Supersonic Rampa, Ultra Action, Marule - Robocop, Sabancı - Bıçkıdere Keşif Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında marule tarafından paylaşıldı.

 1. marule

  marule Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  18 Mart 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  513
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Sabah 8de kalktım, bu sefer tur benim olduğum tarafa olcağından 5te kalkmama gerek kalmadı. Ama 5te kalkabilirdim çünkü gece gözüme bir türlü uyku girmedi, turu düşünmekten. Hemen kahvaltımı yaptım, eşyalarımı kontrol ettim. Bu sırada saat 9.30 olmuş. Kudret Abi nam-ı diğer robocop veya kudu, ve gogogo arkadaşım saat 10.30da geleceklerdi. Bir saat bekleyecektim. Nerde bende o sabır. Hava güneşli, rüzgar yok ben odamda 1 saat bekliycem. Hemen eşyalarımı topladım, spdleri giyip hop indim kapıya 9.55 gibi. Bir de baktım Robocop beni bekliyor. Heycanla bana “Mert biz bugün şileye yetişemeyiz, turu kısaltalım” dedi. “Olur abi, amaç zaten keşfetmek. Gittiği yere kadar” dedim. “O zaman hedef Ulupelit olsun, ordan dönelim, karanlığa kalmayalım” dedi. “Tamamdır kaptan” dedim. Başladık pedallamaya. İlk hedef Tepeören. Yaklaşık 4 km tırmandıkdan sonra Tepeörene vardık. Sabancıda 125 metre olan rakım, Tepeören’de 202 metre. Ordan Fatih Bulvarına saptık. Bu yol çok güzel, Formula 1 pistine gittiği için, kaymak gibi asfalt döşemişler ve tek bir araba geçmiyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu yolun sonuda soldan bulvara devam ediyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Süper bir iniş (204 m – 116 m) (dönüşte çıkış) sonucu F1 pistine varıyoruz. Burdan(Göçbeyli Caddesi) düz devam edip, Göçbeyli yoluna sapıyoruz. Göçbeyli yolu tek şerit, gidiş-dönüş, kenarlarda 1-1.5 metrelik emniyet şeritleri var. Yine trafik yoktu, rahat rahat devam ettik. Trafik yoktu derken 1 araba bile geçmiyordu öyle söyleyeyim. Ve Göçbeyli.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Göçbeyli köyüne vardığımızda soldan devam edip köyün içinden Bıçkıdere yoluna saptık. Buraya kadar zaten inişli çıkışlı olan yol, şimdi ultra rampalı bir yola dönüştü. Yol stablize. Ve 94 metreden 230 metreye kadar kadameli olarak 10 kmde çıkıyorsunuz. Bu yolda başladık rampalara. Çıktık da çıktık.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sonra bir rapmada Robocop dedi ki “Lastiğim hava kaçırıyor, bir hava basalım”, durduk, hava bastık devam ettik. 200-300 metre gittikten sonra baktım Robocopun lastiği yine inmiş, “Abi şunu bir halledelim.” Dedim. Hemen durduk, lastiği janttan çıkardık, iğne deiliği kadar olan patlağı buldu Robocop, sonra yamadı. Ama bu işlem baya vaktimizi aldı. Özellikle Robocopun lastiği bisikletten çıkarırken ve takarken, disk fren olduğu için çok özenli hareketler gerektirdi ama Robocop üstesinden başarı ile geldi. Ben de disk fren almayı düşünüyordum ama o anı yaşayınca vazgeçtim. Gözünü seveyim V-frenlerimin, hop çıkar hop tak.

  [​IMG]

  Hem burda vakit kaybetmemiz hem de rampaların ultra olması, bizi Ulupelit yerine Bıçkıdere de durmaya ve akabinde dönmeye zorladı. Zorladı dediysem, istesek şileye giderdik ama dönüşte karanlığa kalmamak (zira bu içinden geçtiğimiz ormanda tek bir ışık olmayacaktı) ve gezinin tadını çıkartmak amaçlı böyle bir karar verdik. Yeniden döndük rampalara. Biraz iniş(171m -136m, 0.5 km).

  [​IMG]

  [​IMG]

  O da ne Taşdelen Kaynak Suları fabrikası. Hemen daldık içeri. Sularımızı doldurduk. Orada çalışan, bize su veren Yılmaz abi ile bir iki kelam ettik, sonra aynen yola.

  [​IMG]

  Çık babam çık. Derken bir de baktık 230 metredeyiz en tepedeyiz. Verdik kendimizi inişe, Nedense iniş kısa sürdü. En aşağıda, akan bir suya rastladık. Robocop hemen attı bisikletini suya, kamyoncudan kaptı paspası yıkadık bisikletini.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yüksekliğe baktım 61m idi. Yani anlayacağınız dönüşte 61mden 230m ye 3.4 km de çıkacaktık. Ama bunu çok düşünmeye gerek yoktu zira önümüzde yine upuzun bir rampa vardı.

  [​IMG]

  Bu rampa ile 61m den 137 metreye çıktık 0.9 kmde. Hemen tepede bir yemek molası verdik ordaki çeşmenin başında. Karnımızı doyurduk, bu sırada kamyoncu arkadşlar bizi soru yağmuruna tuttu. Çay ikram edeceklerdi ama geç kalmıştık dem bitmişti. Neyse dedik. Kısa bir iniş(137m – 104m, 0.73 km) sonrası bir de baktık, Şile yol ayrımna gelmişiz

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Saat 13.33. Şöyle bir durduk. Gaza gelmeyelim dedik ve Bıçkıdere istikametine devam ettik. 1-2 km sonra Bıçkıdere köyüne vardık.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Canımız çay istemişti. Kahve arıyorduk. O sırada “Nerden gelirsiniz nereye gidersiniz” diye bir ses duyduk, bir 5 dk sonra o sesin Bıçkıdere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mali İşler sorumlusu Yüksel Akın (Yüksel Abi)’ye ait olduğunu öğrenecektik. Şöyle devam etti Yüksel abi “Gelin bir çayımızı için, oturun soluklanın. Oğlum ordan iki çay kap gel”. Biz de tabi hemen durduk.

  [​IMG]
  Kel olan Yüksel Abi.

  Oturduk. Bir sohbet bir sohbet. Sabancıdan yola çıktığmızı buraya geldimiğizi söyledik. Takdirle karşıladılar. Bıçkıdere köyü sakinleri çok iyi insanlardı. Çoğu İstanbulda oturuyormuş, haftasonları köye geliyorlarmış, şimdi de oy vermek için gelmişler. Bir ara Robocop “1960 ihitali, 1970 ihtilali” falan diyince insanlar bir garipsedi. Herkes Robocop un yaşını merak etmeye başladı. Robocop da “Durun şu gözlükleri çıkarayım” dedi. Sonra “Ben 51 yaşındayım yavv” deyince. Hemen millet birbirne çamur atmaya başladı. “İşte sen şöyle sağlıksızsın da böyle oturup duruyoruz tüm gün, bak adam 51 yaşında 33 km yol gelmiş”. Keyiflendikçe keyiflendi ortalık. Bir muhabbette dedim ki “buranın rakımı 126 metre”. Hemen bilimsel mi konuşuyorsun falan dediler. Gösterdim GPSten. Ondan sonra Yüksel Abi bizim alet edevatlara çok meraklandı. Yağmurluğa varana kadar tek tek gösterdim ben de. Bu sırada Robocop da bisikletini anlatıyordu. Kilitlemeli maşayı, hidrolik disk freni falan hep gösterdi. Bu sırada tabi çaylar içildi, ben yanımda getirdiğim kekten ikram ettim, kekler yenildi falan. Bıçkıdereliler bizi köylerine davet etti,”Çıkınızı alın gelin, bizim piknik alanımız var, su-mangal bizden, hep beraber piknik yaparız” dediler.”İşallah” dedik. “Zaten yollar çok iyi artık akar bizim forum buraya” dedik. Mutlu oldular.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bir kaç foto sonrası, dönüş yoluna geçmenin vakti gelmişti. Yüksel Abi numarasını verdi “Gelmeden arayın ha, hazırlanalım” dedi. “Eyvallah” dedik. Başladık saat 14.23 itibari ile dönüş yoluna.
   
 2. #2
  marule

  marule Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  18 Mart 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  513
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  [​IMG]
  Yolun hemen başında yine bir bisiklet yıkama operasyonu

  Dönüş yolunda gelirken ultra olan rampalar, bir anda supersonik oldu. Önce 126 metreden 104 metreye indik. Sonra 139 metreye çıktık 1 kmde. Sonra 61 metreye indik yine 1kmde.

  [​IMG]
  61 metreye inerken ki yokuş, bu yolun sonunda Robocop un bisikletini ilk kez yıkadığı akan akan su var. Giderken tırmandığımız rampa budur.

  [​IMG]
  61metreden sonra 101 metreye çıkan rampa

  Ve sonra 170 metrelik süpersonik tırmanış başladı, rampalar dik ve uzundu.

  [​IMG]
  Bir üstteki fotoğrafın devamı olan rampa 104 metreden 131 metreye, uzunluk 0.25 km.

  [​IMG]
  Tırmandığımız yollar. 75 – 103, 0.2 km.

  [​IMG]
  Tırmanacağımız rampa. 103 m – 111m, 0.1 km.

  [​IMG]
  Tırmandığımız yol. 111m – 133m, 0.1 km.

  [​IMG]
  Tırmanacağımız rampa. 132m – 172m, 0.4 km.

  [​IMG]
  Yolun devamı. Hafif iniş. 180m – 170m, 0.1 km.

  [​IMG]
  Hemen akabinde, 172m – 182m, 0.1 km.

  [​IMG]
  Önümüzdeki rampalar 191m – 221 m, 0.6km.

  [​IMG]
  O rampaları takiben 219m – 230 m, 0.1km.

  [​IMG]
  Ve sonunda 230 metre.

  Bu çıkış bizi biraz zorladı. O vakit daha ileri gitmediğimize ben çok sevindim, çünkü hem rampaları sakin sakin (sakin dediysem 10 km nin altına düşmüyorduk kolay kolay) çıkıyorduk hem de fotoğraflar için bol bol vaktimiz kalıyordu.

  Tırmana tırmana 230 metreye ulaştık. Ondan sonra inişe geçtik. İniş yolunda yine su fabrikasını uğrayıp, sularımızı doldurduk ve akabinde çok dik bir yokuşa vurduk kendimizi.

  [​IMG]
  Soldaki alan su fabrikası, önümüz yokuş. 130 m – 158 m, 0.3 km.

  Bu çıkış sonrası, Göçbeyliye kadar genellikle indik ama arada rampalarda olmadı değil.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Önümüzdeki süper yol.

  [​IMG]


  [​IMG]
  Süper manzaranın devamı

  Göçbeyliden geçtik ve Göçbeyli Yoluna çıkıp tırmanışa devam ettik. Bir ara bir çeşme başında durup, karnımızı doyurduk. Akabinde tırmanışa devam. Fatih bulvarına tekrar girdik, bu sefer güzel bir inişle başladık bulvara ama bu iniş çok kısa sürdü.

  [​IMG]

  Sonra Tepeörene kadar durmadan çıktık. 94 metreden 228 metreye çıktık 7.9 kmde. F1 pistinin yanında model uçak uçuran arkadaşlara rastladık, bir kaç foto ve biraz sohbet sonrası tırmanmaya devam ettik.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tepeörene vardığımızda saat 17.12 idi. Tepeörenden verdik kendimizi aşağıya ve 17.30da Sabancının önünde turu noktalık.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Daha doğrusu benim için bitmişti. Robocop un daha tuzlaya kadar süper bir inişi ve sonra sahil yolundan evine gidişi, ortalama 25 km yolu vardı. Vedalaştık. Toplamda bu tur Sabancı’dan Bıçkıdereye 68 km sürdü. Yolda olduğmuz 7buçuk saatin toplam 4 saat 14 dakikasında pedal bastık.16.36 ortalama hız ile bitirdik(m) turu.


  Özetlemek gerekirse, giderken, Sabancıdan Tepeörene kadar bir tırmanış var. Fatih bulvarı genellikle iniş ama 2 yerinde ciddi tırmanışlar var.Göçbeyliye kadar trafiğin neredeyse hiç olmadığı asfalt yoldan gidiyorsunuz. Yanlız pazar günleri piknikçilere gelebileceği için trafik olabilir biraz. Göçbeyliden Bıçkıdereye kadar ormanın içinden stablize bir yoldan gidiyorsunuz. Bu yol gerek manzarası gerek havası ile süper bir yol. Tek bir araba geçmiyor. Ama ultra rampalara sahip. Ama bu rampaların bir de ultra inişleri var. Bıçkıdere de Dayanışma derneğinde bir çay içiyorsunuz. Dönüş yolunda, o ultra inişler süpersonik rampalara dönüşüp, sizi tırmandırıyor. Bu tırmanış uzun ve dik. Vakit alabilir. Göçbeyliden sonra Göçbeyli yolunda saatin ilerlemesinden dolayı biraz trafik oluyor. Ama zaten bu yol kısa, aynı zamanda bu yol yine tırmanış. Fatih bulvarında Tepeörene kadar hep tırmanıyorsunuz, çok dik değil burası ama uzun. Bu açıdan keyifli bir tırmanış diyebiliriz. Tepeörenden sonra ise Sabancıya kadar hep iniş, devamı da aynı şekilde Tuzlaya kadar hep iniş. Kondisyonu iyi olanlar veya antreman yapmak isteyenlere birebir. Yol bisikletleri için uygun bir yol değil. Gezi amacı güdenler için çok az zorlayabilir ama gördüğünüz güzellikler bu zorlanma hissini alıp götürecektir.

  İlgineneler için rotanın çizilmiş hali
  http://www.mapmyride.com/route/tr/istabul/539123827318473559

  [​IMG]

  Yükseklik grafiği

  [​IMG]
   
 3. paramedik34

  paramedik34 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  930
  Şehir:
  Maltepe, Ümraniye, Şile
  Seviye:
  Fotoğraflara baktım.. Harika olmuş..


  Turu istediğiniz gibi yapamanıza üzüldüm.. Havanın açık olmasıyla katılımım epey olacağını düşünmüştüm aslında..

  Ben dün akşam Şile'den saat 17:30 'da yola çıktım.. Otobandan Ömerli, Alemdağ, Madenler, Çekmeköy, Ümraniye, Libadiye ve Göztepe kavşağından E5'e çıkıp Maltepe evime 6.5 saatte geldim. Toplam 75.3 km göstergede yazan idi. Sadece ömerlide benzin istansyonunda iç atletlerimi değiştirip kısa bir enerji veren yemek molası yaptım. Sabah saat 8:00 da ancak uyanabildim ama size katılmak için yeteri kadar enerim kalmammıştı. Daha önce yazmıştım: bisikletimin bir iki parçasının kırıldığını. Tamiri uzadığı için Şile'den geç çıktım.

  Bundan 4 gün önce sabancı üniversitesşnden Sultanbeyli sapağına sapmış daha sonra Paşaköy istikametine dönerek Ömerli barajının paralelinden Alemdağ kavşağına Şile otobanına çıkmıştım, sonra Üvezli'den Yeşilvadi, Kalealtı, Erenler, Ahmetli üzerinden Şile'ye 7.5 saatte (bir kez ihtiyaç bir kezde vites kırılması yüzünden toplam bir saat mola ile) girmiştim. Toplamda 87,5 km idi gösterge.

  Bugün hafif tempoda 30 km Bostancı Kartal arası ancak binebildim makinama. Ama aklım sizde kalmıştı. İnşallah bir gün beraber tamamlarız çizdiğiniz rotayı.

  Bol pedallı günler..

  Tolga..
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 4. mahmut aslan

  mahmut aslan Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Mart 2009
  Mesajlar:
  108
  Beğeniler:
  105
  Şehir:
  istanbul-avcılar
  Seviye:
  marule arkadaşım turu çok güzel anlatmışsın. okumaktan keyif aldım.fotoğraflar teknik bilgiler süper.

  eline sağlık
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 5. ZekiAlper

  ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.911
  Beğeniler:
  1.653
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Antalya Downhill Özel Antrenör
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Mükemmel bir ikili olmuşsunuz. Abi tebrik ederim sizi verdiğiniz emek ve güzel anlatım için..
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 6. serhad

  serhad Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Nisan 2008
  Mesajlar:
  484
  Beğeniler:
  1.299
  Şehir:
  Eskihisar
  Seviye:
  Değişik güzergahlar ufkumuzu genişletiyor. Çok güzel bir gün geçirmişsiniz. Yaşanmış bir gün daha. :) Bravo arkadaşlar. :)
   
 7. globaldriver

  globaldriver Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2008
  Mesajlar:
  376
  Beğeniler:
  349
  Şehir:
  Dubai
  Adı:
  Ugur Bilgili
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Arkadaşlar, güzel tur olmuş, tebrikler. Fotolarda iyi çıkmış. Gündüzler uzadığında bir organizasyon yapıp Şile gidicez inşallah Mert;) Tabiiii Kudret abiyi ve diğer arkadaşlarıda aramızda görmek mutluluk verici olur. Herkeze bol pedallar
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 8. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.645
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  bu tur bana 141 km ye mal oldu bu güzergahtan benim evden şileye gidiş dönüş
  toplam 202 km bunu bir günde gideceğim bir cumartesi günü
  saat 06.00 da topuklar yaklaşık bir saat sonra sabancıya ulaşır
  marule bisiklet dostumla hiç vakit kaybetmeden topuklarsak anca gider geliriz artı tabi hele günler uzasın mayıs ayı sonları olabilir
  robocp
   
  Volkan Bilirli bunu beğendi.
 9. #9
  marule

  marule Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  18 Mart 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  513
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  umut biz seninle önce kısa turlar yapalım, sonra bu yola çıkarız, ama bu yol zor şimdiden söyliyim, kondisyon şart, antreman şart...

  Abi bunu mutlaka yapalım, bende 150yi devirmek istiyorum, esasında böyle zor bir yolda 150 demek 250 demek ama olsun. Mayısa kalmadan Nisan ortasına ne dersin?, bak hem saatler de ileri alındı. süper olur süper.
   
  globaldriver ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 10. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.645
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:

  mert hoca
  hemen nisandan bir cumartesi seç
  ben saat 06.00 da hemen vınlıyorum
  bir saatte sabancı üniversitesinde olacağım
  ev telefonum 0216 355 03 24
  sen oda telefonu nu yaz sabah beşte çaldırırm
  07.00 de vakit kaybetmeden topuklayalım yol çok uzun hemde
  bol rampalı diğer köyleri oruçoğlu -ulupetit-erenler -ahmetli- köylerini keşfedip
  şile ye varırız aynı yoldan dönmece super ultra bir tur olur bir günde 202 km yapacağım allah derim başkada bir şey demem kendi gines rekorumu kırmak durumundayım
  öyle hissediyorum
  esen kal
  robocop


  not mert soyadını yaz her ihtimale karşı
   
  sports-man ve Volkan Bilirli bunu beğendi.
 11. #11
  marule

  marule Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  18 Mart 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  513
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Cumartesi değil de 15 Nisan çarşamba nasıl? Eğer ayarlayabilirsem Nisan 17de konaklamalı bir Çanakkale turu düşünüyorum. O konuyu açacağım bugün içinde duyurulara, artık o konunun gidişatı, bizim bu turumuzun tarihini belirler derim.Ama en geç 1 haftaya netleştiririz.
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 12. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.645
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  15 nisan çarşamba gezi proramına hemen yaz ben hazırım
  oda telefonunu yaz artı soyadını biraz önce kaptan mert aradı tuzlaya çağırdı şimdi çıkıyorum
  gelince yazışırız
  artı oda telefon numaran artı soyadını da yaz kapıdan seni çağırtırım
  benim telefon 0216 355 03 24
  o.k robocop
   
  sports-man bunu beğendi.
 13. İLKER TAŞ

  İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  10 Aralık 2005
  Mesajlar:
  1.962
  Beğeniler:
  864
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  İLKER
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  rotanız cok güzel hoşuma gitti bu hafta ici keşfetmem lazım malum zezon acıldı:)
   
  sports-man ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 14. Ahmet Çakır

  Ahmet Çakır Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  102
  Beğeniler:
  41
  Şehir:
  ADANA-SEYHAN
  Seviye:
  güzel manzaralar harıka fotolar ayağınıza sağlık devamını bekleriz
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 15. sadana

  sadana Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  2.268
  Beğeniler:
  2.592
  Şehir:
  Adana
  Seviye:
  Abi çok güzel bir gezi olsa gerek .Ayağınıza ve nefesinize sağlık . :)Çok sağol abi ...ALLAH sana hayırlı uzun ömürler versin...Tşk ler paylaşımın için....
   
  marule ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 16. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.645
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  vay ali ihsan
  buralar kaçmaz yol kenarlarından offroad yollar gördük fakat girmedik cumartesi çok uygun pazarı şeçme piknikçilerle dolup taşar
  robocop
   
  sports-man bunu beğendi.
 17. Aytekin Erzan

  Aytekin Erzan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.575
  Beğeniler:
  2.422
  Seviye:
  çavuş şimdi birşey diyemeyeceğim çok yorgunum yarın inceleyip değerlendireceğim
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 18. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.645
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:

  aytekin baba
  yorgun olman normal resimleri gördüm
  inceğiz - valla cennet
  sezgin kuyuya sarkmış iyi cesaret derin bir çukura benziyor
  alem adam vesselam bende bu gün bir alemlik yaptım tuzla gezisinden geldim
  saat 22 de yattım ve 24 kalktım saat 03 de yazıyorum uykum kaçtı
  robocop
   
 19. sporcu71

  sporcu71 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2008
  Mesajlar:
  314
  Beğeniler:
  451
  Şehir:
  Bursa-Artvin
  Seviye:
  Allah uzun sağlıklı ve bisikletli ömür versin.Gezi ve fotoğraflar çok güzel olmuş.Yeni paylaşımlarınızı bekliyoruz...
   
  Kudret Kurtcebe ve sports-man bunu beğendi.
 20. Mehmet Keten

  Mehmet Keten Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  9 Şubat 2009
  Mesajlar:
  836
  Beğeniler:
  760
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  keyifle okudum ve resimleri izledim çok keyifli ve bir o kadarda güzel bir gezi olmuş bol pedallı günler.
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
fatman_1591.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...
juice.png
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...