Takasa tarantula !!!!!!

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Antalya hava koşulları tam bu tarantulalara uygunmuş ya :)

ben tırsıyorum biraz tırsmasam düşünebilirdim :)

çok şeker görünüyorlar Ekrandan :D

yakına gelince nolur bilmiorum genelde balık harici sevemeyeceğim petshop canlıları ile aram iyi olmadı :)

Nem ölçeri ucuza nasıl bulabiliriz dijital?
sizin bilginiz vardır bu konuda..

Bilgiler ve resimler için teşekkür ederim

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yav hayvan akvaryumdan bi kaçsa ben evi terk ederim bulunana kadar da gelmem . sakata gelme olasılığı fazla :D kedi beslemeye devam .

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
bu hayvanlar bakmak biraz cesaret ister ama heyacan verici deneyim olur ilk defa besleyenler icin

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@Ercan Bayram

slm.............

babacan antalyayı bilemiycem ama izmirde çankayada odak döviz in arkasındaki elektronikçilerde var..(izmirliler ,için)
onun dışında tüm sanayilerde (özellikle su ve havuz tesisatları satan) yerlerde bununabiliyor...
dikkat etmeniz gereken dükkanın birinde 80 ytl verilirken bi yanındaki dükkanda 25 bulunması...
ederi 25 ytl yani..bunu baz alarak alınmasında fayda var...

bu arada teraryumdan kaçsa bile tehlike arz etmiyor..gayet rahatlıkla yakalıyabiliyorsunuz..
ısırsa bile sadece ısırılan bölgeyi felç ediyor:rolleyes:
ama mümkünse boyun bölgesinden ısırılmayın

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Çok güzeller yahu:)

2. sayfadaki, pilastik kutudaki, küçük örümceklerin cinsi, özellikleri hakkında zahmet olmazsa bilgi verebilir misin?

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
benim kedi bu aralar fazla yemeye başladı. sizin az yiyen tarantulalardan birisiyle takas düşünebilirim.:D:D:D
kedimin özellikleri:
cins:siyam
kısa kuyruklu
4 kg civarı
aylık masrafı 30 ytl :D:D:D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@atahan07

maşaallahı var senin kedininde tosun gibi bişidir. bi fotosunu koysana yaw

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@atahan07

slm..........babacan ben bu noktaya çok takıldım :ci: sorun değil takasa gireriz ama ondan sonra benim o kediyi beslemek için tüm tarantulalarımı markete yem karşılığı takasa falan vermem gerekir:rolleyes:

@Bulunmaz

slm........

babacan onlar Pamphobeteus platyomma ..en büyük boy oranı 10 cm ve birezilyaya has bi türdür tarantula ailesinin en pisikopat türlerinden biridir Pamphobeteus türü..ilk defa besleyenlere kesinlikle tavsiye edilmez..ama çokta şirinler

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
slm...........

arkadaşlar eğer admin ve mod larımızı kızdırmıycaksam.:eek: .ve yasak değilse biraz reklam gibi olcak ama ;) bu hayvanlar hakkında merak ettiğiniz herşeyi (link) adresindende..öğrenebilirsiniz...

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@emreonem

Yapma yahu, demek en piskopatları bunlar..Bende en küçükleri bunlar, bunlardan zarar gelmez demiştim ama meğer öyle değilmiş!..

Teşekkürler..

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
hocam bu senin hayvanların almaya kalksak en ucuzu ne kadar dır yaw....takas harıcı...........

marule

Daimi Üye
Tepki
406
Aynı soruyu bende soracaktım, diyelim ki takas için önerebileceğimiz bir şey yok, bu güzel hayvanlardan bir tanesini beslememiz için ne kadar gerekiyor? İlk defa başlayacak birine hangi türü önerirsiniz? Bu türün yetişmesi için gerekli teraryum ne kadara mal olur?

Biliyorum çok soru sordum ama napayım insan heycanlanıyor karşısında böyle değişik hayvanları görünce ve de onları besleyebileceğini bilince:)

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
slm elinde kac tür mevcut acaba ve bunlardan nsl yavru alabiliyorsun?bizimkide merak iste saygılar

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
allahım hayatta en korktuum şeylerdendir örümcekler ve böcekler işin açığı 15-20 cmden küçük yaratıklardan hiç hoşlanmam harbi görünce çok korkuyorum

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Merhaba bende bi aralar igoana beslemeye karar vermiştim ama bakımları biraz zahmetli olduğundan vaz geçtim! ama şu Brachypelma smithi çok hoşuma gitti ama herzaman işin en uç noktasını öğrenmeden hayvan alma taraftarı değilim o yüzden biraz araştırdıktan sonra bunlarla iyi dost olucak gibiyiz umarım daha ayrıntılı bilgiler ile burada konu devam eder.

emreonem

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@sGonzales

slm............

babacan iguana,yılan,kerkenkele bunlar hep bakımları zor özel toprak,özel ışıklandırma ve sürekli yem ihtiyacı olan hayvanlardır...
tarantulalar ise artı bir bakım gerektirmeyen hayvanlardır.herhangi biryerden alabiceğiniz bahçe toprağında bakabilir.ışıklandırmayı sadece görsel olrak güçlendirmek ve yem bulamadığınızda aylarca aç bırakabileceğiniz(adult lar 2 yıl aç durabiliyor)bir hayvan..
ayrıca tabana pislemesi için kağıt falanda sermenize gerek yok.:rolleyes:

smithi gerçekten çok güzel bir tari..keşke beslenmesi ve satışı yasak olmasaydı:mad:
(link)
(link)