderken sahibinin yanındayken bana saldıran köpek yüzünden düşmüştüm. Tabi düşeceğimi anlayınca zekamı kullanıp ani bir manevrayla çimenli yere kendimi atmıştım 15-20 santim arayla. Daha sonra sol omzum, sol dizim, sol dirseğim, sol kolum ve sol elim 1 hafta kadar ağrıdı. Sorun şuki kafamda kask yoktu, düşerken kafamı ellerimle korudum. :D

YeniHeves

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Diğer
@Taner James Doktora gittim ama tekrar gitmem mi gerekiyor kararsız kaldım

@ozips Evet doktor yumuşak doku zedelenmesi dedi. Hareket ettirmediğim sürece ağrı yok. 15 gün oldu ve ağrı azalıyor ama geçmiyor

@TORUKOJİN Ben de kafamı korudum. Zekamı kullandım ama çocuğa çarpmamak için kendimi feda ettim :D

@Kovalski 30 gün mü? Dayanamam o kadar :))

@demir77 Teşekkürler gittim uzman doktora :)

@berberci Teşekkür ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@YeniHeves
İşin içine çocuk girince herşey değişir hocam, biz belirli bir olgunluğa ulaşmışız ama çocuklarda o tarz olaylar ömür boyu süren psikolojik rahatsızlıklara sebep olabiliyor maalesef. Çocuk adına size teşekkür ederim.

YeniHeves

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Diğer
@TORUKOJİN Ben teşekkür ederin asıl :)
Eğer çarpsaydım kendimi hiç affetmezdim çünkü gereksiz bir şekilde hızlı gidiyordum

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun...
Umarim cabuk iyilesirsiniz!

Ancak bisiklet yolu cogumuzda olusan kanının aksine maalesef sportif ve hız yolu degildir!
Ulasim icin oncelikli olarak bisiklet kullanımına ayrilmis yoldur. Her nasil ki araba yolu dedigimiz kavram, ''araba dedigimiz motorlu 4 ve daha fazla tekerli araclarin yanısıra gerektiginde yaya, bisiklet, motorsiklet tarafından kullaniliyor ve belli kurallar ''trafik kurallari'' dahilinde hizmet veriyorsa, bisiklet yoluda farkli bir sekilde bu tarz kullanıma aciktir.
Bisiklet yolu az, bisiklet yollari dar, bisiklet yollari gereksiz ve asiri sekilde isgale ugruyor. Bisiklet yollari park yeri, indi bindi noktasi olarak kullaniliyor ve arac trafigine kapali yerlerde yaya yayilmasina, mangal alanına varacak sekilde isgal ediliyor derseniz EVET maalesef oyle...
Ancak bisiklet yolu ulasim amaclidir. Yaris amacli degildir, kondisyon icin kesintisiz surat amacli degildir, grup surusu amacli yapilmamistir, bunu da kabul etmek durumundayiz.
Arac yollariyla kesistiginde trafik kurallarina uygun olarak gecis yapmak, gerekirse beklemek durumundayiz. Trafige kapali alandaysa -ki cogu park ve yesil alan, kordon yollarinda oluyor- onunuze cocuk firlayabilir, karsidan baska bisikletli gelebilir, konumundan dolayi yayalar bir taraftan digerine gecmek icin anlık dahi olsa bu yolu isgal edebilir.
Elbette yayalarin ve diger araclarin bisiklet yolu olan noktalarda onceligi bisiklete verecek sekilde hareket etmesi beklenir tarafimizdan. Ama bu kultur ve egitim henuz oturmadi ki bizde!

Bisiklet yolu sadece bisikletindir, her turlu bisiklet ozgurlugu icin sinirsizdir kavrami benimde cok hosuma gidiyor. Ama maalesef ''egriye egri, dogruya dogru'' derken bu gercekleride kabul etmek durumundayiz.

Aksi takdirde araba yolu arabalarindir ''asla yaya ve bisikletli giremez''
Yaya yolu yayalarindir ''asla bisiklet surulemez'' gibi sonuclar uretmek cok olasi.
Sadece nerede oldugumuzu, oncelikleri ve kullanim seklini bilmek, kabullenmek, buna uygun kural ve saygi cercevesinde hareket etmek gerekir.

Katilirsiniz veya katilmazsiniz ama bisiklet yolu maalesef sinirsizca ve istedigimiz tarzda bisiklet kullanimi icin degildir. Bizde ise egitim ve sayginin son yillarda ulastigi duruma bakarsak bisiklet yolunun siradan ulasimimiz icin bile saygi gormemesi elbette sinirimizi bozacaktir.

Ben yaya oldugum zamanda sinirliyim bu konulara; kaldirimda park eden araclar, son surat insanlarin arasina dalan motor kuryeler ve paketciler, arac kullaniyorsaniz ''zink'' diye orta yerde duran ve kosedeki dukkanla muhabbete dalan onunuzdeki araclar, isiklara bakmadan yollara atlayan insanimsi yayalar...

Trafigin geneli icler acisi iken ona buna sinirlenip siz kurallari gozardi etmeyin. Sonucu yine size ve baskasina daha feci sekilde yansiyabilir!

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@YeniHeves@YeniHeves

Öncelikle geçmiş olsun, ardından da iyi olmuş diyorum.

Gerçi, bundan bir ders almış olsaydınız daha iyi olacaktı ama olsun, bisiklet yolunda da olsa kafanıza estiği hızda gidemeyeceğinizi, bir hız limiti olduğunu (25 km/h maksimum) ve bu hız limitinin de mantıklı sebepler dolayısıyla ve sizin sağlığınız için konulduğunu öğrenmiş oldunuz. (Ben öğrendiğiniz konusunda şüpheliyim ama neyse :snzdglsn:)

"Tekrar ne zaman bisiklet yoluna çıkıp terör estirebilirim?, orayı babamın malı gibi sahiplenip, önüme çıkan küçük çocuklara büyük tehdit oluşturabilirim?, belki de bu sefer manevra yapmayıp, bodoslama çarpar, onları sakatlayabilirim?" Diye sormuşsunuz. Fotoğraftaki morluk kas zedelenmesi, iyileşmesi birkaç haftayı buluyor malesef.

Bir sonraki kaza haberinizi sabırsızlıkla bekliyoruz, bravo size :snzdglsn:

• Beğen
Tepkiler: salih67

YeniHeves

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Diğer
@Serkan Mıstınoğlu Okurken dehşete düştüm. Karşında olsam döveceksin muhtemelen. (Kolum ve bacağım sakat zor olmaz)

Nasıl olur da yavaş gitmeyeceğim ve öğrenmediğim konusunda bu kadar eminsin? Neden beni nefret ettiğim ve midemi bulandıran düşüncesiz insanlarla aynı kefeye koyuyorsun? Teessüf ederim.

@suat akman Detaylı anlatım için çok teşekkür ederim.

1 musubet 1.000 nasihattan iyidir. Bundan sonra daha dikkatli olurum bisiklet yolunda da :)

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Bisiklet yolunda yürüyenlere,Allah(c.c) akıl,fikir,feraset versin..Bu yolda aşırı hızlı giden bisikletlilere ve bu yolu kullanan motorsikletçilere de..Allah(c.c) hepimizi doğru yola iletsin..