tailer

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaslar yakın zamanda yeni bir bisiklet alıcam ve aldıktan yakın bir zaman sonra disk fren sistemine geçmeyi düşünüyorum ancak şöyle bir sorunum var
ben ege üni de okuyorum ve bisiklet klübümüzün uzun turları genellikle yazın oluyo. bisiklete disk takınca bildiğim kadarıyla arka ve öne bagaj takılamıyor.bisiklet hem yaz kış okula gidip gelirken hemde okulla düzenlediğimiz her türlü turda kullanıcam(bunda dağ bayır gezmek çamura girip çıkmak dahil). o yüzden disk bana gerekli gibi gözüküyo ve kişisel bir isteğimde var neyse. bende bisikletin arkasında trailer(adını başka bi konuda gördüm tam bilmiyorum :D ) takmayı düşünüyorum ancak bunları türkiyede bulabileceğim(özellikle izmide) bir yer yada internetten siparş verebileceğim bir site varmı? biraz uzun oldu kusuruma bakmayın anca bukadar kelimeyle derdimi anlatabiliyorum :D
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Karadeniz turuna çıkan Özcan Bey'in mavi Trek'i hatırladığım kadarıyla disk frenliydi ve arkasında çanta konulacak kısmı vardı. Disk fren olsa bile arka bölüme bagaj yerleştirilebilir olması gerek. Detaylı bilgi için uzun tura çıkan tecrübeli forumcular yardım edecektir. Ayrıca benim görüşüm, bu tarz bir bisiklette disk frenin olmaması yönünde. Çünkü uzun turda karşılaşabileceğiniz bir hidrolik sorunu büyük sıkıntılara sokabilir sizi. V-fren'in bakımı ve kullanımı daha basit ve kolaydır.

iyi sürüşler

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
dostum görüşünde sonuna hadar haklısın zaten kullanacağım bisiklet bir mtb yani tur bisikleti değil.aslında bir mtb ile tura çıkmak da çok elverişli değil ancak imkanlar anca bunu elveriyor
saygılar

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
benden cok daha bilgili fikirlerini yazacak kisi vardır elbet fakat bende dusuncelerimi yazıyım... kendi bisikletimde disk fren var ve surtunmelere adeta lanet okuyorum alyanmın cakı kısmı ile disk freni acmaktan alyan bile sıkıldı artık nerde ise sadece bu yuzden ya temiz 2. el parcalardan olusan v- fren bir bisiklet yada bir tane city bike almayı dusunuyorum (trek fx 7.3)