Suntour Epicon RL D ile Epicon RL V Arasındaki Fark

DustyBrain

Üye
Tepki
45
RL V
(link)

RL D
(link)

Fren uyumlulukları dışında tamamen aynı özelliklere sahip olduğu görülen bu iki maşa arasındaki 100 tl kadarlık fiyat farkı nereden kaynaklanıyor acaba?

Benim görmediğim, kaçırdığım bir şey mi var? Kullanılan malzemeler mi farklı? Ağırlık mı çok farkediyor? Nedir?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bildiğim kadarıyla ağırlık farkı var. Model yani sene farkı da var. Disk uyumlu olan yeni model oluyor.
Bu arada RL V olanın fotoğrafı da hatalı. :)

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Nasıl hatalı?

Bayramdan dönüşte siparişi vermeyi planlıyorum, nesi hatalı acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@DustyBrain

Epicon RL V'nin fotoğrafına dikkatlice bakarsanız V-brake uyumlu olmadığını görürsünüz. V-Brake uyumlu denildiği halde, "sadece disk" uyumlu bir Epicon modelinin fotoğrafı konulmuş. Hatalı olan fotoğraf yani. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet Erdoğanlar Bisiklet bazı ürünlerinde böyle hatalı fotoğraflar koyabiliyor maalesef.:( Sonradan elinize başka parça gelirse hiç şaşmayın. Benim hiç başıma gelmedi ama gelenler var bu fotoğraf yanlışlığı yüzünden.

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Teşekkürler.

Keşke ankara'da birebir görüp bana bilgi verebilecek bir arkadaşım olsaydı.

Bir şekilde önce teyid edip sonra almak lazım şu durumda..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@DustyBrain

Firmaya telefon edin, birebir konuşun. Bu şekilde de bir hata olursa kendileri telafi ederler, merak etmeyin. ;)

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Telefonda her ayrıntıyı sorup onların da zamanını almak istemiyorum açıkçası. Ben de öyle şeylere seven biri değilim :)

Açar sizin söylediğiniz gibi "resim hatalı, elinizdeki ürünün resmini alabilir miyim" derim. Yardımcı olurlar sanıyorum.

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
merak etmeyin ben Erdoğanlar bisikletten epicon v fren uyumlu maşa aldım. sadece alışveriş sonunda not bölümüne V fren istediğimi özellikle belirttim. sağolsunlar göndermeden önce arayıp içiniz rahat olsun belirtmiş olduğunuz ürünü yolluyoruz dediler. hatta çok da samimi bir konuşma yapmıştık sağolsunlar çok ilgilendiler. problem edecek bişey yok yani rahat olun. dilerseniz arayın söyleyin. bana gelen ürün resimden farklı bir ürün değil. sadece V fren pivotları var resimdekinden tek farkı o

• Beğen
Tepkiler: DustyBrain

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Konuyu çözmene sevindim.Firmalar arasındaki rekabetin verdiği nezaketin bizlere faydalı olması sevindirici.İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Recep TOPAL

DustyBrain

Üye
Tepki
45
Sayın eray akyol, peki maşanın performansı hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz?

Büyük ihtimalle alacağım bayramda sonra ama kullanımda dikkat etmem gereken, sizin tecrübeleriniz var mı?

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
erdoğanlar bisikletın ılgısınden bende memnunum bıde yanlış resım koymalar oluyor onlar sorun olmaz ıkı masa arasında gerek kalıte gerekse performans acısından pek fark oldugunu sanmıyorum yıl farkı var aralarında v fren olan eskı modelı (ne kadar fotodakı yenı dısk frenlı olsada ) dıgerını aratmaz butcenıze uygun olanı alın derım ama dısk alacaksanız oraya kadar cıkmısken axon alın derım

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
@DustyBrain

çok yumuşak bir maşa fiyat performans olarak en uygun maşalardan biri diyebilirim. sadece biraz ağır o kadar başka hiçbir eksisi yok bence. ama paran olur da axon alırsan tabiki daha iyi olur. ancak şu anda fiyat ve performans olarak epicon gayet iyi gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@DustyBrain

Bir yerde 1.7 ila 1.8 kg arasında bir ağırlık duymuştum ama ne kadar dogru bilemiyorum. Fiyat, performans, ağırlık açısından bence alınabilecek en uygun maşa.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hee bu arada, bende aynı maşayı almayı düsünüyorum ve almadan önce bayaa bir araştırmıştım. Ve en ufak olumsuz bir yorum almamıştım. Bu yüzden bu kadar ilgiliyim. :)

DustyBrain

Üye
Tepki
45
1.7 - 1.8 gayet iyi bir kiloymuş bence.

Çok bildiğimden değil de, zaten sanırım fox vs. çok üst modellere çıkılmadıkça 1.0 ve 1.3 arası iyi değer olarak kabul ediliyor. bu fiyata 1.7 kglik ağırlık lafı edilecek bir değer değil diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@DustyBrain

Süper maşa olarak kabul edilen Rockshox'un en üst düzey masası Sid bile 1.300 gr iken... Düşünün artık gerisini.

Çok doğru düşünüyorsunuz.;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Deniz Gökhan Tezcan

Oran kurarak düşünürsek 1.5 kg altı masalar neredeyse min. 750 tl ve üstü bir fiyata geliyor. 1.7 kg maşa da yaklaşık 500 lira civarı oluyor. Ama Epicon 250-300 lira ve 1.7 kg, havalı, gidondan kilitlemeli, rebound ayarlı ve bir o kadar da karizmatik.:rolleyes:

Oran düzgün değil gibi ama idare eder.:D