Suntour XCR RL maşadan gelen ses

Tepki
5
maşadan ön freni kullanarak fren yaptığımda yada bi çukura girdiğimde böyle ne kadar açıklayıcı olucak bilmiyorum ama tak diye bir ses geliyor sebebi sizce ne olabilir?

Scudo

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Furşdaki boşluk olabilir yada xcm maşanın boşluğu gibi sizinkinde de yapmış olabilir. Eğer furştansa furş takımını değiştirmeniz yada araya bir parça koymanız gerekebilir. Eğer maşadansa yapacak pek bi şey yok sanırım.

adem dagdelen

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
arkadaslar genelde ya furus takımında bı bosluk vardır yada arkadaslar xcr masanın sertlık ayarının oldugu kısımdakı yay ozellıgını yıtırmıstır cok nadıren de masanın en alt kısımdakı ıkı vıda gevsemıs olabılır

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Maşayı aniden yukarı kaldırıp kendinize doğru çektiğinizde gelen ses rotordandır genelde. Çünkü disk maşanın tepmesiyle titreşim yaratarak balatalara titreşimler halinde çarpıyor böylece taak diye bir çın sesi eşliğinde sesler geliyor. Eğer v fren ise maşanızın bir sorunu olabilir.. İyi forumlar ;)

Tepki
5
bisikletim daha iki aylık haliyle garantisi var furş yada maşada bir sorun varsa garanti kapsamına girermi ?

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
Maşanın sertlik-kilo ayarı çok yumuşaksa yay dip yapıyor haliyle.Yayı sert yapmak lazımki sert vuruşlarda dibine kadar inmesin.
Benim maşa bu sebepten bozuldu şimdi taktuk edip duruyor.Nasıl yaptıracam onu düşünüyorum

Tepki
5
yaşadığım soruna çare aramak için bu konuyu açmıştım fikir alış verişi yapan herkese teşekkürler sorunu bilinçsizce olsada çözdüm boğazın furşa bağlandığı yerdeki vidalar biraz gevşek olduğu için ses yapıyormuş sıktım ve sorun çözüldü