sürekli lastik inmesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sanırım 5. iç lastiği 2 3 kerede dış lastik değişti. bisikletin arka lastiğine 30-35 psi de full hava vurduktan sonra 1 tur atıyorum 10-15 km hemen arka lastik iniyor yada bana öyle geliyor üzerine oturduğumda bi miktar güvensiz hissediyorum. bunu engellebilir miyim bilgisi olan var mıdır? kilodan olabilir diyorum. bisikletin üstünde 90-95 kg oluyor..

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Gerçekten mi iniyor yoksa size mi öyle geliyor?

Bazı iç lastikler biraz fazla gözenekli oluyor sanırım, sürekli inenlerle karşılaşmışlığım var. Sorunu kesin olarak patlak önleyici sıvı çözmüştü bende.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
90 kilo birisi için en az 45psi hava vurmanız lastiğin kullanılabilirliği açısından önemlidir. Bazı lastikler en az 45 psi hava basılması gerektiğini dış lastik üzerinde belirtirler..

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Üstüne binince lastikler inik gözüküyor bence gözünüze :) 35 psi hava bana bile az geliyor 68 kiloyum basıncı biraz daha arttırmayı deneyin bence.

• Beğen

Cyclopower

Üye
Tepki
181
@serisonu

Merhaba. Kesinlikle kiloyla herhangi bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bende bahsettiğiniz kilolardayım ve şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.

Benim önerim, arka iç lastiğinizi değiştirerek tekrar denemenizdir. Bazı lastiklerde fabrikasyon hatalar nedeniyle böyle durumlar oluşabiliyor. Eğer sorununuz arka iç lastikle alakalı değilse bile yedek lastiğiniz olmuş olur. Denemekten zarar görmessiniz. Aynı zamanda arka iç lastiğinizi değiştirmeden önce, dış lastiğin iç bölümünü iyice kontrol ediniz. Dışarıdan içeriye girmiş bazı nesneler olabilir ve tekrar aynı sorunu yaşayabilirsiniz.

Ender arkadaşımızın "Evde Amatörce Bisiklet Bakımı" adlı yazısınıda incelerseniz lastiğiniz ile ilgili bakımlarıda kolayca yapabilirsiniz. Konuyla ilgili link aşağıdadır.

Evde Amatörce Bisiklet Bakımı :
(link)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
herkese cvplardan dolayı tsk ler.
iç lastiğimi 0 dün taktım ve 5. iç lastik falan ondan olduğunu sanmıyorum
ilk olarak 30 35 arası psi basıyorum ve elimle kontrol edip sertleşince bırakıyorum hep bana patlayacak gibi geliyor.
sorun lastiğin inmesi değil sanırım bana inik gibi gelmesi,
ilk fırsatta lastiğin havasını indirip 40 45 psi de hava basacam bakalım o zaman ne olacak.

yumuth

Üye
Tepki
18
benim 26inc bisikletimde 45-60 psi yazıyor ben 60 kilo olmama rağmen 55 basıyorum çok rahat oluyor şimdiye kadar da hiç lastik patlatmadım

• Beğen

ByAtilla

Aktif Üye
Tepki
78
O pompadan pompaya değiştir ark ım bence sen git bi benzinliğe oradan 55 psı hava bas en garantisi bu :D

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dün akşam yine 40 la inik olan kısmı şişirdim ve taş gibi oldu.. 1 2 km gittikten sonra 1 2 çukur atladım ve tekrar indiğini fark ettim. tekeri indirip dediğiniz gibi bi 50 ile hava basmam lazım.. tam olarak bu psi olayını anlamadım ama bi denemekte fayda var gibi.

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Benim anladığıma göre sorun iç lasik veya dış lastik te değil jantda belki jant bandınız olmadığı için tel başları iç lastiğe zarar verip lastiği indiriyor olabilir.

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
@serisonu

O zaman bence lastiğii sökün ve jant için bant yoksa elektirik bandı ile 3-4 tur bantlamanızı öneririm lastiği sökmüşkende dış lastiğin iç tarafını kontrol edin diken vb var mı diye?
Bu arada oto sibob mu kullanıyorsunuz?