Sürüşte göz kanlanması

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar her sürüşten sonra eve gelip aynaya bakıyorum ve gözlerimin sert tabakasının yani beyaz kısmının kıpkırmızı olduğunu görüyorum.

Shimano ce-s20r gözlük kullanıyorum. Bunu yaşayan ve sebebini bilen var mı? Rüzgardan olsa herkese olurdu diye düşünüyorum.

Scudo

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Terden ve rüzgardan herhalde. Bende de oluyor :/

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Terden olmadığına eminim. Zaten 60 kilo insanım. Bugün donarak hiç terlemeden 30 km sürdüm ve eve geldiğimde durum aynıydı. Acaba oakley gibi büyük camlı, gözü daha çok kapayan tipte bir gözlük mü kullanmak gerek diyecektim ki, profil fotoğrafınızda büyük bir gözlük gördüm :D

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@alcest :D :D valla yorgunluktan da olabilir. Cevabı bende merak ediyorum

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
@turac000
Evet rüzgar fikrinden sonra ilk aklıma gelen ''yorgunluk'' olmuştu. Zira düzenli uyuyabilen bir insan değilim. Ama son 3-4 gündür erken yatmama rağmen devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: turac000

Ahmet ERENN

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Doktora gidip muayene olun bence. Vücutta ilk göz yaşlandığı için dikkat etmek gerekiyor..

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
ben gözlük kullanmıyorum. sürüşten sonra gözlerim kanlanıyor, rüzgardan dolayı sanırım ya da toz topraktan dolayı

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Göz kuruluğu olabilir. Ne boyda gözlük kullanırsanız kullanın hava sirkulasyonu gözü daha fazla kurutup kanlanmaya sebep oluyor büyük ihtimalle. Bir göz muayenesi yaptırın. Basit bir damla ile çözüme kavuşursunuz bence. (Yorgunlukta göz kuruluğu yapabilir)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Bence tamamen rüzgar ve soğuk havadan.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.527
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@alcest Gözlerinizi dinlendirmez ve sürekli rüzgara maruz bırakırsanız göz kuruluğu olur. Doktora gidin. Göz yaşı damlası verecektir.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Kan basıncı fazla yükseliyor olabilir sürüş sırasındaki tempodan. En iyisi dahiliye uzmanı ile görüşüp sürüş şartlarındaki nabız seviyesi bilgisi verilerek dönüşte bu görünümün normal olup olmadığı konusunda görüş istemek.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Toz,güneş vs alerjik bir rahatsızlık gibi görünüyor. Ter de göze bulaşıyorsa o da yapar. En iyi çözüm gidip muayene olup sıkıntıyı gidermek.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@alcest gozluklerinize de baktim merak edip,
Surus sirasinda gozunuze dayanabileceginden fazla ruzgar geliyor, baska aciklamasi olamaz cunku. Ayni gozlugu kullanip cok memnun olanlar vardir, dogal. Fakat herkesin gozu ayni hassasiyette degil. Belli ki sizin gozunuz biraz daha hassas. Belki de @BerkEvren in bahsettigi gibi goz kurulugunuz var, doktora da gorunun damla yazacaktir buyuk ihtimalle.

Ozetle, doktora mutlaka gidin. Ve gozunuzu daha iyi kapatacak bir gozluk modeli almayi bir dusunun. Oldukca genis gozluk modelleri mevcut.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Makula 06

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
Oncelikle gecmis olsun iki ihtimal var ya gozluk tam korumuyo gozunuzu yada daha buyuk ihtimal surus sirasinda yola cok konsantre oluyorsunuz ve goz kirpma refleksiniz azaliyo heriki durumun sonucuda kuruluk. Sık kırpmaya alistirin gozunuzu ve diger arkadaslarin dedigi gibi suni gozyasi kullanin

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Bugün cebimde gözlüğüm kırıldı. İşin kötü tarafı biraz param var fakat oakley'e verecek tipte bir insan değilim. Öğrenciyim. Ne yapacağımı bilmiyorum :D