Süpriz Kartepe Zirve Tırmanışı

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Merhabalar sevgili Harun bana geçen yıl buradan Yalova Bursa ve Uludağ tırmanışını teklif ettiğinde nasıl olacak diye sormadan edemedim aynen şöyle söyledi feribotla Yalovaya geçer oradan direkt basar Uludağa kadar gideriz ve döneriz dedi çevirirkende yemek işini hallederiz demişti ozaman böyle birşey benim için mümkün olmadığı gibi bu adam ne diyor demiştim kendi kendime fakat bugün baktığımda bisikletten inmeden gittiğim mesafe 152km biraz şaşırtıcı ama gerçek. Sevgili Harun Güney ile uzun zamandır görüşemiyorduk birkaçgün önce birden ortaya çıktı ve apar topar bir tur yapmaya karar verdik son günlerin gündemindeki Kartepe turu geldi aklımıza hemen planımızı yapıp uyguladık, ben metrobüs ile Söğütlüçeşmeye gittim oradan Bostancı Harun zaten Anadolu yakasında Bostancıda buluşup çevirmeye başladık yolların durumunu bilmediğimiz için mtb bisikletlerimizle gittik bu tam bir keşif turu anlamındaydı aslında ama Kartepe tırmanışına gelince sanki bana biraz antreman havası kokusu geldi daha sonra ise hotelin oradan vericinin olduğu yere tırmanışım benim çapımda bir bisikletçi için sınırların çok ötesindeydiki bunu Harun da fark etti her ikimizde hedefimizi gerçekleştirdik aslında dönüşü de çevirerek yapmayı planlıyorduk fakat yolun gerçekten çok bozuk ve tehlikeli olması bizi Yalovadan feribota binmeye yöneltmiştiki tam mesafeyi ve feribot saatlerini bilemediğimiz için Derbent ten trene binip geri döndük.

Not: teknik bilgiler için lütfen sorunuz...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anlaşıldı sen bu pazar gelmeyeceksin 1601 tepede darubun pankartını açacağız ve hatta 2 ağustosda bir daha gideceğiz kartepe her vakit gidilecek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
vericilerin olduğu yere otelin olduğu sağ yoldan çıkış ve aynı yerden tekrar otelin olduğu yere iniş bakalım nasıl bir adrenalin iyice heyecanlandım 10 mayısta gittiğimizde asfalt yolu çıkmak kolaydı ama o stabilize yolu tırmanmak esas mesele o darub içinden birileri tırsmaya başladı bile evet zor olana konsantre olmak kartepeden vazgeçeceğimi hiç zannetmiyorum her ay bir tur düşünüyorum o virajlı ve dik yolları özledim

kartepe idolümdür

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Çavuş selam umarım turu beğenmişsindir birlikte gidemediğimiz için çok üzgünüm fakat kısmet değilmiş Kartepe zirvesinin senin için çok önemli olduğunu biliyorum evet doğa olarak çok güzel ve yoluda muhteşem yakın olmasıda artı avantaj evet devamlı antreman bölgesi olarak sabitlenebilecek bir yer bencede en az iki haftada bir antreman tırmanışı yapılması gerekir biz direkt kadıköyden çevirip devam ettik tırmanmaya bu herkes için pek mümkün olmayabilir ama sizin yaptığınız gibi tren den sonra tırmanış herkesin kendi terciği şimdi sana hotelden sonrası için birşey demiyorum ama istersen gördüğüm herşeyi aktarabilirim
fakat şunu söyleyeyim hotelden sonraki tırmanıştan aldığım zevk muhteşemdi
biz Sadiyeden tırmandık ve Maşrukiyeye indik böylesi ilk sefer için daha mantıklıydı her iki tarafıda gördük bence tırmanış Suadiyeden olmalı çünkü daha çok manzara ve su var diğer tarafta iniş için uygun muhteşemm assfalt on numara adneralin çavuş görüşürüz...
tırsmaya gerek yok yapılamayacak bişey değil Uludağ bundan çok daha fazla zor....

• Beğen
Tepkiler: çirkin

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tebrikler ;) abartıp vericilere kadar çıksaymışınız, pes diyorum. kasksız bişi gelmedi insallah başına, aman diyeyim inişlerde kask elzem çok 1 kere gerekiyor ama o zaman da koruyor.

tekrar tebrikler

• Beğen
Tepkiler: Aytekin Erzan

Ali Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
Bisiklet
Scott
aytekinim bu kaçak et kesimi değilde nedir bize sağ gösterip sol vuruyorsun bizi maria ile oyaladın sonrada bombayı patlattın bir kartepe turu da bize ayarla ayaklarınıza sağlık tekrar

• Beğen

Ali Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
Bisiklet
Scott
aytekinim bu fotoları buraya koymakla beni kopardığının bilmem farkındamısın bu maria dan sonra bana vurduğun 2.ölümcül darbe oldu şu anda küçük emrah gibi boynu bükük kaldım

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Aytekin Erzan

eyvallah hocam sürekli burayı sayıklamamın nedenini anlamışsındır gerçekten çok güzel yerler olduğu kesin resimlerden belli her daim gidimeli birileri tırstı darubtan ama isim vermeyeyim seni gördüğüm vakit söylerim kim olduğunu
şimdi otelin orda yandan bir toprak yol giriyor ordan gireceğim zigzaglı bir yol tepeye doğru vericilerin olduğu yere çıkıyor o yolu deneyeceğim tepenin etrafını dönerek tarayacağım tepeden aşağı aynı yerden inip asfalta ulaşıp maşukiyeye inerek ordan arifiye yapacağım dostum sen beni öyle bir iştahlandırdınki sorma gitsin ayağına sağlık şu uludağ meselesi kafamı kurcalıyor şimdi işi hem ucuza getirmek peşindeyim araştıracağım doğu ekspresi bursada duruyormu akşam kaçta bursadan geçiyor valla kafaya fena takdım bu pazar haydarpaşadan sorarak öğreneceğim 2800 rakımdı herhalde
bu işi yapmak lazım sen şimdi gittin ya gelmezsin benle seni gidi seni :D :D :D :D

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uludağ oteller yaklaşık 1800 m- zirve (kayak pistinden görülen değil göllerin oradaki zirve) ise 2543 m. buarada uludağ otellerden iniş süper oluyor ;) yol bisikleti ile denedim ancak bazı virajlar yoldan dısarı fırlatmaya calışıyor ozellikle yanal ruzgar varken. bir de parke taşlar zaman zaman çileden cıkarıyor yol bisikleti ile.

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Tebrikler arkadaşlar çok güzel ve sürpriz bir tur yapmışsınız ayağınıza sağlık görüşmek üzere,

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
öncelikle kasksız bindiğim için herkesten özür diliyorum bunun izhatını daha önceden yapmıştım evet bir süredir kasksız biniyorum doğru ama benimde geçerli sebeplerim var fakat bunun izahatı yok tabii ne deseniz haklısınız deyeceğim bişey yok tekrara herkesten özür diliyorum....

• Beğen
Tepkiler: AtilaF

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Aytekin Erzan

ne demek üstad ben ölürüm senin için senki laf üretmezsin basar pedala gidersin yalnız gitmeyi seversin aynı benim gibi ama bu darubu kurunca artık ayağım diğer pedalşörlere bağlı aytekin hoca sende benim gibi yaparsın molalarda kep yolda bandana ve kask takarsın
baba bana öyle bir ilham verdinki bu pazar parçalayacağım 1601 inci tepeyi
çavuş steiner
1.panzer tümeni:Skull-175

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@Tuonela

Kartepe gerçekten süpriz oldu aslında biz sadece sevgili Harun'la çevirmek için yaptık bunu birde benim Kudu ile uzun zamandır gündemimdeydi aylar önce Sapanca ya yaptığımız turda gördüm Kartepeyi uzaktan ve bir gün buraya çıkmalıyım dedim sonra bir Uludağ hastalığı sardı bir kaç kez uludağa çıktım en son 2543 ü denedim ama olmadı ama sanırım 2000m üzerine çıktım büyük zirvenin yolunu bulamadım (link)
uludağdan inişi kesinlikle yol bisikleti ile tavsiye etmem zatan şu sıralar yol çalışmaları var sanırım zaten büyük zirveyede yolla çılacağını pek sanmıyorum fakat Kartepe ye Maşukiyeden çıkış asfalt süper fakat Suadiyeden çıkışta ise daha çok manzara ve çeşme var yazın inanılmaz su kaybı oluyor
abartıp antenin oaraya çıkmaya gelincede çıktığınızda değerini anlıyorsunuz otelden sonra yol çok bozuk herkes kendini ve bisikletini o yola vurabileceğini sanmam yavaş inilip çıkılırsada tat vermez sıkar gibi geliyor yani pek akıllı işi değil ama harika manzara ve zirvede olmanın keyfi....

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Çavuuş darub un sana ihityacı olduğu kesin darub la birlikte bisikletçiliğe turculuğa çok yeni bir soluk getirdin biliyorsun seninle karada görüştüğümüzde fikir alış verrişleri yapıyoruz
üzerinde en çok durduğumuz şeyde sevgimizi gösterebilmek nedir bu eğer bisiklete binmeyi seviyorsak emek vermeliyiz emek verilen herşeyin katmadeğeri döner işte sen bunu yapıyorsun keşke daha geniş kitlelere hitap edebilsen ama seninde kendine göre haklı olduğun yönlerin var sen gizli kahramansın gizli olduğun içinde herkes göremiyor seni....

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Sevgili Aytekin Abicim,
Çok güzel bir gezi olmuş. Aniden çıkılan gezilerin keyfide bir başka oluyor. Aniden çıkılan gezilerin devamını bekliyoruz... :),

Sevgiler...

• Beğen

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Hacı abi 2 dkk otur yerinde ya insanın ağzını sulandırıyorsun,1 gününü dinlenerek geçir senle daha çokkkkk uzun yolumuz var Aytekin abi yakında görüşelim güzel tur resimlere bayıldım Tebrikler Ederim beyler..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
boşver aytekin underground -yeraltı iyidir arada sırada kafamı dışarı çıkarıyorum bakıyorum durum şinanay gene aşağı kaçıyorum
dostum senle her vakit birbirimize karşı sevgi saygı vardı ve hep olacak birbirimize karşı asla maske yapmadık ne senin masken var nede benim sen bağımsız aytekin olarak basarsın bisikletinin pedalına bunu biliyorum hiç bir şeye bağlı olarak değil aytekinin bağımsız hür ve özgür kişiliği için yaparsın bu özelliğimizle birbirimize gerçekten benziyoruz ama darub olayı enteresan oldu diyebilirim benim için düz yollardan kaçıyorum ve de hiç zevk almıyorum bu rampaların bende yarattığı gizem nedir aytekin bilmiyorum niye fanatik bir biçimde rampalı yolları seviyorum anlamış değilim bazen darubun turlarına gelmek isteyenler oluyor fakat performanslarını bilmediğim için ve hep önerim haftanın üç günü rampa çalışmalarını istiyorum ve hatta dik toprak yollarda antraman yapmalarını şimdi baba vericilerin olduğu yere çıkan yol beni çok heyecanlandırıyor çünki ilk defa çıkacağım 10 mayısta o yol sert karla kaplı idi 5 tenmuzda öcümü alacağım o yoldan