Suunto Speed Cadence Sensorü

Alp C.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Merhabalar bayağı aradım ama forumda benzer bir konu bulamadım. Suunto hız ve kadans sensörü aldım Suunto Ambit 3 saatim için. Kutuyu açtıktan sonra montaja giriştim. Aletin üzerinde bir yeşil bir kırmızı minik led lambaları ilk başta yanıp söndüler, akabinde ne yapsam çalıştıramadım(sensörlerin konumlarını sol pedal kolunda değiştirdim vs.) Suunto sensörünü daha önce kullanmış aynı sorunu yaşamış ve çözmüş olan varsa , beni aydınlatabilirlerse çok sevineceğim.

Scudo

Nevzat_T

Üye
Tepki
2
Alp Bey, merhaba ben de almayı düşünüyorum. YouTube de sensoru uyandırmak için aynakolu ve arka lastiği çevirdikten sonra 10 kere ledin yanıp sönmesi gerektiğini söylüyor. Denedıiniz mi? Ayrıca nereden kaça aldınız özel olmazsa? Selamlar

Alp C.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Nevzat Bey, evet ben de gördüm o videoyu. bir kaç defa yanıyor fakat bir türlü bir veri aktarımı olmadı. ben de iade ettim, (link) dan almıştım.

Msuzun

Üye
Tepki
0
İsim
murat sünnetcioglu
Bisiklet
b'Twin
Merhaba,

Bu urunden bende almayi dusunuyoruam ama 2.el varsa satan konusalim

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Sensor üstündeki yeşil ışık yandığı zaman kadans, kırmızı ışık yandığı zaman da hız sensörünün aktive olduğunu gösterir. Bu ışıklar 10 defa çaktıktan sonra bir daha çakmazlar. Bu ışıklar yandıktan sonra sensör çalışmaya başlamış demektir, saat ile eşleştirmek gerekir. Bir kere eşleştirmek yeterli olur. Daha sonra her kullanımda pedalı ya da tekerleği bir-iki kere döndürerek sensörü aktif hale getirir ve saatin spor modunu açarız.

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Dostlar Merhaba,
Suunto Ambit 3 Peak cihazım için ben de hız ve kadans sensörü almak istiyorum ancak aklımda bir iki soru var.
- Acaba sensör eşleştikten sonra bisikleti hareket ettirince saatin sport modunu otomatik açıp başlatması mümkün mü? zira saati başlatmayı zaman zaman unutuyorum ve iş işten geçmiş oluyor.
- Bu sensörle birlikte normalde ekranlarda yer almayan yapılan toplam kilometrenin yer alması mümkün mü? Sensörleri takınca sadece toplam kilometre için ayrı bir bisiklet yol bilgisayarı ve sensörü kullanmak istemiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Özden Özdemir

- Birinci sorunuzun cevabı maalesef mümkün değil. Her seferinde manuel başlatmak gerekiyor.
- Toplam kilometreyi saatte göremiyorsunuz. Sport modu açtığınızda durdurana kadar ne kadar yol gittiyseniz onu görürsünüz. Ama Strava profili oluşturup, her antremanınızı Stravaya senkronize ederseniz toplam kilometrenizi Strava'da görebilirsiniz. Strava'da bisikletinizi settings >> my gear altında tanımlayıp default olarak seçmelisiniz.

Ekleme: hız sensörüne ihtiyacınız yok. Tek başına kadans sensörü de işinizi görür. Hızı GPS üzerinden kendisi hesaplıyor. Hassas hız bilgisine ihtiyacınız yoksa GPS ile hesaplanan hız da yeterli bilgiyi verir.

• Beğen
Tepkiler: usercy

barış001

Üye
Tepki
0
İsim
barış
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano