Surly LHT Kadro Fiyatları

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu yaz, gelecek yaza kadar bir adet Surly LHT toplamaya karar verdim.
Para biriktirmeye başladım, tahmini 2016 mayıs ayında toplarım diye planlıyordum. Duruma göre de kadroyu daha önce alırım diye düşünüyordum.

Her şey plana uygun giderken önce euro artmaya başladı, 3.5 liralara çıktı. Şimdi euro 3 lira seviyesine indi ama bu defa da bike-components fiyatı arttırmış. Yazın baktığımda 350 euro idi kadro, ondan önce sene başında 330 - 320 euro arası bir şeydi. Şimdi de 410 euro yapmışlar, sözde euro düştü ama fiyat artınca daha pahalıya geldi.

Cuma günü mail atmıştım, niye böyle kafanıza göre zam yapıyorsunuz, bir yıl içinde 2 zam, az da değil 60 euro ne iş diye. Kısa bir şekilde satış fiyatlarımız alış fiyatlarıma bağlı, kadroyu daha pahalı aldığımız için daha pahalıya satıyoruz yazmışlar.

Konuyu açma sebebim ise şu, bu kadroyu alabileceğim alternatif bir site var mı ? Daha uyguna alma imkanım var mı sizce ? BC den o kadar alışveriş yaptım ama bu zam sinirim bozdu. Kaç aydır sepette duran ürün, bir anda 60 euro zamlanmış. Üstelik kadro için yeterli param da vardı, ufak bir uyarı olsa hemen alırdım fiyat artmadan ama olmadı. Maili de bir ihtimal eski fiyattan alabilir miyim diye atmıştım, o da olmadı.

410 euro kadro, 80 euro vergi, 35 euro kargo = 525 euro, kabaca 1.600 tl Fiyat artmasaydı 1.400 e mal olacaktı.

Ayrıca 2 ay kadar önce Surly'e mail atıp 2016 modelinde bir değişiklik olacak mı ? Gelecek yaz kullanmak için kadro alacağım, eğer bir değişiklik olacaksa bekleyeceğim, 2016 da aynı ürün olacaksa şimdi alacağım diye sormuştum. Hiçbir değişiklik olmayacak dediler.

Ürün : (link)

44618 dosyayı görüntüle

Scudo

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Sizin gibi bende Surly toplamayı uzun uzun (1 sene) düşündüm. Ancak mali bakımdan ideal bir tur bisikleti olana kadar yaklaşık 5 bin TL cepten çıkıyor. Bu nedenle surly toplamaktan vazgeçtim onun yerine vsf tx400 alacağım. Bence iyi düşünmekte fayda var :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hali hazırda birçok malzemem var, jant tellerinden, selesine, oradan jantın iç yüzeyine yapıştırılacak fitile kadar alacağım ürünler belirli. Ayrıca birçoğu da zaten elimde.
Bu sebeple kadro alıp kendim toplayacağım. Hazır almak istemiyorum.

Surly lht kadro konusunda bir şüphem yada kararsızlığım yok. Sadece mümkünse kadroyu 1.500 altına mal etmek istiyorum.1 yıl önce alsam mı diye düşündüğüm de 1.200 liraya geliyordu, bekledikçe arttı fiyat.

Evet yok mu kimsenin bilgisi ?
Mesela Canyon bisikletlerde ki gibi buradaki maliyetine, gidip farklı bir ülkeden satın alınıp gelinebiliyorsa onu da yapabilirim. Yani bu şekilde biraz daha fazla bile verebilirim, gezmeyi severim.

Ve sadece 2 renk var kadro için. Sizce alttaki renk mi ? Onun da altındaki mi ?
Şu an ki bisikletim de siyah olduğu için bir alttakini düşünüyorum ben.

44696 dosyayı görüntüle
44697 dosyayı görüntüle

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Kron
Krem olan daha guzel

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
@Özgür K. bike components muhtemelen artan dolar/euro paritesinden fiyatı arttırmış olabilir. Yani onlar da sizin gibi kur mağdurudur. Bunun dışında önerim, Surly Amerikan menşeili bir kadro ve önümüz 27 Kasım black friday denen yılın indirim patlamasının yaşandığı gün. O gün içerisinde Amerikan alışveriş sitelerinden ucuza bir kadro ve gönderim yakalama şansınız olabilir. O gün de yakalayamazsanız size önerim Eurozone bölgesinden değil dolar ile alışveriş yapılabilen Tayvan filan gibi bir yerlerden kadroyu bakmanız. Surly sitesinde distribütör listesi vardı yanlış hatırlamıyorsam...

@ogeday13 Ben de tam sizin düşündüğünüz gibi yapıp VSF xt400 almıştım Surly toplama yerine :)

Tepki
10
İsim
Oğuzhan
fuji toring dururken neden surly alıyorsunuz anlamıyorum.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaş Surly kadrosu alıp toplama yapacak, yani fabrikasyon bir bisiklet almayacak. Hem kişisel fikrim Surly'nin kadro olarak fuji'den bir adım önde olduğunu düşünüyorum

Tepki
10
İsim
Oğuzhan
Tartışmak istemem ama 1 adım önde ne demek sonuçta dünya turu yapan gürkan gencin bisikleti alüminyum bir mtb kadroya sahip yani demem o ki her şekilde tur yapılabiliyor. Tamam en iyisi olsun diyoruz istiyoruz ama en iyisi de bence fuji touring. surly 1 adım önde desek bile bu 1 adım ne kadar önemli. Yine toplayın ama 5000 tl az para değil. Aldın topladın o bisikleti satmaya kalksan zor satarsın herkes bir bisiklete o kadar para veremez veren de sifır toplar sizin gibi. Fantazi yaratmaz isek fuji sizi her yere götürür.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşte bu tarz kişiler beni forumdan soğutuyor. Herkesin bir bilgi birikimi var, belirli düşünceleri var. Ben bu konu altında gerekli cevabımı aldım, @Okan A ile de özel mesaj yolu ile konuştuk ve sorumun cevabını aldım, yardımcı oldu ve fikir verdi.

Şimdi konu ile alakası olmayan birinin, hatta 2 hafta önce üye olup 10 mesaj atan, kullandığı bisiklet peugeot olan birinin bu konuya gelip bilmiş bir şekilde mesaj atmasında nasıl bir mantık var ? Üstelik örnek verdiği Gürkan abinin kullandığı Son dinamo göbek bile iyi bir bisiklet parası iken ve benim maddi durumum hakkında da bir bilgisi yokken gelip mesaj atmasında nasıl bir mantık var anlamıyorum ? Sence fuji touring den, ithalatçısından hiç mi haberim yok ? Yada Gürkan abinin kullandığı bisikleti bilmiyor muyum ?
Sadece onun değil, geçen sene eşlik eden Enes'in bile tüm ekipmanını gayet iyi biliyorum. Aldığım ürünlerde de fiyat/performans kullanım amacım, kullanıcı yorumları gibi şeylere dikkat edip ona göre seçim yapıyorum. Ama buna rağmen arada bir böyle 1-2 kişi gelip yok o kadar gerek yok, yok aslında akira kato kaynaklı bisiklette poşetle çuvalla yolculuk yapıyor gibi birşeyler söylüyor.

Hayır belki alıp 5 yıl kesintisiz dünya turu yapacağım ? Belki yarın çıkıp Asyaya doğru pedallayacağım ? Neye göre tavsiye veriyorsun ?
Hayır konuya da özellikle yazdım, kadro konusunda kararım belirli, sadece daha uygun alabilir miyim bunu soruyorum diye. Fujinin gittiği yere zaten şu an ki bisikletim Trek ile de gidebilirim.

Normalde engelleyip geçiyorum ama artık engelle engelle kaç kişi oldu bilmiyorum. En iyisi bir süre forumdan uzaklaşmak. Zaten turcubaba uzaklaştırıldığından beri soğudum forumdan.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@redbulluvodka
Görüşlerinize saygı duyuyorum. Herkesin zevki, tarzı, bütçesi farklı bu nedenle kimi alüminyum, kimi çelik kadro tercih ederken kimisi de Koga yada Bisan'la tura çıkarak binlerce km yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: redbulluvodka
Tepki
10
İsim
Oğuzhan
@Özgür K.
Benimle neden tartışıyorsun. Seni sinirlendirecek bir şey söylemedimki. Bu kadar egoist olma sağlığına zarar. Rahat ol boşver beni. [emoji41]

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Özgür K.
Ben yalnızca hangi renk soruna yanıt verebilirim ki natural deri rengi ile uyum açısından krem çok daha şık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Açık renk çok soluk. Diğerinde bisiklet daha çok gösteriyor kendimi. Siyahı alırdım ben olsam.

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Cross check toplamış ve kullanan birisi olarak bikecomponents.de sitesini de kontrol edin derim. Surly'nin klasik rengi Siyahtır:)))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Baz alınabilir. Negatif yazan arkadaş haklı. Empati kurduğumuz bile kızdım. Bakkala gitmiş ekmek alican. Kasada parayi çıkarıyoruz bakkal amcası gaipten haber geldi ekmeği ucuz veriyorsun 2 tl yaptım .
@Murat B.

Starium

Üye
Tepki
3
Merhaba. Pedalla.com.tr de surly 52 kadro 26" bisiklet 1500 e dusmustu. Bi bak istersen. Bi iki gun once bakmistim. Iyi aksamlar.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Pedal bisiklet turkiye saticisi gecen cuma tum urunlerde %25 indirim oldu ve 700c 58 kadro lht 1450 gibi bir rakama dustu taksit imkanida var...bir telefon acip sorabilirsin elindd istedigin model var mi diye

Özgür AKAR

Aktif Üye
Tepki
259
Bisiklet
Bisan
Yılda 3 ayı mı tur için ayırmadan bisiklete ve donanima yüksrk paralar vermem, özellikle kapitalizmin bisiklet sektorune etki etmeye basladigi son 5-6 yilda. hele ki 150$ lik bisikletle 20bin km yapan italyanları görunce, iş seyyahlıktan gösterişe dönme arifedindeyken.