Surly Long Haul Trucker.2012 26"

Tepki
1
İsim
özgür
Merhaba bende yeni bir surly lht toplamaya karar verdim. Boyum 1.80 cm, bacak boyum ise 83.5 cm. Kadro ise 58 cm büyüklüğünde sizce doğru bir kadro seçiminde bulunmuş muyum?

Scudo

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
Bence 58 büyük gelebilir siz gene bir 56 yada 54 düşünün derim

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Boyum 180, bacak boyum 83cm. 26inç 54 kadro kullanıyorum. Çok da rahatım.

Tepki
1
İsim
özgür
Tekrar merhaba, kadroyu toplamaya başladım akıl danışacağım kimse yok, her parçayı tek tek araştırıyorum. Suan için schwalbe 1.75 tour lastikl ve arka göbek için xt deore fh 780 e karar verdim. Diğer parçalarda yardımcı olur musunuz?

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Merhabalar. Resimler uçmuş, forumun kendi resim yükleme özelliğini kullanarak tekrar yükleyebilirseniz kalıcı olur.

Tepki
1
İsim
özgür
Ufuk bey teşekkürler, jant seçiminde karar veremedim bilginiz varsa eğer fikir verir misiniz?

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
jantı toplatacaksanız 36 telli en az 32 telli olmasına dikkat edin. xt göbekler iyidir işinizi görür . mavic jant çemberi yada dt swiss çemberler var , tel olarak da genelde dt swiss ile toplarlar kalitelidir ve sağlamdır. eğer bu gün jant toplasam ön jantı dinamolu son 28 göbek ile toplarım. hem disk hem normal fren versiyonu var hatta bike components de hazır taoplanmış ön jantlar bile satıyorlar son 28 göbekli. sırf dynamolu son 28 göbek 205 euro civarı. ama dünyanın en iyi ve hafif dinamolu göbeği. iphonları ve laptopunuza kadar herşeyi rahatca şarj edersiniz . the plug 3 usb çıkışıyyyyyyl berasanırım 330 euro civarına geliyor bir araştırın derim.

cocopanel

Üye
Tepki
0
İsim
serim tağar koç
Merhaba arkadaşlar ! Ben Ankara'dan bisiklet kültürüne yeni bir öğrenciyim. Bir senelik bir erasmus dönemi geçirdim ve dönemimin yarısı bisiklet binmeyle geçti. Belçika , Hollanda ve Almanya arası toplam bir dönemde 2000 km'ye yakın sürdüm. Şimdi kendime bir Surly almak istiyordum ve LHT'de karar kıldım. Starbike.com adlı bir site buldum Türkiye'ye sıkıntısız gönderim yazıyor sitede ve şaşırtıcı bir şekilde ucuza satıyorlar frame'leri. LHT nin frami 2.400 tl civarlarında ve bu biraz şaşırtıcı. Fakat dediğim gibi bisiklet kültürüne yeni olduğum için parça toplama gibi konularda hiçbir bilgim yok ve öngörüm de malesef oluşmuyor. Acaba bu iskeletin performansını ve özgürlüğünü düşürmeyen yedek parçaları toplamam ve yapımı bana ne kadar civarında tutar bir öngörünüz var mı ? ve tabii ki de zamanınız ve bilginiz doğrultusunda parçaları örneklendirip beni bilgilendirebilir misiniz ? Çok teşekkürler ! sevgiler!

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cocopanel

Merhaba, lafı çok dolandırmadan kısaca yazayım istedim inşallah gönlünüzde ki Surly modeline sahip olursunuz ben olamadım. :uzgnm:
Vakti zamanında açmış olduğum şu başlığı inceleyebilirsiniz ((link)) Konu hakkında bilgi sahibi olanlar yol göstermeye çalıştılar ve yardımcı oldular sağolsunlar.
Benim toplayamama nedenim tamamen maddi, yurt dışı kanallarından alabilirsiniz ve İstanbul'da ismini hatırlayamadığım bir yerde kadroyu sipariş ile getirebiliyor. (kârını alarak) Doların durumu malum, şu zamanda kadro almak isterseniz yazmış olduğunuz gibi 2500 lira yada biraz daha üstüne denk gelecek fakat elle tutulur ekipmanlar kullanmak istediğinizde bu rakam 8 bin liranın üzerine çıkıyor. (benim hesaplarıma göre) Grup set, jant, jant göbeği, lastik vs. şu bu olsun derken rakam akıl almaz yerlere varabiliyor. Şahsen ben doların şuan ki durumu nedeni ile cesaret edemedim, başka bir model bisiklet tercih ettim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato